Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60
  1. #1

    Domyślnie [DR5000] Przenośny ring flash, RoundFlash

    Mieliśmy okazję fotografować bardzo ciekawym, składanym ring flashem marki RoundFlash i jesteśmy zachwyceni jakością światła, jakością wykonania i w ogóle użytecznością. Tym bardziej, że jesteśmy po przejściach z ringami i jedyne co działało to Quantuum RF-800, a cała reszta nie. O Flash, lampy makro, to wszystko nie do tego. Bliżej pokazaliśmy to w filmie:

    https://www.youtube.com/watch?v=4CNwOZAOau4

    Jeśli ktoś szuka takiego światła, to gorąco polecamy to urządzenie.
    Ostatnio edytowane przez DR5000 ; 03-01-2014 o 17:21
    Pozdrawiam!

    Rafał

  2. #2
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    150 dolarów. Chętnie bym najpierw przetestował zanim wydam na to coś tyle kasy.

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    1. Powątpiewam, czy rozłożenie światła jest bardzo dobre. Lampa świeci w jedno miejsce, skąd dobre rozłożenie światła przy tak prostej konstrukcji?
    2. Zdjęcia ludzi to głównie piony, tymczasem większość wynalazków (O flesh też) "działa" przy poziomach. Przy pionach zwiększa się prawdopodobieństwo wyłamania stopki lampy.

    Zdjęty z aparatu będzie OK, tylko wtedy tańszy będzie soft 60x60 ( i bez problemu można go zmusić do okrągłego odblasku w oku, bez dziurki pośrodku).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    To przecież napisałem, że ma bardzo równomierne rozłożenie światła, nie widzę żadnej różnicy z ringiem stacjonarnym. Zresztą ringi studyjne tez nie maja OKRĄGŁYCH żarówek, tylko w kształcie C - tez nie mają 100% idealnego rozprowadzenia. Roundflash nie wyłamie lampy, bo jest mocowany głównie do obiektywu i jest dużo, dużo lżejszy od O Flasha, prawie nic nie waży. Trzyma się na aparacie nawet bez lampy, tyle, że niestabilnie.
    Pozdrawiam!

    Rafał

  5. #5

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Podobne. Choć najważniejsze jest to, jak jest rozprowadzone światło wewnątrz.
    Tylko, że w tych wynalazkach nie widac żadnego systemu rozprowadzania, jest tylko komora mieszająca?
    Cytat Zamieszczone przez DR5000 Zobacz posta
    To przecież napisałem, że ma bardzo równomierne rozłożenie światła, nie widzę żadnej różnicy z ringiem stacjonarnym.
    Napisałeś, ale jestem niedowiarkiem. Jesli sie nie dowiem jak wymyślono rozprowadzanie światła to nie mogę uwierzyć, że fizyka tu nie obowiązuje. Miejsce gdzie palnik wali wprost w materiał i miejsce o 180 stopni po obwodzie dalej, gdzie dociera światło wielkrotnie odbite nie mogą być tak samo mocno świecące.
    Cytat Zamieszczone przez DR5000 Zobacz posta
    Zresztą ringi studyjne tez nie maja OKRĄGŁYCH żarówek, .
    Wiem, widać to na zdjęciach, zreszta mam ring o którym mówiłeś - Quantuum 800.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-01-2014 o 21:00
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Wygląda to, że lampa wali na wprost na coś, co odbija światło w kierunku bocznych ścian. Pod linkiem podróbki(?) z ebaya są przykładowe zdjęcia, na których światło rozkłada się w miarę równomiernie po całym obwodzie. Hm, może sprawię sobie coś takiego, zamiast planowanej samoróbki z jednorazówek

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Teraz zjechałem niżej (strona ebaya) i faktycznie - palnik jest czymś zasłonięty, w efekcie to miejsce świeci najsłabiej. To moż ebyć OK. Zaleta jest duży rozmiar.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Oryginał świeci jednak dużo równiej:
    http://www.ebay.com/itm/RoundFlash-c...item27d61775d4
    chociaż może to zależeć od głębości i kąta włożenia lampy, wybranego kąta rozsyłu światła itp.
    Ostatnio edytowane przez ajt ; 03-01-2014 o 21:55

  10. #10

    Domyślnie

    Nie otwierałem go jakoś specjalnie, ale z tego co widać w środku jest to dość skomplikowany układ odbić światła. Tak, palnik świeci w odbłyśnik, a po złożeniu czuć warstwy materiału w środku. W miejscu palnika świeci minimalnie słabiej - ale minimalnie, w granicach 1EV (mówię o powierzchni dyfuzora). A żarówka o której mówiłem wygląda tak: http://www.fotcom.pl/palnik-do-quant...00-p-1308.html

    I faktycznie RoundFlash jest wyraźnie większy od Quantuuma.

    Z chińczykami - tak, może i wygląda podobnie, w końcu też jest z materiału, nici, drutów i magnesów...ale nie założyłbym się o to, że świeci tak samo. Zakładałbym, że w środku uprościli go, oszczędzili coś na materiałach, nie wiadomo tez jak z trwałością. Generalnie uważam, że oszczędność nieuzasadniona.
    Pozdrawiam!

    Rafał

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •