Close

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 71
  1. #61

    Domyślnie

    JED - myśle, że tak. Duże ryzyko. Musisz przeczytać skład ale pewnie go nie podają. Poszukaj SENSOR SWAB. Jest wersja z pojedyncza szpatułką nasączoną płynem. Koszt około 20 PLN.

    Pozdrawiam
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  2. #62

    Domyślnie

    Dzieki.
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kashpir Zobacz posta
    Ostatnio czyściłem matrycę D800 (w sumie tylko dlatego, że po przeczytaniu któregoś wątku tutaj zrobiłem zdjęcie białej kartki na f22 :> ) płynem i szpatułkami Rotin, szpatułkę miałem mocno zwilżoną a płyn momentalnie parował - po 1-2s nie było czego wycierać.
    To prawda trzeba się spieszyć. Nie ma co łaszczyć się na szpatułki i brudną rozmazywać brud po matrycy. Fakt szpatułki trochę kosztują, ale jak chcemy mieć czystą matrycę to warto drugą suchą szpatułką przetrzeć matrycę do sucha. Wtedy nie powinno być smug. Teraz wiem dlaczego w komplecie dostałem trzy sztuki

    Cytat Zamieszczone przez JED Zobacz posta
    Posiadam w domu specjalne, jednorazowe chusteczki do optyki firmy Zeiss - mozna tym czyscic matryce?

    Mam rowniez spray Zeiss, ale to chyba za duze ryzyko?
    Ściereczkami i płynem do optyki matrycy nie ruszał bym.
    Za to odwrotnie - bez problemu. Płynem do matryc w końcu doczyściłem wizjer
    Płynem do optyki nie mogłem. Pozostawały mi ciągle plamy.

  4. #64

    Domyślnie

    I o to właśnie chodzi. Jedni kupują aparat i robią zdjęcia, inni kupują by fotografować ścianę na f22 i produkować się na forach internetowych. Lustrzanka jest bardzo uniwersalnym urządzeniem i może być różnorodnie użytkowana.
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

  5. #65

    Domyślnie

    Chciales byc dowcipny, czy o co chodzi?
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

  6. #66

    Domyślnie

    JED, jeżeli nie jesteś strachliwy i ręce Ci się nie trzęsą, to możesz śmiało czyścić matryce
    Używam od zawsze Sensor Swabs z płynem Eclipse (od razu odpowiadan: nie wiem czy to są dobre, najlepsze, najgorsze, etc. Po prosty innych nigdy nie używałem). Do D800 będziesz potrzebował Swabs type 3. Ładujesz baterie na max, ponosisz lustro i jeździesz. Na YouTube można pewnie znaleźć filmy, jak to robić: do pierwszej próby może sie przydać. Za karampukiem, nie oszczędzaj na szpatułkach: jedna lub dwie do jednego przemycia (w zależności od stanu matrycy). Nie pamietam, żebym wycierał resztki płynu. Finansowo jest to, MZ, nieco drogawe (paczka Swabs to u mnie ponad 50 euros), ale od nikogo nie zależysz i czyścisz, kiedy potrzebujesz. Mam jeszcze taką podświetlaną lupę; czasem sie przydaje. Moje D800 nie "brudzi się" zbytnio, ale D3 lało olejem przez ponad dwa lata, to i wprawy w czyszczeniu nabrałem
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 24-05-2014 o 08:34
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #67

    Domyślnie

    Dzieki - oddalem do serwisu.
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JED Zobacz posta
    Dzieki - oddalem do serwisu.
    I to jest najlepsze wyjscie jezeli nie ma sie doswiadczenia a nie chce sie ryzykowac. Co jak co ale serwis czysci matryce naprawde na 100% . Mam w Gdansku dobry serwis, ale ostatnio zaczeli wymyslać ze nie wszytko mozna doczyscic, każa juz sprawdzac na F 16, a nie na F 22 . Zostawija małe plamki ( twierdzac ze ich juz sie nie da usunac ) ktore przy długim smarzeniu matrycy sie zapieka jeszcze bardziej i za chwile matryca do ponownego czyszczenia ( w Nikonie wyczyscili, dało się ) . Coraz gorzej u nas z obsługa klienta

  9. #69

    Domyślnie

    Nie wyrazilem sie jasno.
    Nie oddalem do Nikona, a na Obr. Wybrzeza - na ten punkt narzekasz, czy na ten w Wielkim Mlynie?
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JED Zobacz posta
    Nie wyrazilem sie jasno.
    Nie oddalem do Nikona, a na Obr. Wybrzeza - na ten punkt narzekasz, czy na ten w Wielkim Mlynie?
    niestety na ten przy Obrońców Wybrzeza, ale moze w Twoim przypadku bedzie OK ( sam serwis jest w porzo, jednak z czyszczeniem matryc niezbyt, dwukrotnie oddawałem do poprawki) , ponoć dobrze czyszca matryce w Cyfrowym.pl na Kartuskiej. Nie wiem czy gdzieś wysyłają czy sami to robią ?

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •