Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48
  1. #11

    Domyślnie

    No to ten typ tak ma, bo na tablicach testowych jest ok. Dodatkowo powiem, że trafia on w punkt na wszystkie praktycznie przedmioty. Problem jest przy twarzy mojego synka.
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  2. #12

    Domyślnie

    Ja już nauczyłem się z tym żyć. Wszystkie zdjęcia publikuję w necie w 900x600 dlatego przy resamplingu problem jest dużo mniejszy.

  3. #13

    Domyślnie

    No to na pewno. Ja robię głownie sobie prywatnie w domu, plenerze ale dla siebie. Lekko mi to przeszkadza, ale nie ma tragedii. Nie jest to taki numer jak często w D7000 - focus na dziecko a ściana wyraźna hehe.
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  4. #14

    Domyślnie

    No więc, fitografując moją curcię mniej więcej w tym samym wieku co twoje maleństwo doświadczam takich samych problemów. D7100 nie można pozwolić wybierać punktu af samodzielnie nawet nie ma mowy o af w trybie A żadne 9/21 punktów tyklo pojedyńczy punkt w trybie S lub C inaczej d7100 zawsze wybierze coś bardziej kontrastowego a od buzi takiego szkraba to akutat wszystko jest bardziej kontrastowe i to znacznie. Niestety nawet takie ustawienia nie gwarantują sukcesu bo punkt af na buzi takiego dziecka zazwyczaj zajmuję połowę twarzy a jak już było pisane w obrębie punktu af (czyli krateczki ) d7100 i podobno nie tylko on, znowu potrafi ostrzyć na najbardziej kontrastowy element najczęściej włosy albo uszko. Moja cura ma bardzo wyraźne rzęsy i to w nie celuję, zazwyczaj się udaje o wyostrzeniu na policzku albo czole nie ma mowy af wykłada sie zupełnie i nie dziwie się bo tam faktycznie nic nie ma to tak jakby celować w białą ścianę.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek1 Zobacz posta
    No to ten typ tak ma, bo na tablicach testowych jest ok. Dodatkowo powiem, że trafia on w punkt na wszystkie praktycznie przedmioty. Problem jest przy twarzy mojego synka.
    Może to Twój synek nie chce abyś mu robił tyle tych fotek i potrafi manipulować AF w D7100 .
    W instrukcji na stronie 72 są opisane przypadki, dlaczego aparat ustawia źle ostrość. Jest też w tym duży kontrast..., no ale jeśli Ty ustawiasz AF ręcznie to tutaj nie ma wytłumaczenia ;/
    "Nikon"

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek1 Zobacz posta
    No to ten typ tak ma, bo na tablicach testowych jest ok. Dodatkowo powiem, że trafia on w punkt na wszystkie praktycznie przedmioty. Problem jest przy twarzy mojego synka.
    Tablica testowa jest nieruchoma a synek chyba jednak nie, ciągły ruch, a GO ? To też może być przyczyna, że w efekcie ostro jest gdzieś indziej.
    Czytałem wszystko co na ten temat pisał docxxx, też to zauważyłem lecz obwiniałem za to moją rękę. Może to faktycznie taki ficzer "D4 AF algorithms" i trzeba się do tego przyzwyczaić.
    Ja się nauczyłem już, że celuje na raczej płaskie powierzchnie ( no i kontrast, portret nie inaczej jak na bliższe oko), nie kombinuje gdzieś po krawędziach o różnych odległościach, gdyż tam faktycznie różnie trafia. D7100 to jednak trochę inny AF niż w D300 i inaczej się zachowuje. Tylko czy rozkminie ten AF w D7100 ?
    D750, D7100, N105 f/2 DC, S35 f/1.4, T70-200 f/2.8 vc, N18-105, N35 f/1.8G, N85 f/1.8G, N28-70 f/3.5, N70-300 VR

  7. #17

    Domyślnie

    Muszę zatem pomalować brwi mojego maluszka na ciemno i problem sam się rozwiąże hehe. Tak na poważnie to daj się z tym jakoś żyć, bo za kilka chwil mój chłopczyk podrośnie i oczka będą większe to i AF bardziej się na nich skoncentruje. Czasami jak D7100 powalczy zdarza się coś takiego - jest to jednak rzadkość:

    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...hubi/ostry.jpg
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 26-01-2014 o 19:18 Powód: rozmiar zdjęć
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  8. #18

    Domyślnie

    Kłania się regulamin forum, wstawione zdjęcia są za duże.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  9. #19

    Domyślnie

    Dzięki za info, następne będą już w dozwolonym wymiarze. U mnie nadal wyglądają małe bo mam 27" stąd taki rozmiar.
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzych179 Zobacz posta
    No więc, fitografując moją curcię ... Moja cura...
    Ludzie... słownik!!!

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •