Close

Strona 105 z 217 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107115155205 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 041 do 1 050 z 2164
  1. #1041

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Rozumiem, ze chcieli byc oryginalni. Spoko. Niewiele by jednak kosztowalo wstawienie w aparat modulu WiFi i przerzucenia podgladu na telefon, i dodanie na gore malego wyswietlacza E-INK (wielkosci tego z M z liczba klatek, stanem baterii i ISO.
    Strasznie dziwna to firma.(...)
    Od lajf-wju 4K VR wifi-srifi są inne modele, a M jest zorientowana na inny typ klienteli. Taki, który wie na czym polegał geniusz dawnych M i nie chce aparatu naładowanego ficzerami do granic możliwości i poza te granice, nie chce menu, którego nie da się ogarnąć ani 600 stron instrukcji, której nie da się przeczytać. Wręcz przeciwnie: ma być tylko tyle, ile jest niezbędne, żeby było dobrze i nic więcej. M-D jest kolejnym aktem testowania możliwości rynku w stronę minimalizmu. Taka nisza w niszy, która na pewno znajdzie swoich zwolenników. Mnie już znalazła, zanim zdążyła zaistnieć.

    W przeszłości też tak było, że po flagowej M3 przyszła zubożona wersja M2, po niej M1 bez dalmierza, a na koniec wręcz MD bez wizjera, aczkolwiek pomyślane to było trochę inaczej, gdyż - jeśli nie liczyć M2 jako "M3 dla ubogich", która z czasem stała się aparatem pierwszego wyboru dla zwolenników obiektywów 35 mm - bardziej pod specjalistyczne zastosowania niż do ogólnego użytku.

  2. #1042

    Domyślnie

    W wizjerze nie będzie nawet sygnalizacji, że aku bliskie wyczerpaniu i ilości zrobionych zdjęć ? Przykładowo, że pokazuje maksymalną liczbę zdjęć, która zmieści się na karcie i odejmuje zgodnie z ilością zwolnień migawki ?

  3. #1043

    Domyślnie

    A jak się taką bezwyświetlaczową Leicę konfiguruje? Włącza się z wciśniętym jakimś guzikiem i liczy piknięcia?
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #1044

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekB Zobacz posta
    W przeszłości też tak było, że po flagowej M3 przyszła zubożona wersja M2, po niej M1 bez dalmierza, a na koniec wręcz MD bez wizjera.
    I też były droższe od pełnosprawnych modeli?

  5. #1045

    Domyślnie

    Jest info w wizjerze. Trzeba nacisnac ten srebrny guzik obok spustu. Jedno nacisniecie ilosc zdjec, dwa stan baterii - czy cos w tym stylu.
    Nie watpie, ze ten aparat znajdzie fanow. To wiecej niz pewne. Dla mnie sprzet ma nie przeszkadzac i nie ograniczac przy fotografowaniu. Brak monitora nigdy mi nie przeszkadzal, bo rzadko na niego patrze, zdecydowanie zas ograniczalby mnie psychicznie przy fotografowaniu cyfrowym. Moze to jak z robieniem backupow. Komu nigdy nie padl dysk i nie stracil danych, nie czuje potrzeby robienia kopii. Kazdemu wedle potrzeb.

  6. #1046

    Domyślnie

    A konfiguracja auto ISO? A ustawienie DNG i JPG? A opóźnienie samowyzwalacza? A bracketing? A data i czas?

    PS Autopodglądu nie używałem nigdy - wyłączałem i wyłączam w każdej cyfrówce.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  7. #1047

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Jest info w wizjerze. Trzeba nacisnac ten srebrny guzik obok spustu. Jedno nacisniecie ilosc zdjec, dwa stan baterii - czy cos w tym stylu...
    To całkiem sensownie. Dla mnie optymalny korpus to taki M-D z monitorem. Bez JPG, Wi-Fi, bracketingu, auto ISO i filmów. Samowyzwalacz chyba "normalnie" po staremu 10 sek. i wiadomo o co chodzi.

  8. #1048

    Domyślnie

    Poniekąd zgoda - JPG nie używam, bracketing, jeśli już, to ręcznie. Auto ISO - OK, można sobie darować, mając pokrętło. Samowyzwalacz - czasem te 2 s się przydaje do zdjęć ze statywu, ale ostatecznie żyć się da... No ale data i czas pliku? Pewnie po USB z kompa...
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  9. #1049

    Domyślnie

    W dwóch wersjach - dla "tchórzliwych" czytaj zapobiegliwych ze slotem na dwie karty pamięci i "hard corowców" tradycjonalistów karta wyłącznie na 36 DNG

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    A konfiguracja auto ISO? A ustawienie DNG i JPG? A opóźnienie samowyzwalacza? A bracketing? A data i czas?

    PS Autopodglądu nie używałem nigdy - wyłączałem i wyłączam w każdej cyfrówce.
    W następnym modelu....
    NIKON forever

Strona 105 z 217 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107115155205 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ramka cyfrowa
    By Tristan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:33
  2. Zimno a cyfrowa lustrzanka
    By pic1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 12:05
  3. Technika cyfrowa
    By Max in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2005, 16:54
  4. Obróbka cyfrowa
    By gmoszkow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-12-2004, 02:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •