Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Od Beskidu...

  1. #1

    Domyślnie Od Beskidu...

    ...Po Kościelec

    Chyba jest to jedno z nielicznych zdjęć robione pod światło, dlatego będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi.
    ***Zapraszam***


    Pozdrawiam
    Bajcy

    D7100+N 18-105; S10-20; S17-50 2,8; N50 1.8G+BENRO A1695F
    Kilka moich zdjęc i jeszcze kilka

  2. #2

    Domyślnie

    Radze robić takie zdjęcia kiedy słońce jest tuż nad horyzontem + mocno przymknięta przysłona + jakaś połówka lub inne techniki. Efekt będzie znacznie lepszy, sam zobaczysz Niestety fotografowanie z tylnym oświetleniem nie należy do prostych.

    PS. Zdjęcie byłoby na prawdę bardzo dobre jakbyś zrobił je w innych warunkach.
    Ostatnio edytowane przez MartinGrey ; 23-11-2013 o 20:23
    Lee Filters, Manfrotto 337, Velbon CF-630, Benro B-2, Benro PC-1

  3. #3

    Domyślnie

    ...a ja uważam, że całkiem dobrze poradziłeś sobie ze światłem. Być może szara połówka poprawiła by odbiór, ale zawsze możesz ją nałożyć w LR
    Nikon D7100 N18-105 VR N55-300 VR N35mm f/1.8G i kilka M42
    Więcej na ... D&S FOTO

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez j@nek Zobacz posta
    ...a ja uważam, że całkiem dobrze poradziłeś sobie ze światłem. Być może szara połówka poprawiła by odbiór, ale zawsze możesz ją nałożyć w LR
    Szara połówka przy takim świetle zniszczyłaby zdjęcie, góra wyszłaby ciemna i wyglądałoby to nienaturalnie Połówka w LR - nie skomentuje tego, bo może zaraz się dowiem, że filtr polaryzacyjny też da się zasymulować programowo Ew. jak ktoś nie ma szarej połówki, a rozpiętość tonalna nie pozwala na wykonanie takiej fotografii, to można pokusić się o kilkukrotną ekspozycję, ale w warunkach o jakich pisałem. Niestety nie mam pojęcia co da się wyciągnać z rawa z d7100 więc może takie zabiegi nie byłby tak bardzo potrzebne. Mam d80 więc technologicznie lata świetlne jeżeli chodzi o rozpiętość tonalną.
    Ostatnio edytowane przez MartinGrey ; 23-11-2013 o 23:26
    Lee Filters, Manfrotto 337, Velbon CF-630, Benro B-2, Benro PC-1

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli, że nic z tego nie będzie?

    D7100+N 18-105; S10-20; S17-50 2,8; N50 1.8G+BENRO A1695F
    Kilka moich zdjęc i jeszcze kilka

  6. #6

    Domyślnie

    Nie o to chodzi. Zobacz sobie np zdjęcie Grega77 z tematu: Lodek nie ma, ale tez jest... powinieneś w taki sposób powalczyć
    Lee Filters, Manfrotto 337, Velbon CF-630, Benro B-2, Benro PC-1

  7. #7

    Domyślnie

    Tak jak j@nek napisał - bardzo dobrze poradziłeś sobie ze światłem. Niejeden by poległ. Mnie osobiście wkurzają flary, ale paradoksalnie są one coraz częściej dodawane programowo, czyli to też jest kwestia wrażliwości estetycznej odbiorcy. Ładny obrazek, jakie szkiełko?
    D90 + NIKKOR + SIGMA + TOKINA + FILTRY + STATYW + PILOT/WĘŻYK + KOMP + PROGRAMY + SAMOZAPARCIE

  8. #8

    Domyślnie

    Nigdy nie rob zdjec pod swiatlo jak slonce jest za taka chmura, zawsze wychodzi taka plama zeby nie wiem co robic...poradziles sobie calkiem znoscie, polecam jednak robic takie zdjecia jak slonce jest nizej i jest slabsze.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez geralttt Zobacz posta
    Tak jak j@nek napisał - bardzo dobrze poradziłeś sobie ze światłem. Niejeden by poległ. Mnie osobiście wkurzają flary, ale paradoksalnie są one coraz częściej dodawane programowo, czyli to też jest kwestia wrażliwości estetycznej odbiorcy. Ładny obrazek, jakie szkiełko?
    Dzięki, szkiełko to sandardowy nikkor 18-105
    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Nigdy nie rob zdjec pod swiatlo jak slonce jest za taka chmura, zawsze wychodzi taka plama zeby nie wiem co robic...poradziles sobie calkiem znoscie, polecam jednak robic takie zdjecia jak slonce jest nizej i jest slabsze.
    Zdaję sobie sprawę, że przy innym niebie byłoby inaczej, jednak jak wcześniej zaznaczałem, było to moje jedno z nielicznych zdjęć pod światło, dlatego też wrzuciłem tutaj, żeby zobaczyć jak sobie poradziłemWiem, że mogłem bardziej cienie wyciągać, jednak wtedy nie byłoby już tak naturalnie, a mi głównie o to chodziło
    Podsumowując, chyba nie jest tak źle
    Dzięki i Pozdrawiam.

    D7100+N 18-105; S10-20; S17-50 2,8; N50 1.8G+BENRO A1695F
    Kilka moich zdjęc i jeszcze kilka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •