Przeglądałem na "optycznych" dane lustrzanek szukając modeli z uszczelnieniem korpusu oraz szkieł, i znalazłem między innymi taki model jak Pentax K-50. Uderzyło mnie podobieństwo do D7000 i D5100. Ta sama matryca, bardzo podobne umieszczenie niektórych elementów sterujących, identyczna gorąca stopka itp. Czy aby obie firmy ze sobą nie współpracują lub np, pentax korzysta z modułów nikona ? Czy macie na ten temat jakąś wiedzę ?