Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie dobra lampa budżetowa?

    W sklepie stacjonarnym sprzedawca gorąco poleca mi lampę http://www.stopfoto.pl/yongnuo-lampa...n,4,9106,12437
    Lampa ma współpracować z D90 i służyć zastosowaniom amatorskim.... z ambicjami .
    Cena bardzo kusząca, budżetowa, ale nie jestem w desperacji, że już, teraz i za niską cenę.
    Zdaję zatem sobie sprawę, że jest coś za coś... Pytanie brzmi: co i za co? Nie kryję, że nosi
    mnie zamiar sprawienia sobie czegoś pod choinkę .... - kupić?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz ambicje, to celuj od razu w lampę mogącą pracować jako zdalna CLS:
    np. Metz 44 AF-1, Metz 52, YN-565EX, YN-568EX, Nissin Di600, Nissin Di700, Nissin Di866 mk II, Nikon SB-700

    Dobrze aby miała jeszcze autoFP (pogrubione).
    Ja polecam te 2 podkreślone.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kemir Zobacz posta
    Lampa ma współpracować z D90 i służyć zastosowaniom amatorskim.... z ambicjami .
    [...] Nie kryję, że nosi mnie zamiar sprawienia sobie czegoś pod choinkę .... - kupić?
    Ja sobie sprawiłem "pod choinkę" SB-700 i szczerze mówiąc jestem nią zachwycony. Wykonanie... miodzio. Sterowanie... jeszcze większe miodzio. Pierwsze fotki (błyskane w TTL-u), które mam już za sobą? Hmm... bardzo fajnie doświetlone, czyli także miodzio! Cóż mogę powiedzieć o SB-700? Hmm... mam ją zbyt krótko...
    Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie - jeszcze raz okazuje się, że gorąca głowa nie jest dobrym doradcą. Jak widać - warto zapytać, żeby nie kupować 2x. Po namyśle ( i przeliczeniu kasy ) zdecydowałem się na Metz 52. Szczerze pisząc Metz wydaje mi się być bardziej "współczesną" lampą niż SB 700 no i nieco jednak tańszą. Na alledrogo znalazłem całkiem przyzwoitą cenę... . Pewnie przesyłka nie dotrze na Wigilię, ale co tam... trochę poczekam.
    A przy okazji Pomocnym Kolegom Nikoniarzom życzę fotogenicznych Świąt !

  5. #5

    Domyślnie

    kemir ja też niedawno miałem ten sam dylemtat: Metz 52 czy SB-700. Niższa cena Metza kusiła ale jak już wiesz padło na SB-700. Tutaj możesz poczytać więcej o tych lampach.
    Nikon

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •