Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    Hahah a ja nawet nie zwróciłem uwagi. Z tego wszystkiego ze śmiechu można PĘC (wiem, że tak się nie pisze).
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek1 Zobacz posta
    Z tego wszystkiego ze śmiechu można PĘC
    Z jakiego wszystkiego?

  3. #23

    Domyślnie

    Niestety wychodzi na to, że fotografując małe urwisy takie sytuacje z af często się zdarzają. Mam sporo takich sytuacji robiąc zdjęcia mojemu dwulatkowi zestawem D5100 z 35mm F1,8. U mnie synek nie rozstaje się ze smoczkiem i łapię af na oko a często ostry wychodzi smoczek. Na tablicach testowych wychodzi, że jest oki a w życiu .......... - czasami nerwy mi puszczają.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gitara007 Zobacz posta
    Niestety wychodzi na to, że fotografując małe urwisy takie sytuacje z af często się zdarzają. Mam sporo takich sytuacji robiąc zdjęcia mojemu dwulatkowi zestawem D5100 z 35mm F1,8. U mnie synek nie rozstaje się ze smoczkiem i łapię af na oko a często ostry wychodzi smoczek. Na tablicach testowych wychodzi, że jest oki a w życiu .......... - czasami nerwy mi puszczają.
    Hmm... ostatnio robiłem zdjęcia będącej w ciągłym ruchu córce znajomych i... na 12 zdjęć tylko 1 było spudłowane (zestaw D5100 + 35 f/1.8G). Fakt, że dziecko ma bardzo piękne, piwne oczy i... być może to one przyciągają AF?

    Szczerze mówiąc to dziwi mnie, ż taki rasowy zestaw (D7100 + Nikkor 17-55 F2,8 ) tak pudłuje...
    Nikon

  5. #25

    Domyślnie

    Nie powinien w sumie najlepszy zestaw DX`owy. Jutro będę miał 50mm 1,8D zobaczę może na stałce będzie nieco lepiej. Faktycznie im ciemniejsza oprawa tym łatwiej o pewny AF.
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  6. #26

    Domyślnie

    Napisał bym ci ale nie chce mi się szukać słownika bywaj

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek1 Zobacz posta
    Nie powinien w sumie najlepszy zestaw DX`owy.
    To nie takie oczywiste. Ja zauważyłem, że mam dużo większych odsetek nietrafionych zdjęć właśnie na 17-55 niż na 70-200I. A powinno być na odwrót, w teorii.
    Co ciekawe, pożyczyłem na chwilkę 24-120 i miałem wrażenie jakby ten zestaw działał koncertowo. Może to autosugetia, może f4 zamiast f2,8, a może coś poprawili w nowszych szkłach.
    Zawsze Jacek_Z pisał, że 17-55 wcale taki kozacki nie jest i ma rację. Niestety, nie ma nic lepszego na DX i to szkiełko jest "naj", ale wyłącznie w swojej kategorii.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzych179 Zobacz posta
    Napisał bym ci ale nie chce mi się szukać słownika bywaj
    A jednak trzeba było poszukać... I nie ma w tym nic śmiesznego...

  9. #29

    Domyślnie

    Wydawałoby się, że taki zestaw to zestaw marzenie, a jednak nie. No cóż trzeba się z tym pogodzić albo zmienić sprzęt na coś innego i w choć 90% pewnego. Tak już mi chodzi po głowie D700 35mm f2 i 85mm f1,8, ale może nie będę znowu wariować ze zmianą sprzętu.
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek1 Zobacz posta
    Wydawałoby się, że taki zestaw to zestaw marzenie, a jednak nie. No cóż trzeba się z tym pogodzić albo zmienić sprzęt na coś innego i w choć 90% pewnego. Tak już mi chodzi po głowie D700 35mm f2 i 85mm f1,8, ale może nie będę znowu wariować ze zmianą sprzętu.
    Nie można się poddawać . Trzeba pracować nad techniką focenia ; każde body , każdy słoik to INNA specyfika ; ....... ostatnio po wielu tygodniach "walki" z zestawem d5100 + S 70-200/2.8 OS przy foceniu sportu na hali - OKIEŁZNĄŁEM go w końcu ; skuteczność AF ZNACZĄCO wzrosła .... ale trzeba było się nieźle nagimnastykować .... i wręcz "na wskroś" poznać specyfikę tego sprzętu.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •