Close

Strona 206 z 217 PierwszyPierwszy ... 106156196204205206207208216 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 051 do 2 060 z 2164
  1. #2051

    Domyślnie

    Przyłączam się do zdania Franciszka, a nawet posunę się dalej. Można brać dowolnego Summicrona 50 i w praktycznym zastosowaniu różnice między nimi będą pomijalne. W danym przypadku wziąłbym tego, który się trafi najtaniej w najlepszym stanie technicznym, skoro cena gra rolę.

    Z założenia odpuściłbym sobie tylko wersję 1 (składaną), z którą - jak ze wszystkimi składanymi obiektywami - trzeba uważać, żeby nie uszkodzić matrycy oraz - genialną skądinąd - wersję 2 Dual Range (Nah-Summicron) z goglami, która na cyfrowych eMkach ma mechaniczne ograniczenia pracy. Wersje 4 i 5 (produkcji od 1979 roku do dzisiaj) są identyczne optycznie, różnią się mechaniką. Wersja 4 ma focus tab i bez osłony nie zasłania wizjera. Wersja 5 może minimalnie zasłaniać. W sumie są to argumenty silnie przemawiające za wersją 4 jako optymalną tym bardziej, że starsze warianty 2 i 3 nie są jakoś szczególnie mocno tańsze.

    Planara 2/50 nigdy nie miałem w rękach. Domyślam się, że obrazek z niego może być trochę cieplejszy, ale w zasadzie podobny do obrazka z Summicrona. Za to Sonnar 1,5/50 tworzy odrębną kategorię sam dla siebie i nikogo nie zostawia obojętnym. Albo się go kocha, albo odrzuca. Mnie się spodobał od pierwszego wejrzenia do tego stopnia, że mam dwie sztuki. Prawda, nie nowe ZM, lecz pierwowzory z powojennej zachodniej produkcji (Zeiss Opton i Carl Zeiss) z bagnetem Contaxa, używalne na M przez adapter. Konstrukcja Sonnara 50 ZM jest identyczna optycznie jak przedwojennego oryginału Carl Zeiss Jena i jego powojennych reedycji, tylko szkła i powłoki są nowej generacji. Wciąż łamię się, żeby do pełni szczęścia sobie dokupić nowego ZM, dopóki jeszcze są dostępne, ale nie mogę się zdecydować, w jakim kolorze ma być.
    Ostatnio edytowane przez JacekB ; 10-02-2019 o 12:27

  2. #2052

    Domyślnie

    miał ktoś styczność z EVF2 oraz z tym co widać przez EVF w a7II i podzieliłby się wrażeniami...
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  3. #2053

    Domyślnie

    Koledzy, super pilne! Summilux 50 1,4. Od przodu na listkach przesłony, na każdym ślady oleju. Takie regularne łuczki, 3mm na 1,5. Na każdym listku. Może tak być, czy lipa, bo cena jest okazyjna.

  4. #2054

    Domyślnie

    Widzę, że ostatnia historia leici to seria wpadek. Jak nie rdza to olej. Dramat.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    No i ten uczciwy opis stanu w krakowskim komisie. Wstyd i siara.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Serdecznie dziękuję za pomoc kolegom Wpx i Czornyj.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Przykładowa dyskusja opisująca problem:
    https://www.rangefinderforum.com/for...d.php?t=144194
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 11-03-2019 o 20:36

  5. #2055

    Domyślnie

    ja Ci mówię, Ty kup tą ode mnie, żadnych cudów i przejść mieć nie będziesz, po co kombinować naokoło

  6. #2056

    Domyślnie

    Tu była M 240 z summiluxem 50 i summaritem 35 za 19 tys.
    Ze sklepu komisu, z pudłami, papierami, fakturą vat marża.
    35 tys zdjęć. Miało być w porządku, pojechałem odebrać osobiście.
    A tu od razu widzę ten olej. Dużo tego. Patrzę i aż przecieram oczy z niedowierzania....
    Przyjeli sprzęt do komisu i nie zauważyli? Wyszedłem na kawę, wróciłem i dalej reszty nie sprawdzałem.
    Bez dyskusji zwrócili mi zaliczkę.
    Ale jak byłem wkurzony, to nie napiszę.
    Dobrze, że byłem w Krakowie w innej sprawie i jednocześnie chciałem to połączyć z zakupem.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 12-03-2019 o 12:32
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  7. #2057

    Domyślnie

    Fakt, do Gdyni masz dalej.

  8. #2058

    Domyślnie

    Bo kupujesz w sklepach wysokiego ryzyka a i cena była niska. Więc ryzyko podwójne. Leikę najbezpieczniej jest kupić w komisach leicastore w wawie, w germanii lub red dot camera w londynie lub w austrii. A tak przy okazji skoro m240 z dwoma obiektywami to dlaczego nie Q2 nówka w tej samej cenie co twój były zakup w komisie a masz sensowne 3 obiektywy 28 fizyczny i 35 i 59 virtualny.


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  9. #2059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    A tak przy okazji skoro m240 z dwoma obiektywami to dlaczego nie Q2 nówka w tej samej cenie co twój były zakup w komisie a masz sensowne 3 obiektywy 28 fizyczny i 35 i 59 virtualny.
    Bo to aparat dla amatorów. Prawdziwy Lajkarz, tylko M. I tylko z Luxami - prawdziwymi Luxami.

  10. #2060

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Bo kupujesz w sklepach wysokiego ryzyka a i cena była niska. Więc ryzyko podwójne. Leikę najbezpieczniej jest kupić w komisach leicastore w wawie, w germanii lub red dot camera w londynie lub w austrii. A tak przy okazji skoro m240 z dwoma obiektywami to dlaczego nie Q2 nówka w tej samej cenie co twój były zakup w komisie a masz sensowne 3 obiektywy 28 fizyczny i 35 i 59 virtualny.


    Wysłane za pomocą Tapatalk
    Nowa Q2 ciekawa. Ale cropy to nie to samo co dołączane szkła.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

Strona 206 z 217 PierwszyPierwszy ... 106156196204205206207208216 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ramka cyfrowa
    By Tristan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:33
  2. Zimno a cyfrowa lustrzanka
    By pic1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 12:05
  3. Technika cyfrowa
    By Max in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2005, 16:54
  4. Obróbka cyfrowa
    By gmoszkow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-12-2004, 02:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •