Szukaj
Dlaczego trudno? Tryb preselekcji przysłony jest dla nowicjusza łatwiejszy od trybu preselekcji czasu, nie porównując już z manualnym. Prosty przykład: nieduży pokój z jedną żarówka świecącą z lampy na suficie. Ustawiłem największą możliwą przysłonę - f3.5 oraz ISO 1600 a aparat dobrał mi czas 1/60 sekundy.![]()
Ostatnio edytowane przez iaan ; 04-01-2014 o 22:53
N5100+N18-105
Zasada jest bardzo prosta. Jest ruch używasz preselekcji czasu, nie ma ruchu używasz preselekcji przysłony.
D90/N50 1.8D/T17-50 2.8/Nissin Di622 MII
Mam jeszcze takie pytanie. Jaki obiektyw kupić aby wychodziły takie zdjęcie w trybie A.
To nie tyle obiektyw co technika robienia zdjęć. Taki efekt osiąga się otwierając przysłonę na maxa tzw. pełna dziura.
Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |
Niekoniecznie musi być pełna dziura. Jak dłuższa ogniskowa to przymknięta przysłona też da Ci taką głębie ostrości. Tutaj zapewne użyta została długa ogniskowa żeby ptaka nie spłoszyć.
edit: poszperałem w internecie i akurat to zdjęcie zostało wykonane obiektywem o ogniskowej 200 mm i przysłoną 5,6.
Ostatnio edytowane przez Przemek80 ; 05-01-2014 o 14:58
D90/N50 1.8D/T17-50 2.8/Nissin Di622 MII
Poza tym obiekt fotografowany musi być dość daleko od tła, np jeśli za ptakiem byłaby ściana w dość bliskiej odległości juz taki efekt by nie wyszedł.
tak samo kręcąc wiedo da się osiągnąć dof:
mój filmik + to co w podpisie.
https://www.youtube.com/watch?v=TXIW...e_gdata_player
Ostatnio edytowane przez seba84_2005 ; 05-01-2014 o 16:39
D5100 + 18-105 VR + 40 f/2.8G Micro + SB-700
chyba przydalby sie jakis nikkor 55-300 lub 70-300
z tym ze ten 70-300 VR daje ostry obraz juz od pelnej dziury czyli ostry ptak a tlo rozmyte
Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny
Dziś wstałem z łóżka i wyszedłem trochę na świeże powietrze. Zrobiłem kilka zdjęć i proszę o ocenę i opinię tych zdjęć. Niestety popełniłem błąd ustawiając autofokus na AF-C, nie korzystałem ze statywu. Zdjęcia dostępne na stronie : http://pl.rghost.net/51426501
Skontaktuj się z nami