Close

Strona 45 z 95 PierwszyPierwszy ... 35434445464755 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 947
  1. #441
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja zawsze sobie wmawiam że tym razem fonem zrobię dużo zdjęć, tylko pytanie po co mi te zdjęcia, coś tam wyśle na messengera i tyle, to co chce to drukuje w album czy na zdjęcia z aparatu, po co mi walczyć ze zdjęciami z fona, jest toi wybór świadomy mając w kieszeni fona i na pasku aparat.
    Fon nadal nie nadaje się do wielu sytuacji.

  2. #442

    Domyślnie

    no cóż ja wolę mieć zdjęcie niż go nie mieć bo smartphona zawsze mam przy sobie, oczywiste jest to że technicznie nie jest to poziom dużych matryc
    ale wolę mieć tę "papkę" (notabene w nawet w popularnych rozmiarów wydrukach ciężko znaleźć różnicę pomiędzy smartfonami a "dużymi aparatami").
    Odkąd używam tylko smartfona mam o wiele więcej fajniejszych zdjęć (nie technicznie ) bo w sekundę wyciągam smartofon i jest zdjęcie i jest video, z większym aparatem jest to niemożliwe.
    poza tym zapominam o nastawach, świetle itd mam tylko skadrować i ... tyle.
    Czy w fotografii najważniejsza jest jakość techniczna ? w dzisiejszych czasach po "przeoraniu" setek kilogramów sprzętu foto dla mnie nie ma to znaczenia.
    Jest wiele świetnych, nagradzanych zdjęć własnie ze smartfonów.
    Nie gloryfikuję ich ale mi jak widać nawet po wynikach sprzedaży prawda jest oczywista.
    Wiele lat temu postukał bym się po głowie za takie wnioski ale dzisiaj?

    Poza tym świetne video,zdjęcia nocne, HDR w topowych smartfonach Huawei, Samsunga czy Apple są naprawdę świetne i największa zaleta - mamy od razu gotowy materiał bez zgrywania, bez zabawy w edycję itd.
    czy aps-c, m4/3, kompakty itd nam to dają? no raczej nie.

    Osobiście też jestem zdania jeśli że w dzisiejszym czasie chcąc mieć jak najlepszą jakość techniczną ale w ogólnych
    i jak najszerszych kierunkach fotografii i video najlepszym i optymalnym wyborem jest system FF.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 27-10-2019 o 12:03

  3. #443

    Domyślnie

    Nie chce mi się wchodzić w durne dyskusje, więc tylko powtórzę dla tych, którzy wkładają mi w posty teorie własne... Stopniowe przechodzenie na FX sprawiło, że nawet tak genialny aparat jak D500 miał coraz mniej zastosowań, a po zakupie dobrego fona okazało się, że tam gdzie jeszcze APS-C miało rację bytu i tak wolę fona, a dla jakości FX... Myślę, że każdy może zrozumieć o co chodzi, jeżeli się trochę wysili...

  4. #444

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    ...Po drugie jeśli piszesz o dwóch rzeczach czyli o poziomie i tempie rozwoju to "są coraz lepsze" a nie "jest coraz lepsze" bo liczba mnoga
    ...
    rozumiem że teraz poprawisz na forum każdego (oraz siebie) kto nie napisał z zasadami ortografii?
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 27-10-2019 o 11:51

  5. #445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie chce mi się wchodzić w durne dyskusje, więc tylko powtórzę dla tych, którzy wkładają mi w posty teorie własne... Stopniowe przechodzenie na FX sprawiło, że nawet tak genialny aparat jak D500 miał coraz mniej zastosowań, a po zakupie dobrego fona okazało się, że tam gdzie jeszcze APS-C miało rację bytu i tak wolę fona, a dla jakości FX... Myślę, że każdy może zrozumieć o co chodzi, jeżeli się trochę wysili...
    Faktycznie, na takim poziomie dyskusja nie ma sensu. Bardzo obniżyłeś jej poziom, z przykrością stwierdzam, bardzo. Gdybyś włożył choć minimum wysiłku w kulturę wypowiedzi... no cóż, za dużo chyba wymagam. Tak więc śmiało wypisuj jak to fotki z aps-c są równe poziomem fona a FX to ho, ho, nic mi do tego. O sobie świadczysz tylko.

  6. #446

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Bardzo obniżyłeś jej poziom, z przykrością stwierdzam, bardzo.
    W przeciwieństwie do Ciebie nie atakuję nikogo personalnie...

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    O sobie świadczysz tylko.
    Wzajemnie...
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 27-10-2019 o 12:33

  7. #447

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    W przeciwieństwie do Ciebie nie atakuję nikogo personalnie...
    Jaki atak? Sugerujesz mi w pierwszym zdaniu odpowiedzi nieumiejętność czytania ze zrozumieniem (to oczywiście nie jest "atak personalny" ) ale odnoszę wrażenie, że sam masz problem ze zrozumieniem tej dyskusji. Skoro piszesz, że u Ciebie fon zastąpił aps-c to do kogo niby personalnie mam się odnosić? Skoro niezbyt grzecznie do mnie się odnosisz, ostatnio raczej nie tylko do mnie, a dawniej wyróżniałeś się kulturą wypowiedzi (chyba, że pamięć mnie zawodzi) to co, mam pisać ogólnie o upadku kultury w sieci? Poza tym, nie są zbyt popularne tezy jak i doświadczenie, że komuś P30 zastąpił d500... jak mam to odpersonalizować? Zrobiłem to bardzo delikatnie, a piszesz o jakimś ataku, już nie wspomnę, że nie odnosisz się merytorycznie do cech aparatu, choćby z niedużą matrycą, która jednak odróżniają go od telefonu. Komuś mogą być potrzebne, komuś nie, ale to są jednak istotne różnice, czy raczej wady telefonu. Optyki softem do końca się nie zastąpi. Zdjęcia będą różne, nawet w sprzyjających warunkach. Tobie fon zastąpił d500, komuś FX o ile pamiętam, no i fajnie, mogę zrozumieć że cecha "mieć przy sobie" jest nadrzędna, ale snucie opowieści, że w dobrych warunkach nie ma różnic... chyba ciut za daleko idące wnioski, patrząc choć z minimum obiektywizmu?

  8. #448
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    no cóż ja wolę mieć zdjęcie niż go nie mieć bo smartphona zawsze mam przy sobie,
    Ale każdy ma fona w kieszeni, raczej nie ma tak że "a wezmę dzisiaj aparat, a fona zostawię w domu"

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    oczywiste jest to że technicznie nie jest to poziom dużych matryc
    Nie jest i nie moze być ale plus dla fona to świetna głębia ostrości co przy dobrych warunkach daje świetne rezultaty.

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ale wolę mieć tę "papkę" (notabene w nawet w popularnych rozmiarów wydrukach ciężko znaleźć różnicę pomiędzy smartfonami a "dużymi aparatami").
    Odkąd używam tylko smartfona mam o wiele więcej fajniejszych zdjęć (nie technicznie ) bo w sekundę wyciągam smartofon i jest zdjęcie i jest video, z większym aparatem jest to niemożliwe.
    Dla mnie sięgnięcie po aparat nie sprawia problemu, póki te 600-700g nie jest problemem
    Ja mam też sporo zdjęć na fonie ale nie przetrwają pewnie długo bo i po co ?

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    poza tym zapominam o nastawach, świetle itd mam tylko skadrować i ... tyle.
    Włącz AUTO w aparacie, jakieś fuji moze bo ma fajne profile?

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Czy w fotografii najważniejsza jest jakość techniczna ? w dzisiejszych czasach po "przeoraniu" setek kilogramów sprzętu foto dla mnie nie ma to znaczenia.
    Dla mnie ma i dlatego fon w kieszeni rzadko używany do foto.
    Tu nie chodzi o to że robię świetne zdjęcia, którymi wszyscy sie podniecają bo chyba przeciętne patrząc na reakcje tu na forum.

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Jest wiele świetnych, nagradzanych zdjęć własnie ze smartfonów.
    Jest też wiele nagradzanych z analogów czy starych lustrzanek.

    To jest tak samo jak ktoś siedzi pół roku i czeka na zamówione bmw z tuningiem, podnieca sie każdym detalem, oblicza czy przyspieszenie pozwoli na to żeby być pierwszym na kolejnych czerwonych światłach albo czy regulacja 96 miejsc w fotelu będzie odpowiednia itd.
    Ty chciałbyś żeby taka osoba podchodziła tak samo do tego jak osoba, która nie przykłada kompletnie uwagi do tego czym jeździ, ważne żeby jeździło, a czasami i takim będzie pierwszy na czerwonym
    Albo drugie porównanie, audiofile, którzy przez miesiąc testują nowe podkładki z drewna agarowego pod wzmacniacz i zastanawiają się teraz czy wilgotność powietrza w domu ma wpływ na jakość dźwięku.
    A ty byś wrzucił tekst że głośnik bezprzewodowy za 200zł jest całkiem ok bo można go ze sobą zabrać.

    Nawet jak ajfon 19x będzie miał 900Mpix i szesnaście aparatów na tyle i osiem na przodzie plus algorytmy robiące z tła symulacje pełnej klatki itp nic nie wniesie do tematu dla tej pewnie garstki ludzi, którym aparat bardziej pasuje.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 27-10-2019 o 14:20

  9. #449

    Domyślnie

    Zosiek napisał że to co robił d500 przejęło ff, a na spacerach sprawdza się(Zoskowi) telefon.

  10. #450

    Domyślnie

    Może i masz rację, to by było logiczne i nawet bym słowa nie napisał. To nie tak, że siedzę na forum i czytam wszystkie posty danej osoby. Tyle, że ostatnie twierdzenia kolegi poszły dużo dalej, ale nie chce mi się wyciągać ponownie cytatów.

    Mam podobne doświadczenia jak kolega koesh, zdjęcie z telefonu jest dobre do natychmiastowego wysłania, później jak się do niego wraca to trudno jakoś sensownie wykorzystać, zaraz widać papkę.

Strona 45 z 95 PierwszyPierwszy ... 35434445464755 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 15:33
  2. mb d80 tylko oryginał czy moze zamiennik
    By pirania1377 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 07:42
  3. [ Krajobraz ] wedkowac kazdy moze.... i nie tylko
    By monkey8 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 18:38
  4. Ciekawostka dla posiadaczy D40 (i nie tylko)
    By danz1ger in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-04-2007, 23:40
  5. 70-300G czy 70-300 ED a może 75-300--tylko gdzie i od kogo
    By kocudrak in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-05-2005, 22:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •