Close

Strona 52 z 95 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 947
  1. #511

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    Mysle, ze autorowi chodzilo o to, ze w fotografii tak naprawde chodzi o zrobienie fajnego zdjecia.
    Jakosc fotografii z dobrych aparatow w komorkach na tyle sie poprawila, ze nie potrzeba kombinowac innym sprzetem aby miec ladne foty.

    APS-C moze dawac cuda-niewida tylko po co to ? Jak do albumu czy na TV w HD czy 4K nie jest potrzebna niebotyczna rozdzielczosc a przewaga APS-C nie ma wiekszego znaczenia dla
    uzyskania oczekiwanego efektu (...)
    Fajne spostrzeżenia, szkoda że tak z 80-90% zdjęć z tego wątku tego nie potwierdza
    Jak dla mnie, problem polega na tym, że zdjęcie z telefonu jest fajne, gotowe do wysłania, idzie o chmury, itd. Wszystko super i pełna zgoda. Ale dobrze to ono zwykle wygląda na owym telefonie. Zabawa zaczyna się, jak chcesz coś z tym zdjęciem zrobić, choćby mocniej wykadrować, trochę poprawić, żeby choćby wrzucić na stronę. Czar telefonu wtedy szybko pryska Rzecz jasna, jeśli oglądasz zdjęcie na owym fonie czy nawet na kompie, a na obrazku jest własne dziecko, to trudno zauważyć wady Większości ludzi taka jakość wystarcza, stąd rynek aparatów się kurczy, nic odkrywczego.
    Ps. Największym rozczarowaniem jest dla mnie szeroki kąt w telefonie, z którym wiązałem pewne nadzieje, zniekształcenia... katastrofa.

  2. #512
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie jak napisał @poste
    Mam wiele zdjęć na fonie i są super, czasami zawstydzają to co się obrabia z aparatu ale jak już wrzuci się na większy TV czy nawet przegląda na kompie to juz tak słodko nie ma, zdjęcia z fona w 99% mają być na fonie, tablecie, czasami nawet na laptopie małym, wrzutka na jakieś fejsy/insta itd.
    Udowadnianie że można drukować czy robić śluby zostawmy sobie na inne opowieści bo wszystko się da poza zabawą z parasolem

  3. #513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...Udowadnianie że można drukować czy robić śluby zostawmy sobie na inne opowieści bo wszystko się da poza zabawą z parasolem
    Jakie rozmiary druku masz na mysli?

    No to moze, tak aby sprobowac poprzec argumenty przykladami, zaczniemy wrzucac nasze zdjecia, ktorych za Chiny (dlaczego Chiny ?) nie udaloby nam sie zrobic (porzadnym) telefonem?
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  4. #514

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Jakie rozmiary druku masz na mysli?
    Też mnie to ciekawi, pewnie 10x15, albo 13x18 ujawni słabość zdjęć z telefonu
    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    No to moze, tak aby sprobowac poprzec argumenty przykladami, zaczniemy wrzucac nasze zdjecia, ktorych za Chiny (dlaczego Chiny ?) nie udaloby nam sie zrobic (porzadnym) telefonem?
    To nie jest trudne zadanie, wystarczą trudniejsze warunki, dynamiczny ruch i telefon odpadnie. Ale pewnie spokojnie dałoby się zrobić zdjęcia telefonem i aparatem, których na wydruku 10x15 czy 13x18 nikt by nie odróżnił... Ale bez sensu jest ta dyskusja. Każdy realizuje swoje potrzeby tak jak mu wygodnie i tyle.

  5. #515
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja napisałem że "wszystko się da..."
    Zdjęcia po ostatnim wyjeżdzie z fona jak przeglądnołem na kompie poszły w 90% do śmieci ale ma wersje tych zdjęć z aparatu, wiec mi nie żal, kilka zdjęć mam jak sprzęt był w bagażu, a fon w kieszeni ale to nadal tylko na fonie wygląda fajnie.
    No i zaznaczam że ja mam aparatke w fonie jak HY P20pro, nie jest to sprzęt za 5-8 tysiaków.
    Lepsze zdjęcie mam z D5100 bo tak jak napisałem wcześniej, nie potrafię robić zdjęć fonem.
    Wydruki robię ostatnio w A4 i troszke A5, spokojnie tu matryca w aparacie jakaś 12Mpix jest wystarczająca, więcej rozdzielczości daje manewr w kadrowaniu i tyle, z fona nie odważyłbym się na nic więcej jak 10x15cm.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 08-11-2019 o 19:04

  6. #516

    Domyślnie

    Przypomniało mi się jak kiedyś pisali na spidersweb że telefonem też się da
    https://www.google.com/amp/s/www.spi...tfona.html/amp
    Oczywiście tutaj robotę robiło pro oświetlenie i pisali tam również że fotograf robiący sesje uważa że porównywanie telefonu do aparatu nie ma sensu.

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  7. #517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A co z tymi, którym zdjęcia z fona się nie podobają i nie potrafią ich robić, a z aparatu jest ok ?
    Jak to co? Używają do tego aparatu. Jeszcze je produkują ...
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #518

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A co z tymi, którym zdjęcia z fona się nie podobają i nie potrafią ich robić, a z aparatu jest ok ?
    Zostawić w spokoju, za 20 lat się dostosują. Nie będą mieć wyboru
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A co z tymi, którym zdjęcia z fona się nie podobają i nie potrafią ich robić, a z aparatu jest ok ?...
    To co robili Spartanie ze starymi i kalekimi. Zrzucić ze skały.

  10. #520
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Taa.. tak samo jak pary młode będą chciały żeby im zdjęcia ekipa robiła ajfonami.
    Prędzej za te 20 lat będziemy się śmiali z posiadaczy spalinowych samochodów, którzy nie mogą wjeżdżać nimi do miast

Strona 52 z 95 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 15:33
  2. mb d80 tylko oryginał czy moze zamiennik
    By pirania1377 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 07:42
  3. [ Krajobraz ] wedkowac kazdy moze.... i nie tylko
    By monkey8 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 18:38
  4. Ciekawostka dla posiadaczy D40 (i nie tylko)
    By danz1ger in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-04-2007, 23:40
  5. 70-300G czy 70-300 ED a może 75-300--tylko gdzie i od kogo
    By kocudrak in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-05-2005, 22:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •