Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DR5000 Zobacz posta
    to naj, naj, lepsza opcja jaka w ogóle jest.
    Z rozwiązań niskobudżetowych, dodajmy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DR5000 Zobacz posta
    Będzie, będzie, ale jeszcze chwila, bo po pierwsze muszę to posprzątać, poukładać i jakoś posegregować, a po drugie chciałbym zrobić od razu wersję do Photoshopa, więc będę musiał na to też chwilę poświęcić. Obiecuję, że to sprawa ważna też dla nas i postaram się zrobić to możliwie szybko
    I żeby tak z godzinę trwał z przykładami przed i po. I żeby nie było reklam i innych przerywników

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DR5000 Zobacz posta
    Dlaczego szukasz dziury w całym? W filmie wyraźnie powiedziałem, że to naj, naj, lepsza opcja jaka w ogóle jest.
    To daj jeszcze znać jakie akcje w tym roku pójdą do góry powyżej 2 000 procent, bo skoro to
    "jaka w ogóle jest"
    to chyba masz dostęp do jakiejś kryształowej kuli ;>

    Żeby tak całkiem offtopu nie było, to na filmiku widać, że rzeczywiście dość równo świeci, może żeby rozwiać wszelkie wątpliwości zrób po prostu z 8 zdjęć powierzchni ustrojstwa na różnych ustawieniach włożonej do niego lampy lampy (1/128, 1/64, 1/32, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2, 1/1) i naświetlając je tak, żeby powierzchnia świecąca nie była prześwietlona - będzie idealnie widać czy równo czy nie równo świeci...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DR5000 Zobacz posta
    Dlaczego wygodniejszy?

    Rayflash jest mniejszy jako źródło światła, droższy, cięższy, a cały ciężar spoczywa na lampie, bo nie ma podparcia na obiektywie i tak samo wyłamie Ci lampie jak wyłamał mnie. Rayflash nie składa się, a Roungflash po złożeniu wygląda jak mała blenda 60cm po złożeniu.

    Dlaczego szukasz dziury w całym? W filmie wyraźnie powiedziałem, że to naj, naj, lepsza opcja jaka w ogóle jest.
    już tłumaczę; a więc ja robię tylko foty ze statywu (190xprob ) ponieważ mam tylko jedną dłoń sprawną , czyli raczej mogę zapomnieć o swobodnym foceniu modelki z góry np. na podłodze czy łóżku bo nogi statywu będą zawadzały roundflashowi... chyba myślę poprawnie?

    dla przykładu o czym mówię ,jedno zdjęcie z backstejdzu z mojej sesji

    Ostatnio edytowane przez Woland ; 05-01-2014 o 13:29

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Z rozwiązań niskobudżetowych, dodajmy.
    Moim zdaniem to widocznie lepsze światło niż RF-800, bo większe i zmniejszone. Stąd nie wiem, czy to nie jest NAJLEPSZA opcja w ogóle, ale na pewno jest to najlepsza jaką w ogóle sobie wyobrażam, a jesteśmy po przejściach w temacie ringów.

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    to chyba masz dostęp do jakiejś kryształowej kuli ;>
    Nie, mam w ręku RoundFlash i doświadczenie - 2 lata szukaliśmy dobrego ringa i jedyne co w ogóle działało to RF-800 (ale to jak jeździć czołgiem po bułki za rogiem). Było tak źle, że sam zbudowałem taki, z którego również nie byłem do końca zadowolony, a budowa kosztowała 400zł:


    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    będzie idealnie widać czy równo czy nie równo świeci...
    Nie mam po co, zrobił to producent, a ja tylko potwierdzam, że to nie PS, to na prawdę równe światło: http://roundflash.com/specs


    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    już tłumaczę; a więc ja robię tylko foty ze statywu (190xprob ) ponieważ mam tylko jedną dłoń sprawną , czyli raczej mogę zapomnieć o swobodnym foceniu modelki z góry np. na podłodze czy łóżku bo nogi statywu będą zawadzały roundflashowi... chyba myślę poprawnie?
    Tak, na tym statywie prawdopodobnie nie uda się, ale możesz sprawić sobie lepszy statyw, z łamaną górną rurą:


    Wcale nie musisz zamieniać dobrego źródła światła na złe. Jeśli ja miałbym używać O Flasha albo RayFlasha uznałbym, że po prostu nie mam ringa, bo to zupełnie nie ta jakość światła i nie osiągniesz nawet zbliżonych efektów do tych z RoundFlasha. Ja sprzedałem O Flasha kiedy nie miałem alternatywy, czyli po sprzedaży nie miałem nic.

    A wczoraj uruchomiliśmy losowanie, jeśli ktoś chce takiego RoundFlasha, można zgarnąć za darmo.
    Ostatnio edytowane przez DR5000 ; 05-01-2014 o 19:53
    Pozdrawiam!

    Rafał

  6. #26

    Domyślnie

    mam ten statyw, ale proszenie modelki co chwile aby mi złamała rurke jest niezbyt komfortowe

    i bez tego rozkładanie mojego sprzętu dużo zajmuje
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 05-01-2014 o 20:14

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DR5000 Zobacz posta
    Moim zdaniem to widocznie lepsze światło niż RF-800, bo większe i zmniejszone. Stąd nie wiem, czy to nie jest NAJLEPSZA opcja w ogóle, ale na pewno jest to najlepsza jaką w ogóle sobie wyobrażam, a jesteśmy po przejściach w temacie ringów.
    Nie bardzo. Kwestia podstawowa - moc. RF-800 to jednak 600WS i możlwość bezproblemowego osiagania przysłon rzędu 8 - dla mnie taka przysłona to norma (ISO 100, studio, duża odległość od modelki). To samo dotyczy pleneru. Zrównoważenie światła słonecznego za pomocą SB800 i tej nasadki nie wydaje mi się możliwe. No chyba, że praca w cieniu i mała odległośc. W słońcu to się nie uda (praca w FP nie jest dla mnie wyjściem).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    mam ten statyw, ale proszenie modelki co chwile aby mi złamała rurke jest niezbyt komfortowe

    i bez tego rozkładanie mojego sprzętu dużo zajmuje
    Teraz to mnie przekonałeś, O Flash albo RayFlash zdecydowanie rozwiąże wszystkie Twoje problemy

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie bardzo. Kwestia podstawowa - moc. RF-800 to jednak 600WS i możlwość bezproblemowego osiagania przysłon rzędu 8 - dla mnie taka przysłona to norma (ISO 100, studio, duża odległość od modelki). To samo dotyczy pleneru. Zrównoważenie światła słonecznego za pomocą SB800 i tej nasadki nie wydaje mi się możliwe. No chyba, że praca w cieniu i mała odległośc. W słońcu to się nie uda (praca w FP nie jest dla mnie wyjściem).
    Jeśli Ty mówisz o plenerze z RF-800 to chyba, że na siłkę chodzisz częściej niż na zdjęcia Ja jednak mam wrażenie, że nie miałeś "w ręku" RF-800. To taka lampa:


    Sami mieliśmy taki pomysł, ale w praktyce zrobiłem kilka zdjęć i w zasadzie odpadły mi ręce. Praktycznie nie ma dostępu do uchwytu aparatu, śruby kaleczą ręce, a zdjęcia pionowe to już sztuka...cyrkowa. Uważam, że można, ale w praktyce nie da się używać RF-800 z ręki.

    Odnośnie mocy, nie masz racji, ale obiecuję, że wrócimy do tematu jak tylko będę mógł coś pokazać. Kończmy temat, nikogo przekonywać nie chcę. Pisząć o RoundFlashu, myślałem, że dzielę się ze światem czymś super fajnym, co Wam też ułatwi życie tak jak nam. Jeśli z jakichś powodów nie, świećcie czymkolwiek Wam odpowiada
    Pozdrawiam!

    Rafał

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DR5000 Zobacz posta

    Jeśli Ty mówisz o plenerze z RF-800 to chyba, że na siłkę chodzisz częściej niż na zdjęcia Ja jednak mam wrażenie, że nie miałeś "w ręku" RF-800. To taka lampa:


    Tak, taka
    Trzymanie pionowe było fatalne, zgadza się. Do czasu, kiedy nie zrobiłem z kątownika takiego L i teraz aparat montowany jest w pionie, a rączka od lampy jest pod nim.

    Nie przesadzaj z tą wagą. Robię z lekką stałką 85 mm, a nawet czasami z 70-200/2.8.
    Używam tego jednak bardzo, bardzo mało. Generalnie nie lubię płaskiego światła. Po prostu mam ringa (jak i wiele normalnych lamp). Może kiedyś znowu będę miał fazę by używać ringa
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 06-01-2014 o 14:12
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DR5000 Zobacz posta
    Teraz to mnie przekonałeś, O Flash albo RayFlash zdecydowanie rozwiąże wszystkie Twoje problemy
    ale bez ironii proszę, chciałeś wiedzieć czemu jednak to nie dla mnie to napisałem. Nie twierdzę wcale że Ray flash jest lepszy, twierdzę tylko że on jest dla mnie w mojej sytuacji zdrowotnej lepszym rozwiązaniem.

    No chyba że sam przetestujesz Round flash używając tylko statywu, tylko jednej dłoni, w pozycji siedzącej i stwierdzisz po 5 godzinach że mimo to świetnie się bawiliście wtedy mnie przekonasz

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •