Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: D5100 Obiektywy

  1. #1

    Domyślnie D5100 Obiektywy

    Witam serdecznie wlasnie dzis stalem sie szczesliwym posiadaczem D5100. Kupila go dla mnie moja zona niestety zapomniala jaki mial byc obiektyw i zamiast 18-105 kupila z 55-200. I teraz ryje w necie jaki obiektyw dokupic by wypelnic luke szerokiego kata moze jakis 18-55 czy stalke 50? I najwazniejsze jakie sa kapatybilne z mocowaniem bo zastanawiam sie nawet nad starymi obiektywami bez AF juz w kompakcie go nie uzywalem wiec i tu nie bede musial

    Nie jestem pro fotografem ale moj kompakt przestal dawac mi radosc z fotografi i lezy juz ponad rok w szafie, stad padl pomysl na zakup 1 lustra wiadomo budzetowka ale zawsze lepiej niz kilkuletni Panasonic FZ7

    Prosze o pomoc w sprawie szkielka

  2. #2

    Domyślnie

    Zastanów się nad Tamronem 17-50mm f/2.8 (szukaj z silnikiem), Sigmą 18-50mm f/2.8 HSM lub (jak fundusze pozwolą) Sigmą 17-50mm f/2.8 OS HSM.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Daedric
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    120

    Domyślnie

    jak Ty chcesz tutaj stałką 50mm wypełnić lukę? to będzie Twój szeroki kąt?;P
    oczywiście, że coś w stylu:
    - Nikkor 18-55
    - Nikkor 18-105
    - Sigma 17-50 2.8
    tylko zależy ile pieniędzy chcesz wydać
    D750 + T24-70-200 2.8 VC + 50 1.8G + SB-910
    LP FS 400 AW + TT Retrospective 20 + Triopo (GT-3230X8C + B-2)

  4. #4

    Domyślnie

    Ewentualnie pozostaje jeszcze NIKKOR 16-85 F3.5-5.6G ED VR
    Pozdrawiam M@rcin
    Nikon D7000 + MB-D11 I N AF-S 18-300 G ED VR I N 50 1,8D I T SP 150-600 Di VC USD I
    I Lowepro Flipside 400 AW I Olympus mju Tough 6020 I

  5. #5

    Domyślnie

    Nie chodzilo mi o wypelnienie luki szerokiego katu 50mm az takim laikiem nie jestem :P
    Ze wzgledow finansowych chyba pozostaje 18-55 ktory byl dawany w kicie widzialem ze na allegro kreca sie okolicach 300zl
    A co s starymi obiektywami od analogow

  6. #6

    Domyślnie

    Dziwne troche chyba ze kupila osobno bo zawsze 55-200 jest w zestawie z 18-55 oczywiscie w kicie
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar Daedric
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    120

    Domyślnie

    nie wiem jakie masz szkla ale na stronie nikona masz informacje jakie beda dzialac:
    np to:
    http://imaging.nikon.com/lineup/dslr...tibility02.htm
    lub to:
    https://nikoneurope-en.custhelp.com/...ail/a_id/19026
    D750 + T24-70-200 2.8 VC + 50 1.8G + SB-910
    LP FS 400 AW + TT Retrospective 20 + Triopo (GT-3230X8C + B-2)

  8. #8

    Domyślnie

    przemek-83 dales mi do myslenia bo wlasnie spogladam na gazetke z sklepu i faktycznie sa tylko 3 opcje d5100+18-55, d5100+18-105, d-5100+18-55+55-200 no nie liczas samego body,

    Dziekuje za tabelki napewno sie przydadza

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar Daedric
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    120

    Domyślnie

    moze 18-55 gdzies sie w pudelku nadal chowa
    D750 + T24-70-200 2.8 VC + 50 1.8G + SB-910
    LP FS 400 AW + TT Retrospective 20 + Triopo (GT-3230X8C + B-2)

  10. #10

    Domyślnie

    dowiem ze za godzine jak wroci z pracy bo i tak moze byc

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •