Close

Strona 3 z 95 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 947
  1. #21

    Domyślnie

    iP4 to obecnie bieda, bez problemu znajdziesz słuchawkę z lepszym aparatem:
    http://www.dxomark.com/Phones

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Proszę o radę w doborze telefonu. Zależy mi na jak najniższej cenie, sprzęt nie musi być nowoczesny, ale dobrze żeby dało się jeszcze gdzieś kupić nówkę sztukę. Priorytetem jest jakość aparatu i jeżeli da się na tym uruchomić jakis vsco cam to było by dobrze. Zależy mi też na jak najlepszej baterii i wytrzymałości sprzętu. Wszelkie inne bajery nie maja dla mnie znaczenia. Mam możliwość "odziedziczyc iphona 4. Czy to dobry sprzęt? A może z nie duże pieniądze da się kupić coś lepszego do fotografii? Po prostu nie chce mi się na codzień tachać aparatu kompaktowego... Jestem totalnie zielony w temacie smartfonów czy iphonów...
    iPhone4 jest teraz go sporo na rynku wtórnym.

    - Ja mam iP5 i mogę zapewnić, że Samsungi (ma żona) mają duużo dłuższy czas pracy na baterii - ja ładuję codziennie, córka co 6 godz. - żona dwa razy na tydzień.
    - Najniższa cena to nie jest (delikatnie mówiąc).
    - Aparat - Czornyj napisał.
    - Po roku używania mogę powiedzieć, że iPhone to sprzęt dla tych, co chcą mieć coś niezawodnego bez względu na cenę i inność systemu.
    - Do innych zadań mają być iMac i iPad.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    lol

    Pokaż porównanie albo cała rzecz nie miała miejsca.
    5-tka którą miałem miała już całkiem niezłą kukułę i byłem z niej b. zadowolony (to samo jest w 5c). Parametrycznie jest gorszy od najlepszych słuchawek Soniacza, ale same parametry nie robią zdjęć, a rendering barw Apple może komuś bardziej odpowiadać - jest nieźle dopracowany i daje dobre rezultaty przy sztucznym świetle, dobrze radzi sobie z balansem i jest niezbyt podatny na defekty metameryczne, więc ma prawo się podobać.

  4. #24

    Domyślnie

    Panowie, zapytam jak totalny laik w kwestii sluchawkowych fotoaparatow. Czy nie jest tak, ze kazdy wspolczesny kompakt zrobi lepsze foty, niż te w telefonach?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #25

    Domyślnie

    Mój obecny iP6+ robi na tyle dobre zdjęcia, że kompakt staje się zbędnym balastem i traci rację bytu.

  6. #26

    Domyślnie

    Jako właściciel Lumi 1020 szczerze polecam. Największe wady to shutter lag i taki sobie AF. Za to obrazek przyjemny, do tego zapis w DNG.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  7. #27

    Domyślnie

    Ostatnio robiłem zdjęcia i filmy samsungiem galaxy s5 i jestem zachwycony jego aparatem.
    Na pierwszy rzut oka aparat niczym się nie wyróżnia a nawet wypada nie najlepiej w niektórych testach ale ma jedną unikalną funkcję która czyni go wg mnie zdecydowanie najlepsza mini kamerą.
    Otóż tryb 'HDR' jest oparty o trik Dual ISO zastosowany np: w nieoficjalnym firmware do lustrzanek Canona (http://linuxdingsda.de/~wintix/dual_iso.pdf), nie jest to więc programowy efekt hdr a sprzętowe rozszerzenie dynamiki tonalnej. Działa to tak że pół matrycy zczytywana jest na niskim ISO a pół na wysokim i odpowiednio jest to potem przetwarzane.
    Na forach narzekają na ten hdr, bo spada efektywnie rozdzielczość obrazu (w Canonie rozwiązali ten problem), ale ma on genialną przewagę nad programowymi zabawkami nie tylko dlatego że wygląda jakby wsadzona była porządna matryca to w ogóle nie męczy cpu więc można go używać podczas filmowania nawet w 4k.

    Podczas filmowania mam więc większe DR niż w nikonie d7000, do tego mora jest znacznie mniejsza a liczba szczegółów zdecydowanie większa.

    Kadry z filmu:

    świeci słońce a w krzakach po lewej można dojrzeć detale, jednocześnie śnieg nie przepalony

    po lewej pod estakadą można dojrzeć detale, a śnieg po prawej ma jeszcze zapas do przepalenia

    w środku obrazu cień rzuca chmura, z przodu świeci słońce a nadal wygląda ok

    I skrajny przykład: Zacienione miejsce pod dachem a jak jasno.

    Szkoda tylko że w tym trybie nie można ustawić ręcznie niskiego ani wysokiego iso. Gdyby była taka opcja to byłby to zdecydowanie najlepszy aparat w komórce. Niestety wszystko jest na automacie, który jest dość słaby. W trybie HDR ustawia ISO wg własnego widzimisię (co wychodzi nienajgorzej), a bez niego ustawia b. krótkie czasy zamiast podbić ISO itp. Mimo wszystko z włączonym trybem HDR i w dzień żaden inny komórkowy aparat nie ma szans, bo żaden nie ma takiego trybu (nie wiem jak ip6).
    Filmy mogłyby mieć większy bitrate i być mniej wyostrzone, bo przeostrzone są zdecydowanie a np: youtube tego nie lubi.

  8. #28

    Domyślnie mały co dużo może?

    Ciekawy watek, pod ktory sie podepne.Czy mozecie podac modele komorki, smartfona o dobrych parametrach foto a jednoczesnie nie za dużych gabarytach?Cos co da zblizony poziom obrazka do np. nokii 1020 przy mniejszych wymiarach, jesli takowe istnieje.?Bo jesli mam nosic na codzien smartfona wielkosci ok. 5 cali, to juz wole jakies np.rx100 itp.Wszelkie rady mile widziane.

  9. #29

    Domyślnie

    Cóż, L1020 jest dla mnie niedoścignionym wzorem. Niby DxO wyszło, że iP 6(+) ma lepszą matrycę, ale jakoś mi się nie wydaje. Zdecydowana przewaga Lumii to rawy.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzejek Zobacz posta
    Ciekawy watek, pod ktory sie podepne.Czy mozecie podac modele komorki, smartfona o dobrych parametrach foto a jednoczesnie nie za dużych gabarytach?Cos co da zblizony poziom obrazka do np. nokii 1020 przy mniejszych wymiarach, jesli takowe istnieje.?Bo jesli mam nosic na codzien smartfona wielkosci ok. 5 cali, to juz wole jakies np.rx100 itp.Wszelkie rady mile widziane.
    Najmniejszy jaki znam z bdb jakoscia obrazka to iPhone 5s. Najlepsze aparaty firmy laduja do flagowcow, a te jak wiadomo sa aktualnie na poziomie 5 cali i wiecej.
    FujiLove again and again...

Strona 3 z 95 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 15:33
  2. mb d80 tylko oryginał czy moze zamiennik
    By pirania1377 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 07:42
  3. [ Krajobraz ] wedkowac kazdy moze.... i nie tylko
    By monkey8 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 18:38
  4. Ciekawostka dla posiadaczy D40 (i nie tylko)
    By danz1ger in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-04-2007, 23:40
  5. 70-300G czy 70-300 ED a może 75-300--tylko gdzie i od kogo
    By kocudrak in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-05-2005, 22:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •