Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie Monitor do ps3 i filmów.

    Jako, że w wątku "Który LCD....." ciężko otrzymać odpowiedź, zapytuję tutaj.
    Szukam monitora do ps3 i filmów. Z góry uprzedzam, telewizor odpada.
    Gram w: NBA2k14, BF3, Assassin's Creed II, NFS Hot Pursuit. Pozostała część rodziny gra jeszcze w MUD i Brothers a Tale of Two Sons.
    Czytałem o monitorach, ale zaczynam się gubić. Tu piszą, że do gier to 120 Hz i TN, tu, że do filmów IPS itp.
    Co powinien w sobie zawierać monitor, aby spełniał uniwersalne zadanie?
    W sumie myślałem o kompromisie pomiędzy IPS a TN, czyli coś takiego http://www.iiyama.com/gl_en/products...te-x2483hsu-1/

    Nada się?

  2. #2

    Domyślnie

    Z czystej ciekawości zapytam, czemu do grania na konsoli i oglądania filmów odrzucasz urządzenie, które jest dokładnie do tych celów dedykowane?

  3. #3
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Telewizji jako-takiej nie oglądam. Abonament roczny za odbiornik tv w Norwegii to 1500 pln i znam lepszy sposób na wydanie takiej kwoty choćby nowa lampa błyskowa

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez foto4deg Zobacz posta
    Telewizji jako-takiej nie oglądam. Abonament roczny za odbiornik tv w Norwegii to 1500 pln i znam lepszy sposób na wydanie takiej kwoty choćby nowa lampa błyskowa
    Ale i zarobki wyższe
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  5. #5
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    W Norwegii jak wszędzie, są tacy, co zarabiają dużo i mniej. To nie eldorado, chyba, że jesteś inżynierem Porównując koszt abonamentu do zarobków, wychodzi podobnie jak w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez foto4deg ; 23-01-2014 o 17:17

  6. #6
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Serio, nikt? Kurcze, tylu ludzi na forum i nie wierzę, że nikt nie ma do powiedzenia w tym temacie :P

  7. #7

    Domyślnie

    Wszyscy jak ludzie przed TV siedzą ;>

    Tak na poważnie, zabawa z rozsądnej ogległości 1m+ zaczyna się dopiero od +/- 40 cali (trzydziestu kilku powiedzmy), takie monitory kosztują koszmarne pieniądze.
    Z drugiej strony natomiast siedzenie przy biurku (monitor) i granie na konsoli leżą straszliwie daleko od siebie...

    Ja nie znam nikogo, kto by tak grał prawdę mówiąc, zresztą same parametry które podałeś (odświeżanie) to parametr czysto telewizyjny (od czasów monitorów CRT, które miały tam swoje 50 albo 60) i nigdy w monitorach specjalnie różnicy nie robił, nawet nie wiem jakie odświeżanie ma mój monitor ;p

    A w Norwegii płaci się za sam fakt posiadania telewizora? Może da się kupić bez dostępu do telewizji więc i bez abonamentu?

  8. #8
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Wszyscy jak ludzie przed TV siedzą ;>

    Tak na poważnie, zabawa z rozsądnej ogległości 1m+ zaczyna się dopiero od +/- 40 cali (trzydziestu kilku powiedzmy), takie monitory kosztują koszmarne pieniądze.
    Z drugiej strony natomiast siedzenie przy biurku (monitor) i granie na konsoli leżą straszliwie daleko od siebie...

    Ja nie znam nikogo, kto by tak grał prawdę mówiąc, zresztą same parametry które podałeś (odświeżanie) to parametr czysto telewizyjny (od czasów monitorów CRT, które miały tam swoje 50 albo 60) i nigdy w monitorach specjalnie różnicy nie robił, nawet nie wiem jakie odświeżanie ma mój monitor ;p

    A w Norwegii płaci się za sam fakt posiadania telewizora? Może da się kupić bez dostępu do telewizji więc i bez abonamentu?
    Telewizor jest rejestrowany przy zakupie i po jakimś czasie przychodzi fakturka możesz napisać, że nie masz telewizora, ale istnieje prawdopodobieństwo kontroli i wtedy jesteś w czarnej d....ziurze Za każdy odbiornik należy zapłacić (choć w praktyce mało kto tak robi - Norwegom ufają, obcokrajowcom nie). Ewentualnie możesz dać telewizor do serwisu, aby zaplombowali wejście antenowe, ale tak naprawdę się nie opłaca
    Z tymi 40 calami to chyba przesadziłeś :P grałem na 22 z odległości 1,5 i było ok

  9. #9

    Domyślnie

    Wiesz, wszystko zależy jeszcze od poziomu kiedy zaczyna się 'ok', każdy pewnie go ma na innym levelu ;>

    Kupa trochę...

    W każdym razie, powodzenia przy szukaniu - a MediaMarktu jakiegoś nie macie, żeby iść i pomacać?

    Powiesz panu sprzedawcy po waszemu HRGHHRTFGHGFY HFGHGRGFGRR FGRHGFRGFRHGGHGFFF (fonetycznie pisałem, ale coś w tym stylu) to może nawet znajdzie PSa innego, żeby w sklepie podłączyć i jakieś demo odpalić...

  10. #10
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Media markt do tutejszych rtv-agd to jak Auchan do Zabki Norwedzy nie lubią mieć dużego wyboru
    Z tym podłączeniem to dobra myśl, spróbuję jutro.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •