Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Napisz PW do loki_p on robi nocne zdjęcia nieba na baaaaardzo długich czasach. Zakupy body robił własnie pod kątem pracy na długich czasach. Nie chce cie wprowadzać w błąd jak tam u niego wyglądała kolejność wymian body na coraz nowsze modele. Zdaje się, że szybko uciekł z CCD. Robił wielokrotne ekspozycje, ale z krótkimi przerwami, bo inaczej kreska robiona przez gwiazdę (w związku z ruchem ziemi) miała przerwę.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wĄs Zobacz posta
    Nawet jeżeli d90 wytrzyma 30 min., to wydaje mi się, że wyjdą szumy , że ho ho! Na d200 już po 9 min wychodzą mi megakropy. Mogę się mylić.....
    Przy ISO 100 czy 200 (jak to jest minimum w D90), do 20-30 minut nie powinno być strasznego szumu. Mogą się natomiast pojawić hot-pixele.
    Ale zarówno szum, jak i hot-pixele rozwiązuje odszumianie dla długich czasów - minusem jest tylko 2x dłuższe robienie zdjęcia.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #23

    Domyślnie

    Mnie właśnie szumy po ciemnicy najbardziej denerwują w D300s (a matryca taka sama, jak w D90).

    Crop 100%:

    I po przeskalowaniu "do internetu":

    Żeby było śmieszniej: ekspozycja 2.5 sekundy, f/4, ISO200.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •