Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie nikon 35/1.8 porada

    Witam.

    Mam nikona D7000 oraz nikkora 85/1.8 planuje kupić cos szerszego i widzę, że 35/1.8 ma dobre opinie wśród was, a szukam czegoś szerszego do reportażu. 85/1.8 wykorzystuje do zdjęć portretowych bo jak dla mnie jest za ciasno. Ale jestem zadowolona nie chce się go pozbywać.. Jednk też wyczytałam, że 35/1.8 słabo ostrzy, nie trafia w puknt czasami i af jest za wolny..a chcę go też wykorzystać do zdjęć w ruchu ( na sali weselnej). Może ktoś się wypowiedzieć? z góry dziękuję.

    Zainteresowała mnie właśnie sigma 18-35/1.8 ale różnica pomiędzy 700 a 3000zł to jednak dużoo..a budżet cienki.

  2. #2

    Domyślnie

    Na weselach 35mm na DX to i tak bardzo często będzie za wąsko. Raczej proponowałbym coś z zoomów - np. Sigma 17-50/2.8 - szeroko i wąsko + szybki AF.
    A N35/1.8G DX - fakt jest dość powolny w ostrzeniu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Nie próbowałem d7000 z 35/1.8. Na d3100 dawał rady, więc powinno być nieźle.
    Do wnętrz przyda się jednak zoom 17-50/2.8 i lampa. Flash jest niezbędny. Tu chodzi nie tylko o doświetlanie, ale także równoważenie światła zastanego oraz koloru ścian i parkietu. Mało kto zaprząta sobie głowę takimi pierdołami, a zażółcenia fotek trudno się pozbyć.
    Nie masz dobrej lampy, to nawet nie myśl o weselu.

  4. #4

    Domyślnie

    Kurczę szkoda, miałam nadzieje na tani i dobry obiektyw.. ale sądząc po opisach to większość posiada ten obiektyw i jak czytalam na forum używany jest do repo. O sigmie 17-50 nic nie słyszałam, uważacie że nada się do repo? macie jakieś zdjęcia?

    w planach mam lampe SB900.

  5. #5
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Ja na temat 35-tki powiem cos odmiennego. Kupiłam je kiedys bo ten fenomenalny obraz opisywano i powiem szczerze że nigdy tego fenomenu nie dostrzegłam owszem obraz jak obraz. Juz bardziej podchodzi mi ta ogniskowa w sigmie 17-50 2.8 jest jakis bardziej ostry. Na dx-ie dawało mi to ( 35) około 52 mm ani to do portretów, ani jako szerokie szkło...ni w piczke ni w oko było mi to szkło. Pewnie się naraze na kontre bo to jedno z ulubionych szkieł tego forum ale mnie osobiście w ogóle nie leży. Sprzedałam je. Teraz zbieram na sigme 17-50 2.8 która będzie praktyczniejsza ogniskowymi a i na tyle jasna że wiele nie ucierpię.
    Ostatnio edytowane przez C_K ; 22-12-2013 o 12:35

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    Ja na temat 35-tki powiem cos odmiennego. [...] Na dx-ie dawało mi to ( 35) około 52 mm ani to do portretów, ani jako szerokie szkło...ni w piczke ni w oko było mi to szkło.
    Podobną opinię można przeczytać np. o 50-tce. Ja mam 35-tkę i bardzo sobie ją chwalę np. do fotografowania portretów (całe sylwetki) czy do zdjęć w pomieszczeniach (głownie imprezy rodzinne).

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    Teraz zbieram na sigme 17-50 2.8 która będzie praktyczniejsza ogniskowymi a i na tyle jasna że wiele nie ucierpię.
    Ja również "zbieram" na to szkło choć zdania na temat tej Sigmy są bardzo podzielone.
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    nikon 35/1.8 na tym forum ma b.dobre opinie i się zasugerowałam właśnie, zresztą też polecał mi ją znajomy na początek. Wiadomo, jeśli budżet byłby większy nie zastanawiała bym się i kupiła sigme 18-35/1.8, światło 2.8 jakoś do mnie nie przemawia w sigmie 17-50, do zdjęć ślubnych może być za ciemno, w ciemnym kościele np, a w trakcie repo nie chcałabym zmieniać obiektywu, czyli coś bardziej uniwersalnego, na prawdę będzie za ciasno z tą 35??? może nie bedzie tak żle? Jeśli ktoś z fotografów miałby jakieś zdjęcia w ruchu robione tą 35.....będę ogromnie wdzięczna, zależy mi bardzo aby to kupono 2 obiektywu było przemyślane.

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Podobną opinię można przeczytać np. o 50-tce. Ja mam 35-tkę i bardzo sobie ją chwalę np. do fotografowania portretów (całe sylwetki) czy do zdjęć w pomieszczeniach (głownie imprezy rodzinne).
    mógłbyś podesłać zdjęcia? jakie są twoje opinie na temat zdjęć w ruchu robione tym obiektywem?

    przepraszam ze post pod postem ale nie mogę dojrzec jak sie usuwa wiadomości
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 22-12-2013 o 18:01 Powód: scalanie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    Ja na temat 35-tki powiem cos odmiennego. Kupiłam je kiedys bo ten fenomenalny obraz opisywano i powiem szczerze że nigdy tego fenomenu nie dostrzegłam owszem obraz jak obraz. Juz bardziej podchodzi mi ta ogniskowa w sigmie 17-50 2.8 jest jakis bardziej ostry. Na dx-ie dawało mi to ( 35) około 52 mm ani to do portretów, ani jako szerokie szkło...ni w piczke ni w oko było mi to szkło. Pewnie się naraze na kontre bo to jedno z ulubionych szkieł tego forum ale mnie osobiście w ogóle nie leży. Sprzedałam je. Teraz zbieram na sigme 17-50 2.8 która będzie praktyczniejsza ogniskowymi a i na tyle jasna że wiele nie ucierpię.
    W 100% się zgadzam.


    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Podobną opinię można przeczytać np. o 50-tce. Ja mam 35-tkę i bardzo sobie ją chwalę np. do fotografowania portretów (całe sylwetki) czy do zdjęć w pomieszczeniach (głownie imprezy rodzinne).
    Tylko w sprawie 50-tki to tyczy się to wykorzystania jej na pełnej klatce... czyli dokładnie sytuacja identyczna jak przy 35mm na DX.

    50/1.8 na DX daje niemal to samo co 70/2.8 na FX - czyli to co ma się w każdym standardowym zoomie f/2.8 i wielu to zupełnie wystarcza.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sensitiv Zobacz posta
    mógłbyś podesłać zdjęcia? jakie są twoje opinie na temat zdjęć w ruchu robione tym obiektywem?

    przepraszam ze post pod postem ale nie mogę dojrzec jak sie usuwa wiadomości
    Jak już wiele razy pisałem, robię tym obiektywem głównie zdjęcia portretów i z imprez rodzinnych. Nie robiłem zdjęć obiektom w ruchu i nie wiem, jak to szkło się zachowuje w tym przypadku.
    Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    35 1.8 do zdjęć w ruchu to raczej niezbyt ze względu na ogniskową. Chyba, że chcesz fotografować wyścigi tankowców
    D700 + MB-D10 | N16-35 f4 | N35 1.8G DX | N50 f1.8G | N55 f3.5 | N85 f1.8G | T70-300 f4.0-5.6 USD | N80-200 f2.8D ED | N300 f2.8D AF-S

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •