Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Yongnuo YN560-III +Yongnuo RF-603 - Brak połączenia

    Cześć!

    Piszę, ponieważ mam problem z moim nowym zestawem: lampą Yongnuo YN560-III z nadajnikiem Yongnuo RF-603N3. Jak wiecie lampa ta ma wbudowany odbiornik z tym nadajnikiem, ale nie potrafię połączyć tych dwóch urządzeń ze sobą. Ustawiam takie same kanały, na lampie ustawiam tryb i właściwy model nadajnika. Niebieska dioda nie świeci.

    Nie wiem, co jeszcze mógłbym zrobić, możliwe, że lampa jest wadliwa (RF-603 działają bez zarzutu). Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Będę wdzięczny za wszelką pomoc

    Pozdrawiam i z góry dziękuję,
    Bartek

    PS Podobny wątek pojawił się u Araiel'a, ale chyba jednak problem był innej natury bo wystarczyło ustawić odpowiedni nadajnik w lampie.
    PS 2 Gdyby już gdzieś było wytłumaczone na forum jak rozwiązać problem bądź, że lampa jest uszkodzona proszę o link, w wyszukiwarce pokazuje mi "Error 403".
    N D850

  2. #2

    Domyślnie

    witaj
    Niestety wygłada na problem z lampą... co na to sprzedający ?
    pozdrowienia
    chawison.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Sprzedający... jeszcze się z nim nie kontaktowałem, właśnie piszę wiadomość. Ale wiele sobie po tym nie obiecuję bo oba produkty sprowadzałem bezpośrednio z Chin bez polskich pośredników.
    N D850

  4. #4

    Domyślnie

    A zauważyłem, że Pan prowadzi sklep. Czy miał już Pan do czynienia z taką sytuacją?
    N D850

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartwic Zobacz posta
    Sprzedający... jeszcze się z nim nie kontaktowałem, właśnie piszę wiadomość. Ale wiele sobie po tym nie obiecuję bo oba produkty sprowadzałem bezpośrednio z Chin bez polskich pośredników.
    Jest takie przysłowie : "chytry traci podwójnie"....
    Jak sie kupuje sprzęt bezpośrednio z Chin to z pełna świadomością konsekwencji...
    Wadliwa lampa mozesz sobie teraz postawić na telewizor lub próbować odesłać i ponosić kolejne koszty...
    Powodzenia...

  6. #6

    Domyślnie

    tongpo dziękuję za merytoryczną pomoc wnoszącą dużo do wątku. Jeśli chodzi o lampę to działa, jedynie wyzwalanie z wbudowanego modułu wydaje się popsute. Po podłączeniu RF-603 można używać, czyli mam jakby Yongnuo 560-II.
    A w ramach ciekawostki napisałem do producenta i do sprzedawcy. Oboje mi odpowiedzieli co ciekawe w ciągu kilku godzin. Zobaczymy jak się sprawa potoczy dalej, może uda się zdiagnozować problem. Dam znać jak coś będę wiedział, może jeszcze komuś się przyda.
    N D850

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartwic Zobacz posta
    A zauważyłem, że Pan prowadzi sklep. Czy miał już Pan do czynienia z taką sytuacją?
    Z taką sytuacją jeszcze nie... ale czasami nowe lampy mają wady fabryczne ...
    wymienia się taka lampę na nowy egzemplarz...
    pozdrawiam
    chawison.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Bartwic takie dość teoretyczne pytanie, ale jak masz podpięty nadajnik do aparatu? Poprzez stopkę (świecą się obie diody gdy wybudzisz aparat)? Poprzec pc (nie działa w wersji rf603 v1 a od wczoraj mam świadomość, że i w v2 też nie ma tej opcji ,a po to je kupiłem grrr) ? Jesli masz wersję v1 to z ręki lampy nie wyzwolisz jedynie jak jest nadajnik na aparacie jeśli masz v2 to przełącznik w TXR i ma działać z łapy. I na lampie oczywiście 4 pozycja w ustawieniach aby wyzwalało.
    Me, Myself and I. Nikon i słoików kilka. BLOG

    Grzegorz Wasylko

  9. #9

    Domyślnie

    Panowie podepnę się pod temat, ponieważ zastanawiam się czy takie coś zda egzamin otóż posiadam sb 900 i chcę dokupić jakąś tanią lampę którą umieszczę na statywie do tego posiadam yongnuo rf 603 czy jeśli podłączę wyzwalacz do aparatu i na to swoją sabinę a drugi wyzwalacz podepnę pod jakąś tanią lampę na statywie to wszystko będzie działać? Ponieważ właśnie chciałem sprawdzić i sabina nie działa podpięta do aparatu razem z wyzwalaczem czy coś się zmieni jak będą podłączone 2 lampy? Jak na razie nie mam jak sprawdzić ponieważ posiadam tylko 1 lampę
    Nikon D700 + Nikon 24-70 2.8 + SB-900
    B L O G

  10. #10

    Domyślnie

    A przestawiłeś sabinę w manual ?? czy została w TTL ??
    Bo mi opisane przez ciebie podłączenie działało.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •