Close

Strona 92 z 95 PierwszyPierwszy ... 42829091929394 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 947
  1. #911

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Przymierzam się żeby to sprawdzić ale nie ukrywam że zależało mi głównie na jpg bo na aparatach ff robię tylko raw, bez jpg.
    Sprawdź koniecznie, dla mnie to gamechanger. Wcześniej te pliki wyglądały dobrze tylko na małym ekranie, a po zgraniu, na monitorze widać, że to nędza z telefonu (imo nadal tak wyglądają te zdjecia z UWA i tele). Teraz to inna bajka. Wcześniej zresztą ktoś wrzucał porównanie z A7IV i ciężko odróżnić W rawie jest naprawdę sporo detalu i ostrości, spokojnie do wielu zastosowań te pliki są używalne. Oczywiście wszystko przy uwzględnieniu warunków, ale nawet przy ciemniejszych scenach daje to radę. Zdjęcia z UWA też można sporo poprawić względem defaultowych jpg.

    Druga sprawa to wygląd JPG z nowych ajfonów - szczerze mówiąc kompletnie mi się to nie podoba. Na starym ajfonie (7+) pomimo ogólnie słabiutkiego aparatu kolory były przyjemne, naturalne, cały obrazek (o ile nie brakło DR) wyglądał naprawdę przyzwoicie. Natomiast z 14pro te jpgi są dla mnie jakieś takie wymęczone, przeprocesowane - troche jakby brudne i sprane (albo z kolei czasem przesaturowane). Wiem, że algorytmy chcą wycisnąć ile się da i gaszą przepały, w lesie między gałęziami widzisz błękitne niebo etc, ale często to tylko psuje obrazek i wygląda jak wymęczony hdr sprzed 10 lat. Może kwestia jakichś ustawień, ale próbowałem i nie znalazłem nic co by mnie zadowalało. W 12pro było chyba trochę lepiej, ale z kolei saturacja wybijała poza skale momentami i robiło się plastikowo. Teraz RAW załatwia temat. Minusem jest niestety waga plików i znikające dość szybko miejsce na telefonie - przynajmniej u mnie, bo dużo robię zdjęć telefonem i niestety muszę się pilnować i czyścić pamięć z RAWów jak już obrobię dane zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez morzon ; 30-05-2023 o 19:13

  2. #912

    Domyślnie iPhone też może - dla posiadaczy iPhonów i nie tylko

    @morzon "Druga sprawa to wygląd JPG z nowych ajfonów - szczerze mówiąc kompletnie mi się to nie podoba.... z 14pro te jpgi są dla mnie jakieś takie wymęczone, przeprocesowane - troche jakby brudne i sprane (albo z kolei czasem przesaturowane). Wiem, że algorytmy chcą wycisnąć ile się da i gaszą przepały, w lesie między gałęziami widzisz błękitne niebo etc, ale często to tylko psuje obrazek i wygląda jak wymęczony hdr sprzed 10 lat. Może kwestia jakichś ustawień, ale próbowałem i nie znalazłem nic co by mnie zadowalało..../QUOTE]


    Ufff.. Czyli nie tylko ja mam identyczne spostrzeżenia co do kolorów (brudne, sprane aż za bardzo i na deser idące w żółtą i zieloną tintę jednocześnie)..
    Zapomnij o kwestii ustawień.. Możesz ewentualnie ustawić sobie zamiast trybu
    Standard
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1443.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	539,7 KB
ID:	72719
    Tryb Żywy (wbrew nazwie wygląda optymalnie..)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1444.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	541,8 KB
ID:	72720
    Lub Ciepły
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1445.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	523,3 KB
ID:	72721

    I ewentualnie tam jeszcze suwaki przed zrobieniem zdjęcia sobie dostosować.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1447.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	446,1 KB
ID:	72723


    Inaczej pozostaje i tak obróbka w snapseedzie..
    Ostatnio edytowane przez P.R.P. ; 30-05-2023 o 20:06

  3. #913

    Domyślnie

    @morzon na telefonach mam apke ds file do synology i Zgrywa mi foty na domowy serwer z telefonów żony i moich. Tam jest opcja czyszczenia jeśli zgrane.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #914

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P.R.P. Zobacz posta

    Ufff.. Czyli nie tylko ja mam identyczne spostrzeżenia co do kolorów (brudne, sprane aż za bardzo i na deser idące w żółtą i zieloną tintę jednocześnie)..
    Zapomnij o kwestii ustawień.. Możesz ewentualnie ustawić sobie zamiast trybu

    Inaczej pozostaje i tak obróbka w snapseedzie..
    No właśnie w tych trybach grzebałem, ale nie znalazłem żadnego sensownego ustawienia które by mnie zadowalało, które by niwelowało to co apple nawywijał. Snapseedem próbowałem przywracać to do sensownego stanu, ale to bezsensowna robota, nie o to przecież w tym chodzi żeby się męczyć i ratować wymęczone zdjęcia (zresztą to jpgi więc wiele się z tym nie zrobi jak kolory i kontrasty się wysypią).
    Dopiero RAW i LR mobile załatwiają temat jak dla mnie, ew na koniec jeszcze w snapseedzie coś sobie narzucę.

  5. #915

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta

    Druga sprawa to wygląd JPG z nowych ajfonów - szczerze mówiąc kompletnie mi się to nie podoba. Na starym ajfonie (7+) pomimo ogólnie słabiutkiego aparatu kolory były przyjemne, naturalne, cały obrazek (o ile nie brakło DR) wyglądał naprawdę przyzwoicie. Natomiast z 14pro te jpgi są dla mnie jakieś takie wymęczone, przeprocesowane - troche jakby brudne i sprane (albo z kolei czasem przesaturowane). Wiem, że algorytmy chcą wycisnąć ile się da i gaszą przepały, w lesie między gałęziami widzisz błękitne niebo etc, ale często to tylko psuje obrazek i wygląda jak wymęczony hdr sprzed 10 lat. Może kwestia jakichś ustawień, ale próbowałem i nie znalazłem nic co by mnie zadowalało. W 12pro było chyba trochę lepiej, ale z kolei saturacja wybijała poza skale momentami i robiło się plastikowo. Teraz RAW załatwia temat. Minusem jest niestety waga plików i znikające dość szybko miejsce na telefonie - przynajmniej u mnie, bo dużo robię zdjęć telefonem i niestety muszę się pilnować i czyścić pamięć z RAWów jak już obrobię dane zdjęcia.
    Też miałem takie odczucia że zdjęcia z 12 Pro bardziej mi się podobały i postanowiłem to zbadać
    Porównałem zdjęcia z 12Pro do 14Pro otóż te "przyjemniejsze" i ładniejsze zdjęcia zawsze są mniej kontrastowe (nazwijmy balansem pomiędzy jasnymi i ciemnymi partiami) ja ustawiłem póki co profil Żywy i podbiłem Ton na 60
    Otóż okazało się że 12-tki mają taki właśnie "przyjemny" profil. Z 14-tki mają więcej kontrastu (zaznaczone w czerwonym kole) ale co od razu rzuca się w oczy to szczegółowość z 14 Pro która jest jednak lepsza od 12-tki (zaznaczone czerwonymi owalnymi kształtami na niebie) zapewne 48Mpix -> 12Mpix no i z 12-tki można zauważyć jak znikają lub się "rozpływają" niektóre szczegóły.
    Obydwa zdjęcia 12Mpix HEIC z głównych aparatów (wycinek)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-06-1 o 14.54.24.png
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	12,45 MB
ID:	72795
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 01-06-2023 o 15:29

  6. #916

    Domyślnie

    jak fajnie czasami się cofnąć i pooglądać stare fotki.
    bardzo mi się podobają wszystkie na tej stronie https://forum.nikoniarze.pl/threads/...ie-tylko/page2
    umiejętność kadrowania, kolory, bez przepaleń ani zbyt ciemnych partii obrazu itp.
    co się dzieje że bardziej mi się podobają te ze smartfonów niż te "wypieszczone" z profesjonalnych aparatów?
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 03-06-2023 o 10:27

  7. #917

  8. #918

    Domyślnie

    Pixel 7
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PXL_20230603_172944598.MP-2.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	754,0 KB
ID:	72987
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #919

  10. #920

    Domyślnie

    Jak EjAj nauczy się odpowiednio rozmywać tego co poza "GO" (rozkład GO) oraz nie "ucinać" sterczących kosmyków włosów, to zaakceptuję - póki co jak dla mnie kicha z tym trybem portretowym.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

Strona 92 z 95 PierwszyPierwszy ... 42829091929394 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 15:33
  2. mb d80 tylko oryginał czy moze zamiennik
    By pirania1377 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 07:42
  3. [ Krajobraz ] wedkowac kazdy moze.... i nie tylko
    By monkey8 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 18:38
  4. Ciekawostka dla posiadaczy D40 (i nie tylko)
    By danz1ger in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-04-2007, 23:40
  5. 70-300G czy 70-300 ED a może 75-300--tylko gdzie i od kogo
    By kocudrak in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-05-2005, 22:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •