Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 118
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kulinarnapiniata Zobacz posta
    Widzę, że robi mi pan również reklamę na którą się nie pisałam. Proszę pamiętać, że w internecie nic nie ginie i nikt nie jest anonimowy. Tego typu oszczerstwa podchodzą pod art. 214 kk.
    Sądzę, że mailowo wyjaśniliśmy sobie już wszystko łącznie z ostatnim zdjęciem wraz z exif. Swoje stanowisko podtrzymuję.
    Ostatnie zdjęcie jakie pani mi przyslała jest z 12 10.2103 zakup aparatu 20- któryś grudnia, opisuję sytuację jaka miała miejsce i tyle. Też mam 100% pozytywnych komentaży i nie robię zakupów z nudów, szczególnie żonie na prezent. Staram się nadal zrozumieć pani podłość w sprawie.

    Pewnie znajdzie pani tu sporo dobrych dusz jako stały bywalec o czym nie wiedziałem, napewno nie jest to reklama zamierzona tylko efekt pani poczynań.
    Ostatnio edytowane przez lockbud ; 01-01-2014 o 20:29

  2. #22

    Domyślnie

    No to masz pecha, ja kiedyś kupiłem aparat, się okazało, że trefny, ale kolo zwrócił kasę, nie napisał jednak, że był naprawiany wcześniej, ale był na tyle uczciwy, że się dogadaliśmy

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Ale prawo do zwrotu 10 dni przy zakupach w sieci obowiązuje zawsze, również na allegro.
    Nie dla licytacji lub towaru używanego.

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2013
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Ale prawo do zwrotu 10 dni przy zakupach w sieci obowiązuje zawsze, również na allegro.
    Dotyczy rzeczy sprzedawanych przez przedsiębiorcę, a tego akurat nie wiemy.
    Mały zestaw podróżnika: D7500, AF-P 10-20, 18-55, 70-300 plus N18-105, N35/1.8G N50/1.G, METZ 52 AF-1

  5. #25

    Domyślnie

    Zglosilbym to na Policje, wczesniej nadając formalny tok sprawie na Allegro. Mój syn miał podobna sprawę, sprzedawca zarzekal się, ze wysylal sprzęt sprawny i jego nie obchodzi co stało sie po drodze. Straszył również Kodeksem Karnym. Final był taki, ze sprzedawca mial kupę problemow, wizyt na Policji, przesluchan etc, pieniądze musiał oddać. Tylko czy dla takiej kwoty jest sens się w to bawić, musisz odpowiedzieć sobie sam.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Ale prawo do zwrotu 10 dni przy zakupach w sieci obowiązuje zawsze, również na allegro.
    Odstąpienie od umowy w przypadku zakupu od osoby prywatnej – czy to możliwe

    W przypadku kiedy dokonany transakcji z osobą nieprowadzącą działalności gospodarczej, prawo do odstąpienie od umowy przysługiwać będzie tylko na podstawie przepisów ogólnych prawa cywilnego, dokładniej mówiąc na podstawie art. 556 § 1 Kodeksu cywilnego, tj. rękojmi za wady fizyczne, w przypadku kiedy:

    1. zakupiony towar odbiegać będzie od oczekiwań co do użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo
    2. wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy,
    3. jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo
    4. jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym.

    Jeśli zakupiony produkt będzie miał wady prawne ( np. sprzedawana rzecz nie należy do sprzedającego, lecz jest własnością osoby trzeciej, sprzedawana rzecz jest obciążona prawem na rzecz osoby trzeciej) zastosowanie będzie miał przepis art. 556 §2 Kodeksu cywilnego, tj. rękojmia za wady prawne.

    W innym przypadku, sprzedawca nie jest obowiązany do przyjęcia towaru od kupującego, ponieważ nie ma normy prawnej, która jemu by to nakazała. Pozostaje tutaj jedynie liczyć na dobrą wolę sprzedawcy.

    Podsumowując:

    Każdy uczestnik portalu aukcyjnego Allegro, powinien zwrócić szczególną uwagę w jakiej formie dokonuje nabycia przedmiotu. Allegro oferuje m.in. zakup przez tzn. „Kup Teraz” oraz Licytację. Konsument może odstąpić jedynie od umowy zawartej przez „Kup Teraz” z przedsiębiorcą. W przypadku umowy zawartej na podstawie licytacji nie ma takiej możliwości.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Zglosilbym to na Policje, wczesniej nadając formalny tok sprawie na Allegro. Mój syn miał podobna sprawę, sprzedawca zarzekal się, ze wysylal sprzęt sprawny i jego nie obchodzi co stało sie po drodze. Straszył również Kodeksem Karnym. Final był taki, ze sprzedawca mial kupę problemow, wizyt na Policji, przesluchan etc, pieniądze musiał oddać. Tylko czy dla takiej kwoty jest sens się w to bawić, musisz odpowiedzieć sobie sam.
    Otóż to. Ja też należę do tego typu ludzi, którzy nie odpuszczają. Dla zasady. MZ powinieneś ciągnąc temat do końca.
    Nikon

  8. #28

    Domyślnie

    Zeby załatwić zwrot z allegro muszę złożyć doniesienie na policji, czekam jeszcze na potwierdzenie z allegro ale taki będzie obrót sprawy. Pani jest firmą bo wystawia faktury choćby za użycie zdjęcia jej autorstwa po 1000zł a aparat spredała jako fizyczna i na licytacji. Można by powiedzieć dzialanie z premedytacją, no cóż zobaczymy czy jest sprawiedliwość.

  9. #29

    Domyślnie

    Walcz o swoje. Sprzedawca nie podszedł rzetelnie do sprzedaży, nie sprawdził aparatu przed wysłaniem więc powinien ponieść konsekwencje.
    Sprawdź jeszcze z ciekawość stan licznika z ostatniego zdjęcia sprzedawcy i z pierwszego twojego. Jeśli jest dziura to prawdopodobnie oszustwo.
    Ostatnio edytowane przez kolas ; 01-01-2014 o 20:46

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kolas Zobacz posta
    Nie dla licytacji lub towaru używanego.
    Cytat z regulaminu allegro:

    Czy zapisy o możliwości wymiany towaru niezgodnego z opisem dotyczą wszystkich transakcji?
    Reklamacja z powodu niezgodności towaru z umową przez ujawnienie się wady towaru, dotyczy wszystkich transakcji bez względu na ich format (licytacja lub Kup teraz!). Nie można jednak zareklamować towaru na podstawie określonej wady, jeżeli została ona ujawniona w opisie transakcji.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •