Close

Strona 2 z 217 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2164
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Ale wiesz FF+35 to naprawdę uniwersalny sprzęt - w listopadzie pojechałem do Florencji z D700 + Z35/2 + Z85/1.4 i z 99% zdjęć zrobiłem 35/2...
    No chyba, że tak... W sumie jeśli zostawiasz graty Nikona, to może być i jedna ogniskowa w drugim "systemie". Ja odpuściłem Nikona całkowicie, więc po 2 zoomach jedna ogniskowa wydawałaby mi się zbyt radykalnym posunięciem... Dziś mam 35-50-90 i taki zestaw załatwia mi w domowych pstrykach i w turystyce wszystko.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cooder Zobacz posta
    Nadaje Przetestowane przez ostatni rok w górach, nad morzem, w lesie, w mieście i na pustyni. Aparat wisi sobie przewieszony przez pierś, a na ukos torebka z drugim obiektywem, zapasową baterią, kartą itp. Wcześniej nosłem d700 + 16-35 + 70-200 2.8, więc jednak będę się upierał, że to mały system
    Ale ja wiem że to jest małe. Do tego co napisałeś to sprzęt idealny. Ale przeczytaj co ja napisałem - na co dzień raczej nie jesteś w górach, lesie, nad morzem i na pustyni Jeżeli do takich wypraw rekreacyjnych to sprzęt jest super ale trzeba pamiętać o ograniczeniach typu brak długich ogniskowych bo praktycznie ostatnią używalną jest 90mm. Natomiast jeżeli ktoś szuka zamiennika D800 do noszenia w torbie kiedy idzie do/z pracy albo przemieszcza się w jej czasie po mieście to jednak wydaje mi się że to i tak za duży sprzęt. A jednak chyba każdy więcej czasu spędza na "podróżowaniu w ramach pracy" niż na podróżowaniu dla relaksu

    Cytat Zamieszczone przez Cooder Zobacz posta
    Pytanie, czy to musi być topowe szkło z cennika (bo te przywołałeś jako przykład). Używany summicron 35 (stan fabryczny) był niedawno w Warszawie do wzięcia za 7500. Ja swojego (poprzednia wersja) kupiłem za 3900. Tele 90 kosztowało 2000 tys. Jak ktoś potrzebuje 50 mm, to summicrony widziałem za 3500. Nie musi to być zaraz najnowsze asferyczne apo-srapo za 27 klocków...
    Jasne że nie musi być ale skoro używamy słowa "najlepsza optyka na świecie to samo aż wysuwa się przed szereg

    Cytat Zamieszczone przez Cooder Zobacz posta

    A utyskiwania na wyświetlacz to nie rozumiem. Zgadza się, jest do dupy, ale do ustawień w menu i oceny naświetlenia czy ostrości zdjęcia wystarczy. Nie służy przecież do prezentacji zdjęć
    Jasne że nie ale jakość tego wyświetlacza to żałość - niestety. D700/D3 wyszły w podobnym czasie a nawet wcześniej i tam wyświetlacz to przepaść - dopiero nowy model tu nadrobił. Ja patrzę na to obiektywnie - to że to Leica mnie nie obchodzi bo jeżeli wyświetlacz jest do dupy to taki jest Owszem - do zmiany parametrów jest więcej niż wystarczający. Ale przeglądanie zdjęć - choćby w celu sprawdzenia np czy trafiłeś z małą GO jest jednak sporo gorsze niż w JAKIMKOLWIEK Nikonie (zacząłem od D80 i tak wyświetlacz to jest jak Star Trek w porównaniu do Leici )

    Leica to świetny aparat ale tak jak mówię - warto w to wejść świadomie a nie "bo to Leica" co zresztą jest najczęstszym powodem sprzedaży tych aparatów
    Cytat Zamieszczone przez Cooder Zobacz posta
    No chyba, że tak... W sumie jeśli zostawiasz graty Nikona, to może być i jedna ogniskowa w drugim "systemie". Ja odpuściłem Nikona całkowicie, więc po 2 zoomach jedna ogniskowa wydawałaby mi się zbyt radykalnym posunięciem... Dziś mam 35-50-90 i taki zestaw załatwia mi w domowych pstrykach i w turystyce wszystko.
    Dokładnie - jeżeli autor zostawia Nikona to nie ma co się pchać w rozbudowane rozwiązania - prostota jest najlepsza. A 35+50+90 to świetny zestaw. Ja jednak na początek będę musiał chyba wpierw kupić jakieś75 zamiast 90 a do tego na bank muszę mieć coś szerszego (i tu walczę ze sobą czy 21 czy 25 ) - w sensie mogę nie mieć 50 ale szerzej musi być
    Ostatnio edytowane przez Mariusz888 ; 15-01-2014 o 21:10
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #13

    Domyślnie

    Od siebie dodam ze jak ktos lubi pracowac na dalmierzu to M9 jest najlepszym wyborem na swiecie

    Nagle okazuje sie ze nie potrzeba 10 szkiel tylko max 2 starcza

    A co do obrazka - naleze do grona uwazajacych ze jest najlepszy w historii fotografii cyfrowej
    Road to Manila

  4. #14

    Domyślnie

    Absolutnie nie było moim zamiarem przekonywanie, że wyświetlacz nie jest do dupy. Jest Ale przyjmuje to z dobrodziejstwem całego inwentarza. Zalety tego systemu mnie osobiście rekompensują żałosny wyświetlacz.


    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Leica to świetny aparat ale tak jak mówię - warto w to wejść świadomie a nie "bo to Leica" co zresztą jest najczęstszym powodem sprzedaży tych aparatów
    Przy tych cenach sprzętu świadomość jest przy zakupie bardzo wskazana. Podstawowe pytanie brzmi, czy kupujący jest w stanie nauczyć się i polubić ostrzenie dalmierzem. A da się polubić Wbrew pozorom ten odstraszający wielu brak AF nie taki straszny, jak go malują. Powiem więcej: lepszy/skuteczniejszy dalmierz niż kiepski AF


    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    A 35+50+90 to świetny zestaw. Ja jednak na początek będę musiał chyba wpierw kupić jakieś75 zamiast 90 a do tego na bank muszę mieć coś szerszego (i tu walczę ze sobą czy 21 czy 25 ) - w sensie mogę nie mieć 50 ale szerzej musi być
    75 mm to fajna ogniskowa w L. ale pamiętaj, że ramki w wizjerze do 75-ki są... dziwne... Widać je razem z ramkami do 50 mm, przy czym te do 50 mm widać... BARDZIEJ. Niektórych to myli.
    Do ogniskowych szerszych niż 28 mm potrzebny jest dodatkowy wizjer. Strasznie to upierdliwe. Ja bym wziął 21 mm i robił "na czuja". Kąt widzenia przy 21 mm to 90°, więc można sobie wyobrazić, ile ogarniasz kadrem

  5. #15

    Domyślnie

    Nie no jasne - ja tam jestem świadomy z czego rezygnuję na rzecz czego. Osobiście mój ulubiony zestaw to był D700 z Zeissem 35/2 i było to potwornie uniwersalne. W pewnym momencie doszedłem do wniosku że i tak wolę MF niż AF

    Co do robienia na czuja to właśnie wiem - ale jeżeli zdecydowałbym się na nową to problem rozwiązuje LV do takiego okazjonalnego robienia czymś szerszym jeżeli ktoś musi mieć perfecto skadrowane Zresztą czy to M9, czy M-E, czy M(240) to każda z tych puszek jest fajna tylko jak piszę - jak się tej przesiadki dokonuje świadomie bo tam nie ma za bardzo automatyki i wykrywania uśmiechu, stabilizacji i miliona innych wodotrysków. Jest prosto i dla mnie jest wystarczająco
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  6. #16

    Domyślnie

    75 to trochę kompromis, a właściwie niewiadomo dokładnie co. Moim zdaniem 35-50-90. Jeśli Leitzowa optyka droga sugeruję rozpatrzeć Zeissy ZM - Biogon 35f2, Pnarar 50f2 i Sonnar 50f1.5. Zwłaszcza Sonnar... Nie pasowała mi 28, ale moja ulubiona jest 50, więc 28 to dla mnie zdecydowanie za szeroko.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  7. #17

    Domyślnie

    Ja myślałem o 21 lub 25 + 35 + 75 ale fakt faktm też skłaniałbym się ku 90 zamiast 75 z tym że chwilowo o 75 myślałem głównie ze względów finansowych
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Zeissy ZM - Biogon 35f2, Pnarar 50f2 i Sonnar 50f1.5. Zwłaszcza Sonnar...
    Sonnar bardzo ładnie rysuje i w porównianiu do summiluxa 50 taniutki Niestety oddałem go po tygodniu... Focus shift na pełnej "dziurze" nie jest tu legendą miejską. Od f2.8 było ok, poniżej front focus. A taki szkła kupuje się chyba po to, żeby korzystać z pełnego otworu? Ale fakt, jeśli się trafiło z ostrością, to obrazek wychodził piękny...

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    ale fakt faktm też skłaniałbym się ku 90 zamiast 75 z tym że chwilowo o 75 myślałem głównie ze względów finansowych
    ?? Przecież 90 i 75, zarówno jako summicron, jak i summarit, nie różnią się specjalnie ceną? Więc jeśli wybierzesz 75, to raczej nie ze względów finansowych... 75 mm w zestawie 21-35-75 nie jest bez sensu - to taka szersza odmiana "klasycznego" 35-50-90. Ale nadal nie wiem, czy przyzwyczaiłbym się do tych ramek... Chociaż są ponoć ludzie, którzy robią tym zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 16-01-2014 o 01:22 Powód: łączenie postów

  9. #19

    Domyślnie

    Hmm, musiałeś kupić ze starej serii. Po 2007 roku obiektywy są fabrycznie justowane na f1.5 (wcześniej były na f2). Zeiss darmowo robi rejustowanie obiektywu. Kwestia przyzwyczajenia i nawyku przy ostrzeniu. To jest z Sonnar na f1.5 robione w kompletnej ciemnicy, w świetle lamp ulicznych.


    Forsowany Tmax 400 na 1600 i do tego nieco jeszcze wyciągany.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  10. #20

    Domyślnie

    Widzę, że wątek lekkko się rozpędził
    Nie boję się ostrzenia, moje pierwsze 3 lustrzanki były manualne, miałem też średni format 6x6 w czasach filmu. Nie mam dużej wprawy z dalmierzami, ale bawiłem się i spokojnie mógłbym się do takiego podejścia przyzwyczaić, z tego co pamiętam było łatwiej niż na rastrze, trochę jak z klinem, tyle że nie ciemniało jak klin. Ale miałem taki aparat lata temu w rękach i na pewno najpierw pomacam się z M9.

    Co do moich podróży służbowych to głównie latam po Europie, chodzi mi o aparat, który zmieści się do plecaka z laptopem w czasie podróży, a potem da się zabrać na miasto już bez komputera. Stąd pomysł na FF i 35mm na początek. Może być manual focus. Spoglądam też w stronę Fuji. Myślałem raczej o x100s, trochę kusi mnie to ograniczenie do jednej ogniskowej, choć i tak grozi wejściem w kolejny system

Strona 2 z 217 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ramka cyfrowa
    By Tristan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:33
  2. Zimno a cyfrowa lustrzanka
    By pic1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 12:05
  3. Technika cyfrowa
    By Max in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2005, 16:54
  4. Obróbka cyfrowa
    By gmoszkow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-12-2004, 02:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •