Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esensja Zobacz posta
    Ps. A tak poza wszystkim to czy ktoś poza Rafałem to nabył, używa i może polecić?
    Ja sobie kupiłem.
    Poza tym, że zabiera dużo światła, to daje bardzo przyjemne i równo światło. Znacznie lepsze małe plastikowe nasadki na lampę ja RayFlash czy O-Flash.

    Ma też swoje minusy:
    - mniej poręczne
    - bardzo utrudnia korzystanie z zoomów
    - zmiana obiektywu wymaga rozmontowania niemal wszystkiego i zajmuje sporo czasu.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 15-07-2014 o 11:24
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #52

    Domyślnie

    Też to mam. Świeci równo, daje miękkie światło i ładny błysk w oczach. Z wad wymienię utrudniona prace z zoom-em i wg niemożliwą z manualnymi szkłami, na szczęście ja tylko robię stałkami z AF
    Też to polecam, ale nie reklamuje, niestety nikt nie chciał mi zapłacić za reklamę

  3. #53

    Domyślnie

    do mnie doleciała dzisiaj z chin podróba roundflasha i muszę przyznać, ze wykonanie nie jest najgorsze
    te magnetyczne zaczepy mogłyby się lepiej trzymać samej obręczy, bo latają trochę na sznurku i trzeba je nakierować na siebie żeby się zatrzasnęły, nie wystarczy chyba tylko szarpnąć bokami... nie wiem jak to jest w oryginalnym
    i nie ma w środku sznurków do zaciśnięcia obiektywu, tylko jest guma przez którą się obiektyw przekłada
    ale jak na 28.80USD z darmową przesyłką (która z chin zajęła niecałe 2tyg) to nie jest źle

  4. #54

    Domyślnie

    Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie żeby pokazać rozkład światła na powierzchni dyfuzora? Z tego co widzę na eBay jest kilka modeli nieco się od siebie różniących, który dokładnie kupiłeś?
    D7100 + S10-20 + N18-105 VR + N50/1.8D + N70-200/4 VR + T100/2.8 + SB-800
    Strona domowa Galeria dofsimulator.net

  5. #55

    Domyślnie


    nie jest to idealny rozkład, ale za 4 razy niższą cenę idzie przeżyć
    jak uda mi się weekend zrobić zdjęcia nim to pokażę

    btw, doszyłem sobie na dole gumkę tworzącą "ucho" przez które można monopod przedziać jak chce się mieć lampę na patyku, bo na samym rzepie wokół palnika za bardzo latało

  6. #56

    Domyślnie

    przykład zastosowania chińskiego roundflasha ze statywu, nie bezpośrednio na aparacie


  7. #57

    Domyślnie

    Jacek możesz pokazać jak wygląda zamocowanie roundflasha na statywie?
    Z góry dziękuję.

  8. #58

    Domyślnie

    Jacek:

    Świetny post, bez marketingu szeptanego, za to z uśmiechem.

    Jestem fanem Twojej modelki... ale foto widziałbym sekundę-dwie później, kiedy uśmiech przygasa.

  9. #59

    Domyślnie

    mocowanie roundflasha na statywie jest.... niewygodne
    doszyłem specjalnie kawałek gumy w dolnej części (to białe na zdjęciu), zeby móc przewlec przez pętle statyw, bo inaczej round nie przylegałby do statywu...


    z oryginalnym byłoby trochę łatwiej bo ma on te sznurki w kształcie pentagramu na środku, przez które można byłoby statyw przewlec i ściągnąć, co by dało ładne napięcie
    w podróbie tych sznurków nie ma i musiałem przyszyć pętelkę z gumy

    dodatkowo na klapce, do której jest przyszyta pętla do zacisku głowicy lampy doszyłem (zszywaczem ) dodatkowe rzepy, bo ta pętla sama w sobie się ześlizgiwała pod kątem z głowicy lampy... jednak jak się ma rzepy na lampie to można teraz to łatwo przymocować i się trzyma

    KaarooL - niestety mam tylko uśmiech "pełną paszczą"

    ewentualnie zbliżenie na makijaż

  10. #60

    Domyślnie

    Dzieki Jacek Muszę tez coś nad takim mocowaniem pomyśleć.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •