Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie wd mybook problem a raczej mega problem

    Witam,
    Prośba do ludzi co ogarniają temat hdd i odzysku danych - dysk wd mybook (wd7500aacs green) po zaliczonym upadku na kafle (wyłączony)
    od właściciela wiem, ze dysk po upadku dzialal przez jakis czas bez oznak zbliżających się problemów, aż w końcu windows przestał go widzieć.
    dysk wylądował u mnie i po podłączeniu było tak:


    żeby było ciekawiej, to w pewnym momencie dysk "ruszył" i system wyrzucił mi okno z autodtwarzaniem, dostęp do plików był możliwy (odpaliłem kilka jpegow i nie było problemów), więc przy okazji zrobiłem odczyt danych smart

    niestety nie miałem pod ręką wolnych 750gb, wyłączyłem komputer i po skombinowaniu pustego dysku odpaliłem kompa po raz kolejny. i tu niestety mój fart się kończy

    dostep do partycji jest juz niemozliwy, pomimo ze dysk dalej widoczny jak na pierwszym screenie, livecd poszedl w ruch, a nastepnie program dmde w celu zrobienia kopii posektorowej :




    nic z tego niestety nie wyszło.

    na zakończenie screen z wd diagnostic tool




    rozumiem, ze softowe możliwości się wyczerpały i nic już nie wymyślę ?
    Ostatnio edytowane przez locos ; 19-12-2013 o 00:13

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Wd diagnostic tool uruchom naprawczo, ale z poziomu LiveCD, a nie okienek.

    Trzeba naprawić/zaznaczyć uszkodzone sektory, inaczej nie ruszysz.
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Domyślnie

    Johanan przejrzałeś te screeny czy tak z nudów udzielasz bezsensownych porad ? wd diagnostic tool nie istnieje w wersji linuksowej (poza tym programy typu dmde lub testdisk swoimi możliwościami zjadają go na śniadanie)
    Problem nr dwa jest taki, ze głowice nie uruchamiają się, co powoduje, ze nie jestem w stanie odczytać żadnych sektorów.

    anyone else ?

  4. #4
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Jeżeli nie widziałeś LiveCD w wersji okienkowej, to mało widziałeś.

    Poza tym, jeżeli wiesz, że dysk jest fizycznie uszkodzony, to po jaką ... zawracasz nam głowę.

    Do kosza i po zawodach.
    Medice, cura te ipsum.

  5. #5

    Domyślnie

    myślę że "failed servo..." wyczerpuje temat.

    poszukaj jakiejś oferty odzyskiwania danych (kroll ontrack czy inne)
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Jeżeli nie widziałeś LiveCD w wersji okienkowej, to mało widziałeś.
    Widzialem, problem w tym, ze dla mnie livecd kojarzy sie wylacznie z linuksem. Coz moj blad, wiec zwracam honor

    btw dziwnym trafem wpisujac fraze "odzysk danych, zniknela partycja" - wiekszosc linkow prowadzi niestety do dyskow ratunkowych opartych na linuksie (pomijam jakies dyski startowe producentow oprogramowania typu acronis i tym podobnych)

    Jestes w stanie podac mi namiar na gotowy obraz iso w wersji okienkowej do zassania ? legalnie przy okazji ? bo ja jakos nie widze, a tracenie dodatkowego czasu na takie rzeczy, w przypdaku kiedy iso live cd na linuksa mam po jednym kliknieciu z gotowym zestawem narzedzi wydaje mi sie deczko niepotrzebnym krokiem.


    Poza tym, jeżeli wiesz, że dysk jest fizycznie uszkodzony, to po jaką ... zawracasz nam głowę.

    Do kosza i po zawodach.
    NO wlasnie dlatego zawracam wam glowe, ze odzyskiwaniem danych zawodowo sie nie zajmuje i liczylem na porade kogos, kto siedzi w tym glebiej - po prostu chcialem sie utwierdzic w przekonaniu, ze nic juz sie nie da zrobic.

    tak czy siak dziekuje za glos w temacie.

  7. #7
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Proszę Ciebie bardzo: http://wklej.org/id/973131/txt/ .

    Jeżeli masz legalny w7, to ta wersja również będzie legal.
    Medice, cura te ipsum.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    NO wlasnie dlatego zawracam wam glowe, ze odzyskiwaniem danych zawodowo sie nie zajmuje i liczylem na porade kogos, kto siedzi w tym glebiej - po prostu chcialem sie utwierdzic w przekonaniu, ze nic juz sie nie da zrobic.

    tak czy siak dziekuje za glos w temacie.
    Dysk jest mechanicznie uszkodzony i sam nic z tym nie zrobisz. Pozostają jedynie firmy specjalizujące się w odzyskiwaniu danych. Z pewnością da się większość danych odzyskać ale będzie to kosztowne.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Proszę Ciebie bardzo: http://wklej.org/id/973131/txt/ .

    Jeżeli masz legalny w7, to ta wersja również będzie legal.
    WinPE jest częścią WAIK (Windows Automated Installation Kit dostępny za darmo tutaj: http://www.microsoft.com/en-gb/downl...s.aspx?id=5753 i nie wiem co ma do rzeczy licencja Windows 7 do tego?
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •