Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Bigosik?

  1. #1

    Domyślnie Bigosik?

    .

    http://www.youtube.com/watch?v=IOF9L90ihtk


    Ostatnio, bardzo nieśmiale wrzuciłem swój filmik do tematu o D600. Dostałem w nim jednak tak dużo konstruktywnej krytyki, że odważyłem się coś dodać i tutaj. Zakładam, że więcej osób zagląda do tego działu niż do tematu o D600

    Będę wdzięczny za wszelkie porady. Wiem, że głos jest do bani, ale z tym do Świąt raczej nic nie zrobię
    TATA na ASAPie używa: N D600 | S 20 1.8 | N 50 1.2 AIS | T 28-75 2.8 | Zoom H6N
    STYLy.pl
    ---

  2. #2

    Domyślnie

    Kup mikrofon stereofoniczny. A jeśli masz to zmień na inny i nie tnij tak słów. Bo głos jest tragiczny... bynajmniej na mojej SB X-Fi Titanium, po prostu nie da się tego słuchać, jak syntezator.
    Ekspertem od video jestem żadnym. Ale fajnie by było, jakby ta Pani mówiła normalnie spokojnie bądź z uśmiechem, a nie jak ROBOT który ma odklepać coś z kartki. Zniechęca mnie osobiście. Czy nie mogłaby z uśmiechem na twarzy, powtarzam z uśmiechem na twarzy , a nie, z miną Jane Ahonena + obrażona na wszystkich bo musi gotować => pokroić tą kapustę, żartując przy tym => "Tylko uważajcie na paluszki przy cięciu, oczywiście kapusty "... no cokolwiek.
    Jeśli nie potrafi tego robić na luzie z uśmiechem, no to spróbuj zmienić aktorkę bo bardzo ciężko się to ogląda, jak ktoś obrażony bo musi gotować. Dla mnie gotowanie to odpoczynek i przyjemność, a dla niej to wygląda jakby ją ktoś zmusił do odklepania czegoś... nie nie nie.

    Obraz troszkę chłodny i na granicy trupich rąk, ale jest okej, lubię taki balans , ale pomyśl czy czasem nie ocieplić minimalnie obrazu.
    Pani gotuje w sukience wyjściowej i bez fartucha... no to tak jakby Adam Małysz skakał w jeansach, albo jakby Otylia Jędrzejczak pływała w krótkich spodenkach !!! ;/
    No to nie jest pokaz mody, a gotowanie ... Poproś stylistę o przygotowanie osoby do wykonywanej czynności.

    Z mojej strony tyle.
    "Nikon"

  3. #3

    Domyślnie

    Przewaga niebieskiego koloru powoduje, że jedzenie nie wygląda najlepiej, po prostu nienaturalnie, a przy tego typu kulinarnych video-manualach, to chyba wada.

  4. #4

    Domyślnie

    @josephebeloki - niestety aktorki zmienić nie mogę Liczę, że się rozkręci i nauczy. To nie maniera i gotowanie za karę, to mega trema plus ja - narwaniec najgorszy, który ją stresuje jeszcze bardziej. Muszę poszukać jakiś książek, kursów, wideoporadników dotyczących prezentowania się przed kamerą.
    Ciuch to zwykła bluzka. Wolałem ją niż szary fartuch (innych na razie brak) na biało/kremowym tle. O stylistce nie myślałem, dzięki za ciekawą radę.


    @rul3z - bardzo fajnie, że zwracasz na to uwagę (nie jako pierwszy). Przytoczę tu moją wypowiedź z innego forum:
    W gradację kolorów bawiłem się przede wszystkim dlatego, że mi ją wskazano (używam dwóch różnych źródeł światła i dziwnie się miksują), a poza tym bardzo zajarałem się tym tutorialem:
    http://www.redgiant.com/videos/redgianttv/item/23/


    Wiem, że żeby to wyglądało pro, jak w transformersach (no i bigos to nie ta skala) to trzeba dużo lepszego oświetlenia.

    Tak czy inaczej bardziej mi się podoba ten film (z zabawą kolorami) niż poprzedni z muffinkami (a tam miałem lepsze światło), choć oglądając go po Twojej wypowiedzi mam wrażenie, że może faktycznie trochę przesadziłem
    TATA na ASAPie używa: N D600 | S 20 1.8 | N 50 1.2 AIS | T 28-75 2.8 | Zoom H6N
    STYLy.pl
    ---

  5. #5

    Domyślnie

    Fajnie, ciekawie. Pomysł sympatyczny. Ale:
    - zimne kolory, jedzenie jest mało atrakcyjne, wręcz odpycha,
    - tekst, skonsultuj z kimś kto zna dobrze polski. Błędy językowe i stylistyczne,
    - było - sukienka i fryzura! W kuchni włosy nie mogą latać luzem i falować! Koniecznie spiąć włosy i może stylowy fartuszek.
    Na plus spokojny, miły głos prowadzącej.
    Tutaj jest... podpis

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo duza niekonsekwencja - wiadomo ze pol glowki kapusty ale juz nie wiadomo ile pozostalych skladnikow.
    Bardzo chcialbym zobaczyc autorke jedzaca danie ktore przygotowala.
    Przy takiej ilosci wsypanej soli wspolczuje. Podobnie z pozostalymi przyprawami - o ich zasadnosci nie pisze bo przepisow na bigos jest tyle ile gotujacych. Ale kompletnie mnie rozlozylo smazenie jednoczesnie kielbasy boczku i miesa. To sie nie moglo udac - co zreszta widac po masakrycznie przypalonej patelni i spalonej kielbasie
    O zapale pani do gotowania juz napisano. Rozpuszczone wlosy w kuchni? Za takie cos sie wylatuje z roboty.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  7. #7
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    ...Rozpuszczone wlosy w kuchni? Za takie cos sie wylatuje z roboty...
    A Gesslerową Ty widział,hę?

  8. #8

    Domyślnie

    Szczerze to przejrzałem większość filmów tych blogerek kulinarnych zarówno w PL jak i na świecie i prawie żadna nie miała spiętych włosów. Tym bym się tak nie przejmował

    Bardziej mnie te kolory martwią, bo dalej nie wiem jak się za nie zabrać.
    Żeby nie zaśmiecać forum to proszę sprawdźcie mój najnowszy filmik i znów liczę na konstruktywną krytykę:
    http://www.youtube.com/watch?v=SsBVsD2B8Zk
    TATA na ASAPie używa: N D600 | S 20 1.8 | N 50 1.2 AIS | T 28-75 2.8 | Zoom H6N
    STYLy.pl
    ---

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniak666 Zobacz posta
    A Gesslerową Ty widział,hę?
    Dobrze ze z usmiechem na koncu bo o tej pani mozna duzo powiedziec ale na pewno nie to ze umie gotowac

    Cytat Zamieszczone przez mks Zobacz posta
    Szczerze to przejrzałem większość filmów tych blogerek kulinarnych zarówno w PL jak i na świecie i prawie żadna nie miała spiętych włosów. Tym bym się tak nie przejmował
    To ze blogerki nie potrafia zachowac podstawowych zasad higieny w kuchni nie oznacza ze nalezy sie na nich wzorowac. Jesli ktos lubi jesc kudly to jego sprawa ale udzielanie porad kolinarnych i kreowanie sie eksperta w takim wydaniu troche slabe jest. Inna sprawa zr jak napisalem powyzej - nie ma szans by to nadawalo sie do jedzenia
    Ostatnio edytowane przez swider ; 01-01-2014 o 18:28 Powód: Łączenie.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  10. #10

    Domyślnie

    Mi kudły z głowy nie przeszkadzają. Napiszę więcej, są dowodem na to, że żarło przygotował człowiek a nie jakaś maszyna. Coś jak z cygarami, najlepsze są te skręcane ręcznie.
    Odnośnie filmu - podoba mi się, ale jak wspomnieli wcześniej - za dużo niebieskiego i dźwięk do bani.
    flickr / Rolleicord, Canon

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •