Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie D5100 + Tokina 11-16 na początek?

    Witam!Zamierzam kupić moja pierwsza lustrzanke.Jak na razie jestem laikiem-ale juz nie moge sie doczkac kiedy zaczne sie uczyc z moim nowym sprzetem. Zalezy mi na nieskomplikowanym aparacie z dobrym obiektywem szerokokatnym.Glownym celem bada zdjecia krajobrazów i architektury.Czy taki zestaw jest dobry dla poczatkujacego?(zapomnialem dodac ze model ten jest w zestawie z obiektywem 18-55)a moze polecacie cos zupelnie innego.Moj budzet to 4000zl.Z góry dziekuje za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez hoover80 ; 19-01-2014 o 14:40

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Miejscowość
    Posty
    203

    Domyślnie

    Z tym aparatem i szkłem myślę, że będzie okej, ale koledzy mogą zaproponować sigmę 10-20, bo i tak będziesz raczej przymykał szkło. A jeśli chcesz focić krajobraz i architekturę to nie zapomnij o dobrym statywie, wężyku spustowym, filtrach. Najlepiej zakup kita, a potem jak rozgryziesz co i jak to pomyślisz nad szkłem.

  3. #3

    Domyślnie

    No wlasnie tak to jest jak czlowiek sie jeszce nie zna.rozumiem ze bez statywu zdjecia "z reki" beda nieostre?Wybieram sie na wycieczke po usa.Sporo miejsc do pstrykania-Wolalbym uniknac tracenia czasu na rozstawianie statywu i nadmierny ciezar chociaz i tak licze sie z duza torba i wymiennym szkielkiem.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Miejscowość
    Posty
    203

    Domyślnie

    To czy zdjęcia bez statywu będą nie ostre zależy od czasu migawki. Np. przy dłuższych czasach naświetlania to tak. Polecam ci poczytać Klik o sprzęcie, optyce, technikach fotografowania.

  5. #5

    Domyślnie

    dzieki za pomoc!

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli to pierwsza lutrzanka to tak jak kolega wyżej napisał- zacznij od kita. Może być 18-55, ale osobiście bym polecił to co sam wybrałem, czyli 18-105. Kit pomoże Ci po paru/kilku miesiącach podjąć decyzję w jakim konkretnie kierunku kręci Cię fotografia i wybrać bardziej specjalistyczne szkła.

  7. #7

    Domyślnie

    tak to pierwsza lustrzanka-szczerze mowiac nie jestem pasjonatem fotografii-zalezy mi na pieknych zdjeciach z podrózy-wiadomo ze kompaktem nie osiagne tego co potrafi lustrzanka.a moze nie potrzebuje lusterkowca? skoro nie bede zaglebial sie w fotografie.Moze alternatywa bylby np bezlusterkowiec Sony NEX-6? chociaz z drugiej strony zalezy mi na szerokim kącie.

  8. #8

    Domyślnie

    Pamiętaj, że sprzęt jest tylko narzędziem. By zrobić, jak to ująłeś, piękne zdjęcia, nie wystarczy dobry sprzęt. Najlepsze fotki wychodzą w trybach, gdzie potrzebna jest wiedza "operatora" sprzętu.

    Edit: odnośnie Tokiny- nie wiem czy takie ogniskowe przy bliższych ujęciach architektury nie będą przypadkiem powodować zniekształceń. Ale to już musiał by wypowiedzieć się ktoś kto głębiej siedzi w temacie. Ja osobiście wolałbym zabrać na taki wyjazd Sigmę 17-50 f/2.8. Chodzi mi tylko i wyłącznie o zakres ogniskowych.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 19-01-2014 o 16:02

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2013
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    142

    Domyślnie

    Na taką wycieczkę wziąłbym 18-105 i coś szerokiego, np. Sigma 10-20. Jeśli nie będziesz robił zdjęć nocnych, a waga sprzętu ma znaczenie, odpuść sobie statyw. Możesz się zastanowić na jakimś jasnym szkłem, np. Nikkor 35/1.8G lub Nikkor 50/1.8G, jeśli przewidujesz zdjęcia we wnętrzach.
    Mały zestaw podróżnika: D7500, AF-P 10-20, 18-55, 70-300 plus N18-105, N35/1.8G N50/1.G, METZ 52 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Na szerokim kącie można się zawieść jeśli sienie ma większego pojęcia o foceniu. MZ na taki wyjazd jako podstawę wziąłbym N18-105 lub N18-200 + N10-24. Szeroki kąt zniekształca brzegi kadru. Trzeba o tym pamiętać.
    Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •