Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57
  1. #1

    Domyślnie Kalibracja AF w D5100

    Witam,
    mam problem z backfocusem w moim D5100. Zamierzałem zmienić kitowy obiektyw 18-55 na 18-200 VR II i przy okazji testów AF wyszło, że na obydwóch szkłach jest BF z tym że bardziej widoczny na 18-200.
    Zastanawiam się czy szukać do skutku szkła które akurat z mim body zagra czy kupić takie jakie testowałem i wysłać do serwisu ? Jakie jest prawdopodobieństwo, że serwis zestroi szkło z body ? Wnioskuję że problem leży po stronie aparatu.
    Jakie modele Nikon'a mają systemową korekcja FF/BF podobną do tej w Canon'ie 50d ?
    Załączam dwie fotki pierwsza z kita, druga z planowanego do zkupu obiektyw.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d30a712be.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...db4578517.html

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez ferris ; 20-12-2013 o 15:53

  2. #2
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Na tych zdjęciach nie widzę żadnego większego problemu z BF, za dużo się chyba naczytałeś i szukasz dziury w całym.
    Przeczytaj ten watek: http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=240636&page=3
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Ten 18-200 wygląda mi na bardzo mydlany, nie ma exifu więc nie wiem jaka ogniskowa i przysłona była użyta.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się jednak, że problem istnieje, oto więcej zdjęć.

    http://www.fotosik.pl/u/ferris74/album/1547915
    http://www.fotosik.pl/u/ferris74/album/1547910

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ferris Zobacz posta
    Wydaje mi się jednak, że problem istnieje, oto więcej zdjęć.

    http://www.fotosik.pl/u/ferris74/album/1547915
    http://www.fotosik.pl/u/ferris74/album/1547910
    A możesz dokładnie powiedzieć, gdzie ten problem widzisz ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Ogniskowa 200 czas 1/25? Zdjęcia z ręki, z włączonym VR czy porządny statyw?

  7. #7

    Domyślnie

    "Ogniskowa 200 czas 1/25? Zdjęcia z ręki, z włączonym VR czy porządny statyw?"

    tak to było ze statywu
    Ostatnio edytowane przez ferris ; 20-12-2013 o 19:13

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Ten 18-200 wygląda mi na bardzo mydlany, nie ma exifu więc nie wiem jaka ogniskowa i przysłona była użyta.
    ogniskowa 200, f5,6 czas 0,25 s i statyw

  9. #9
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ferris Zobacz posta
    Wydaje mi się jednak, że problem istnieje, oto więcej zdjęć.
    Przeczytaj to: http://accord-foto.pl/index.php?artykul=110
    Jeśli ten artykuł Ci nie wyjaśni wszystkiego to zrób jeszcze test na hod pixele i ślij do sewisu.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  10. #10

    Domyślnie

    Ja tam żadnych FF-ów ani BF-ów nie widzę,chyba tobie się nudzi.
    D700,Samsung NX1/NX300,30/2,20/2,8,16/2,4,Samyang12/2,N.35-70/2.8D,N.70-200/4G VRIII,Samyang 85/1,4,SB800

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •