Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Nowicjuszka.@
    Gość

    Domyślnie sprzęt do zdjęć makijażu

    Witam nikoniarze , bardzo proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu do robienia zdjęć na blog makijażowy. Mój poziom wiedzy na temat sprzętu fotograficznego jest bardzo mały, przyjmę wiec każdą poradę .
    Chciałabym stworzyć małe, PROFESJONALE, domowe studio na potrzeby bloga. Potrzebny mi dobry aparat (niedrogie body i dobry obiektyw) statyw i lampa. Chciałabym uzyskać wysokiej jakości i ostrości zdjęcia z widocznymi szczegółami, gdyż będą to zdjęcia głównie twarzy i zbliżenia na oczy. Zdjęcia mają oddawać rzeczywiste kolory.
    Co w moim przypadku będzie najistotniejsze, oświetlenie czy obiektyw?
    Proszę o porady liczę, że popiszecie się swoją wiedzą , z góry dziękuję
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Makijaż w ujęciu czysto technicznym to po prostu makro, więc będziesz potrzebować sprzętu do makro - obiektyw z funkcją makro i ring flash, wszystko znajdziesz na allegro albo w sklepie fotograficznym (accord, fripers).

    Nie napisałaś, czy masz już aparat - ale jakikolwiek nowy nikon będzie wystarczający.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nowicjuszka.@ Zobacz posta
    Co w moim przypadku będzie najistotniejsze, oświetlenie czy obiektyw?
    Stawiam na to, że wiedza i umiejętności, jeśli to zdobędziesz, poradzisz sobie z prawie każdym sprzętem
    Możesz zacząć od informacji o fotografii portretowej, o podstawach oświetlenia.
    Jeśli chodzi o technikę, to gdy zależy Ci na zbliżeniach szczegółów, detalach, to nie będzie tanio - chodzi o obiektyw makro, np. Tamron 90/2.8 Macro. Z drugiej strony, całkiem sporo blogerek dobrze sobie radzi z wyższej klasy cyfrówkami, "hybrydami".
    Na priva mógłbym napisać "kup lampę pierścieniową, tą mocniejszą, statyw, ustaw aparat na statywie, lampę dookoła obiektywu, podłącz aparat do komputera/telewizora aby dobrze widzieć co robisz, i poćwicz kilka dni" (zakładam, że najczęściej będziesz robić autoportrety), bo obawiam się, że na forum fotografii studyjnej może to zostać niezbyt dobrze przyjęte

  4. #4

    Domyślnie

    Witam. Zwrócę Ci uwagę na coś, co może być istotne, bo napisałaś „małe profesjonalne studio”. Jeśli oznacza to, że dosłownie pomieszczenie ma małe gabaryty, to radzę zwrócić uwagę na krótkie obiektywy, takie jak Nikon Micro 60mm f2.8, lub nawet Nikon DX Micro 40mm f2.8, szczególnie jeśli jeśli aparat będzie DX. Przy dłuższych obiektywach typu 105 mm, lub dłuższych może zabraknąć Ci przestrzeni żeby zmieścić porter. Co do lampy z doświadczenia wiem, że studia makijażu często mają świetne oświetlenie robocze, więc prawdopodobnie do oświetlenia zdjęć ze statywu oprócz blendy nic więcej nie będzie potrzebne.
    Najlepiej pokaż jakieś zdjęcie, lub dodaj linka do galerii zdjęć które Ci się podobają, które chcesz robić,wtedy łatwiej będzie podpowiedzieć. Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    A... jesteś pewna, że będzie to Ciebie kręcić na dłużej? Masz pewność, że kasa którą zainwestujesz nie będzie wyrzucona w błoto? Co jaki czas będziesz zdjęcia robić? Codziennie, raz na tydzień, miesiąc?
    Delikatnie sugerując, ja bym zaczął od aparatu i obiektywu oraz wynajętego studia z dobrym wyposażeniem w rozsądnej cenie za wynajem. Dodatkowo z właścicielem studia, który chętnie na początek pomoże i pokaże. Zobaczysz co i jak, potrenujesz, zorientujesz się czy to bawi. Jak stwierdzisz, że wiesz o co chodzi - dokompletować sprzęt pod swoje oczekiwania, wymagania i finanse. Zwróć uwagę, iż na forum dobrze się radzi, bo... nie za swoje pieniążki
    Tym bardziej, że sama piszesz, iż Twoja wiedza jest raczej w temacie okrojona.
    Pisz na priv dam namiar na studio, z którego sam czasami korzystam.
    ps. "małe, PROFESJONALE, studio" - to jakieś drobne kilkadziesiąt koła
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 18-01-2014 o 22:34
    Tutaj jest... podpis

  6. #6

    Domyślnie

    ja ze swojej strony zaproponowałbym Nikona d5100 + 35 1.8G + yn460II, tanio i dobrze, do tego typu zastosowań w zupełności wystarczy. moim zdaniem nie ma co się zastanawiać nad szkłem makro, nie będzie Ci potrzebne.

    jezeli chcesz pracować w studio to manualna lampa jak najbardziej będzie okej.

    jeżeli ma być jeszcze taniej to nikon d40 też da rade
    co do studio to wystarczy najzwyklejsze tło z allego za 30 zł

    uważam, że nie ma co przepłacać skoro nie masz o tym pojęcia, z czasem nauczysz się więcej, zobaczysz czego Ci brakuje i wtedy zdecydujesz.
    NIKON

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Damiankck Zobacz posta
    ja ze swojej strony zaproponowałbym Nikona d5100 + 35 1.8G
    Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem - polecasz 35/1.8G do "ciasnych portretów", zbliżeń twarzy i detali, i nie obawiasz się pewnych zniekształceń?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nowicjuszka.@ Zobacz posta
    małe, PROFESJONALE, domowe studio
    Cytat Zamieszczone przez Damiankck Zobacz posta
    ja ze swojej strony zaproponowałbym Nikona d5100 + 35 1.8G + yn460II, tanio i dobrze, do tego typu zastosowań w zupełności wystarczy
    Cytat Zamieszczone przez ines78 Zobacz posta
    Nikon DX Micro 40mm f2.8, szczególnie jeśli jeśli aparat będzie DX. Przy dłuższych obiektywach typu 105 mm, lub dłuższych może zabraknąć Ci przestrzeni
    Co do lampy z doświadczenia wiem, że studia makijażu często mają świetne oświetlenie robocze, więc prawdopodobnie do oświetlenia zdjęć ze statywu oprócz blendy nic więcej nie będzie potrzebne.
    niech ktos to zacznie spisywac ..
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #9

    Domyślnie

    Gdzie tu jest "+1" albo inne "lubię to"?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem - polecasz 35/1.8G do "ciasnych portretów", zbliżeń twarzy i detali, i nie obawiasz się pewnych zniekształceń?
    dobrze rozumiesz, nie boje się.
    używam 35 na dx, nawet do portretów twarzy, jest dobrze.
    tak więc polecam. Gdyby jednak były obawy to można pomyśleć o 50 1.8g
    NIKON

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •