Szukaj
LINK (jakość na poziomie d600 więc jak na leice jest mega dobrze), jest też grupa na FB https://www.facebook.com/groups/leicam10/ może pomogą w samplach
![]()
A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4
Z tymi samplami zawsze jest problem. Nigdy nie wiadomo kto je robi i jak. Moze to kwestia monitora albo gustu, nie wiem.
Sciagnalem DNG z oryginalnej strony, obrobilem po swojemu i jak dla mnie robia lepsze wrazenie.
Nie znam jakosci d600 ale zdecydowanie dla mnie za duzy
Zdjecia ponizej: Maik Scharfscheer ze strony leica-camera.com
Pytam, bo jestem ciekaw od dawna kolorów Twoich zdjęć i tu to dobrze widać. Kalibrowałes monitor ostatnio? Nowy masz? Światło inne? Mam wrażenie, że masz b. nasycony kolor wszędzie (głównie róże i czerwienie).
Nie, żebym się czepiał. Jestem jedynie ciekaw o ile to zamierzone.
Właśnie. Oglądam na Trinitronie starym (CRT), ale te pierwsze wersje odpowiadają mi znacznie bardziej. Nawet, jeśli niebo nieco wypalone.
- Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
- Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...
Potwierdzam, od kilku miesięcy coś nie tak z kolorami.
Skontaktuj się z nami