Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1

    Domyślnie komputer nie widzi dysku

    Witajcie.
    Znajomy kupił komputer w MM i nie może zaistalować windowsa bo komputer nie widzi dysku. Czy trzeba zainstalować jakiś sterownik żeby ten dysk był widziany? Jest płytka od płyty głównej w komplecie.
    pozdawiam
    NIKON...

  2. #2

    Domyślnie

    Jaki to komputer i jaki dysk. Jeżeli to dysk SATA to możliwe, że wymagane są dodatkowe strowniki na dyskietce. Trzeba sprawdzić, czy w biosie dysk jest ropoznawalny. Jeżeli nie, to albo jest całkiem wyłączony albo uszkodzony, albo nie podpięty (lub źle podpięty). Tak czy siak, najpierw powiedz co to za sprzęt.
    Pozdrowienia

  3. #3

    Domyślnie

    Koledze pogratulować pomysłu...

    Dysk prawdopodobnie jest już SATA a znając MM w środku ma jeszcze przedpotopową płytę która nie wykrywa go w Bios'ie. W trakcie instalacji systemu należy czytać początkowe komunikaty na dole a gdy zapyta o sterowniki dla dodatkowych urządzeń należy potwierdzić chęć instalacji. Znajdź na tej płytce sterowniki RAID (luba SATA) do tej płyty i nagraj je na dyskietkę. Niestety instalka XPka nie czyta tego z CD... Po wgraniu kontynuuj instalację już normalnie...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  4. #4

    Domyślnie

    jaki dysk to nie wiem, płyta główa asus. Na płycie CD znalazłem katalog raid ale jego zawartość to ponad 6 MB. które pliki miałbym wgrać na dyskietkę?
    NIKON...

  5. #5

    Domyślnie

    faktycznie dysk sata
    NIKON...

  6. #6

    Domyślnie

    Otwórz folder, zrób screena i podaj na forum to Ci podpowiem bo nie jestem wróźbitą
    Sprawdziłeś czy w bios'ie go widać?
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  7. #7

    Domyślnie

    Ale jaki asus? podaj dokładny model, to powiem Ci jaki plik. Popatrz na dysk, jakie ma podłaczenie czy szeroką taśmą czy wąską. Jak wąska to jest dysk SATA.
    Pozdrowienia

  8. #8

    Domyślnie

    AL ma pewnie racje, pamietam moja przygode z SATA heh

    w sumie proste, widze, że AL juz pomaga wiedz życze powodzenia

  9. #9

    Domyślnie

    obudowa ma plomby więc nie mogę otworzyć.
    płyta główna to ASUS P5VD2MX.
    to zawartość katalogu raid:
    Ostatnio edytowane przez Jacek B. ; 16-04-2007 o 21:37
    NIKON...

  10. #10

    Domyślnie

    Przeca jest tam katalog Floppy Masz XPka to dajesz ten 32 jak masz XPka 64 to wiesz co dać...
    Masz tam też inny katalog - make disk - jeśli się nie mylę to w środku masz soft do stworzenia dyskietki...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •