Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekns Zobacz posta
    I nie ukrywam, że robiąc te zdjęcia skupiłem się na trybie A czyli zabawą z przysłoną.
    Mam rozumieć, że powinienem się skupić bezpośrednio na nauce Manualu?
    Trochę stare pytanie, ale odpiszę

    Daruj sobie na razie ten maual, on ci nic nie da póki co. Manual się przydaje jak chcesz konkretne rzeczy w nietypowych warunkach oświetleniowych robić albo jak masz aparat bez automatyki lub chcesz tą automatykę dość moco obejść. Zbędne zawracanie głowy przy zwykłym fotografowaniu.

    Na dzisiaj wystarczy jak zrozumiesz jakie są zależności pomiędzy przesłoną - czasem - iso - ogniskową. Tryby A i P w połączeniu z korektą EV i fleksją (poczytaj o nich w instrukcji) w zupełności ci wystarczą i ogarniesz nimi 100% swoich potrzeb. To że będziesz focił na manualu nie zrobi z ciebie nagle lepszego fotografa, bo te same wyniki spokojnie osiągniesz na A i P. Co za róznica czy ustawisz parametry manualem czy A+korektą? Żadna.

    Postaw na naukę kompozycji i kadrowania, bo to jest ważniejsze. Pamiętaj ze w fotografii nie ma sztywnych zasad - wiec jak przeczytasz gdzieś że coś jest konieczne, albo trzeba tak robić, albo broń boże nie wolno tak robić, to okej trzymaj się tego na początek - ale miej w głowie że to nie jest prawda objawiona, ktorej masz się całe zycie trzymać i można inaczej. Tylko pierw opanuj te prawdy objawione i naucz się robić poprawne zdjęcia. Zeby łamać zasady trzeba je poznać i opanować. No i eksperymetuj duzo
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 11-02-2014 o 12:59
    Völkchlor

  2. #42

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekns Zobacz posta
    Hmmm ja dopiero się uczę, lecz aparatu uzywam na codzien poniewaz w pracy codziennie pstrykam budynki aczkolwiek tam efekt nie jest dla mnie az tak istotny. Jak Ci sie pstryka tym 5300? Podoba mi sie ten sprzecik... Jaki masz obiektyw?

    To moje pierwsze lustro - duzo sie musze nauczyc jeszcze i oswajam sie ze sprzetem - aczkolwiek cyka sie bardzo przyjemnie. Mam nadzieje ze z czasem wiecej zdjec bedzie mi wychodzilo dokladnie tak jak to sobie zaplanowalem przed nacisnieciem spustu
    A obiektyw to kitowy 18-105 - z czasem zdecyduje sie w ktora strone isc - ale juz teraz ciagnie mnie do portretowania i przegladam 50mm ze swiatlem 1.4

  4. #44

    Domyślnie

    3 fota jest już całkiem niezła
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek-83 Zobacz posta
    3 fota jest już całkiem niezła
    Dziękuje
    Nikon D3200 18-105 VR

  6. #46

    Domyślnie

    Manuala używam tylko jak robię z lampą zewnętrzną (choć wyjątki są) Najczęściej używam trybu A, względnie S. P użyłem może dwa razy, na początku nauki, jak nie chciałem robić na zielonym a brakowało odwagi na A i S
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •