Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Tamron 60 f/2 macro sam zmienia przesłone przy ostrzeniu

    Dzisiaj otrzymałem zakupioną używkę Tamrona 60 f/2 Di Macro. Czy to normalne, że w zależności od tego w jaki punkt ostrze, zmienia mi się na wyświetlaczu w D7000 przesłona? Wydawało mi się, że jeśli obiektyw ma stałe światło, to nie powinna się przesłona sama zmieniać....

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Evanduril Zobacz posta
    Dzisiaj otrzymałem zakupioną używkę Tamrona 60 f/2 Di Macro. Czy to normalne, że w zależności od tego w jaki punkt ostrze, zmienia mi się na wyświetlaczu w D7000 przesłona? Wydawało mi się, że jeśli obiektyw ma stałe światło, to nie powinna się przesłona sama zmieniać....
    Dziwna zachowanie Tamrona 90mm VC USD 2.8
    PS. podany przeze mnie link ma w tytule "dziwne", to nie jest dziwne
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, już się wystraszyłem, że jakiś walnięty obiektyw dostałem

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Evanduril Zobacz posta
    Dzisiaj otrzymałem zakupioną używkę Tamrona 60 f/2 Di Macro. Czy to normalne, że w zależności od tego w jaki punkt ostrze, zmienia mi się na wyświetlaczu w D7000 przesłona? Wydawało mi się, że jeśli obiektyw ma stałe światło, to nie powinna się przesłona sama zmieniać....
    O tym, że obiektyw macro zmienia przysłone to wiem. Mam jednak pytanie do jakiej odległości trzyma f2 ? Myślę, czy fa się zrobić w miarę ciasny portret z najmniejszą przysłoną.

  5. #5

    Domyślnie

    To jeszcze jedna przypadłość - obiektyw często nie ostrzy. Nie próbuje. Przycisk wciśnięty do połowy, a on ani drgnie. Pomaga czasem przełączenie trybu AF, czasem trzeba odkręcić i przykręcić obiektyw. Wtedy parę razy łapie, znowu przestaje. Co to może być?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Evanduril Zobacz posta
    To jeszcze jedna przypadłość - obiektyw często nie ostrzy. Nie próbuje. Przycisk wciśnięty do połowy, a on ani drgnie. Pomaga czasem przełączenie trybu AF, czasem trzeba odkręcić i przykręcić obiektyw. Wtedy parę razy łapie, znowu przestaje. Co to może być?
    Przemyj alkoholem styki w obiektywie i aparacie. Sprawdź powinno być lepiej.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikkor83 Zobacz posta
    Przemyj alkoholem
    Byle nie adwokatem...
    Na patyczku kosmetycznym izopropanol, spirytus, albo zwykły płyn do czyszczenia matryc w laptopach (płyn nie pianka).

  8. #8

    Domyślnie

    Trochę pomogło, ale jeszcze czasami ma problemy. Może to być związane ze słabszym oświetleniem?

  9. #9

    Domyślnie

    Albo działa, albo nie. W trudnych warunkach oświetleniowych może być problem z ustawieniem af ale mechanizm powinien działać.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikkor83 Zobacz posta
    O tym, że obiektyw macro zmienia przysłone to wiem. Mam jednak pytanie do jakiej odległości trzyma f2 ? Myślę, czy fa się zrobić w miarę ciasny portret z najmniejszą przysłoną.
    Nie pamietam dokładnie ale f/2 trzyma do ok 3 metrów, potem "zwalnia" do f/2.2 I utrzymuje się tak chyba do ok 1 metra lub nawet przy ostrzeniu na bliższe odległości, potem już mocno ciemnieje chyba do f/4 dla maksymalnego zbliżenia.Obiektywu już nie mam więc nie sprawdzę I niekoniecznie to co napisałem jest w stu procentach zgodne z prawdą ale jedno pamiętam: bez problemu zrobisz ciasny portret a obiektyw ładnie rozbełta ci tło.





    Cytat Zamieszczone przez Evanduril Zobacz posta
    Trochę pomogło, ale jeszcze czasami ma problemy. Może to być związane ze słabszym oświetleniem?
    Oczywiście, ten tamron nie jest królem AFu, jak jest ciemno to może pudłować lub się długo zastanawia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •