Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: Tryb A i S.

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iaan Zobacz posta
    Jak najbardziej. CameraSim możesz zakupić na urządzenia z iOSem oraz Androidem, a także na Windowsa oraz Maca.
    Tylko czy jest sens za to płacić? Program będzie dokładnie taki sam.
    Dziękuje za odpowiedź iaan, masz rację. Co do wykonywania zdjęć w trybie A to bardzo trudno takie zdjęcie wykonać w domu przy sztucznym oświetleniu.Jeszcze raz dziękuje.

  2. #12

    Domyślnie

    Dlaczego trudno? Tryb preselekcji przysłony jest dla nowicjusza łatwiejszy od trybu preselekcji czasu, nie porównując już z manualnym. Prosty przykład: nieduży pokój z jedną żarówka świecącą z lampy na suficie. Ustawiłem największą możliwą przysłonę - f3.5 oraz ISO 1600 a aparat dobrał mi czas 1/60 sekundy.
    Ostatnio edytowane przez iaan ; 04-01-2014 o 22:53
    N5100+N18-105

  3. #13

    Domyślnie

    Zasada jest bardzo prosta. Jest ruch używasz preselekcji czasu, nie ma ruchu używasz preselekcji przysłony.
    D90/N50 1.8D/T17-50 2.8/Nissin Di622 MII

  4. #14

    Domyślnie

    Mam jeszcze takie pytanie. Jaki obiektyw kupić aby wychodziły takie zdjęcie w trybie A.


  5. #15

    Domyślnie

    To nie tyle obiektyw co technika robienia zdjęć. Taki efekt osiąga się otwierając przysłonę na maxa tzw. pełna dziura.
    Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |

  6. #16

    Domyślnie

    Niekoniecznie musi być pełna dziura. Jak dłuższa ogniskowa to przymknięta przysłona też da Ci taką głębie ostrości. Tutaj zapewne użyta została długa ogniskowa żeby ptaka nie spłoszyć.

    edit: poszperałem w internecie i akurat to zdjęcie zostało wykonane obiektywem o ogniskowej 200 mm i przysłoną 5,6.
    Ostatnio edytowane przez Przemek80 ; 05-01-2014 o 14:58
    D90/N50 1.8D/T17-50 2.8/Nissin Di622 MII

  7. #17

    Domyślnie

    Poza tym obiekt fotografowany musi być dość daleko od tła, np jeśli za ptakiem byłaby ściana w dość bliskiej odległości juz taki efekt by nie wyszedł.
    tak samo kręcąc wiedo da się osiągnąć dof:
    mój filmik + to co w podpisie.
    https://www.youtube.com/watch?v=TXIW...e_gdata_player
    Ostatnio edytowane przez seba84_2005 ; 05-01-2014 o 16:39
    D5100 + 18-105 VR + 40 f/2.8G Micro + SB-700

  8. #18

    Domyślnie

    chyba przydalby sie jakis nikkor 55-300 lub 70-300

    z tym ze ten 70-300 VR daje ostry obraz juz od pelnej dziury czyli ostry ptak a tlo rozmyte
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seba84_2005 Zobacz posta
    Poza tym obiekt fotografowany musi być dość daleko od tła, np jeśli za ptakiem byłaby ściana w dość bliskiej odległości juz taki efekt by nie wyszedł.
    tak samo kręcąc wiedo da się osiągnąć dof:
    mój filmik + to co w podpisie.
    https://www.youtube.com/watch?v=TXIW...e_gdata_player
    Dlaczego by miało się nie dać w wideo osiągnąć głębi ostrości? Dlatego przecież kręcenie lustrzankami jest takie popularne. Po za tym w filmiku nie pokazałeś zakresu głębi a jedynie jej punkt początkowy.
    D90/N50 1.8D/T17-50 2.8/Nissin Di622 MII

  10. #20

    Domyślnie

    Dziś wstałem z łóżka i wyszedłem trochę na świeże powietrze. Zrobiłem kilka zdjęć i proszę o ocenę i opinię tych zdjęć. Niestety popełniłem błąd ustawiając autofokus na AF-C, nie korzystałem ze statywu. Zdjęcia dostępne na stronie : http://pl.rghost.net/51426501

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •