Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie portretowe początki

    Hej, to są jedne z moich pierwszych portretowych zdjęć. Zdaję sobie sprawę z popełnianych błędów, jak krzywa linia horyzontu, czy nie do końca trafienie w mocne punkty, ale liczę na jakieś jeszcze uwagi, rady zarówno w kwestii technicznej, kadrowej i obróbkowej . Oto dwa ujęcia (mam nadzieje, że dobrze wstawione):

    1.

    2.

  2. #2

    Domyślnie

    ad. 1 fajnie by było gdyby modelka nie patrzyła wprost w obiektyw a nieco w lewo (jej - prawo), no i brakuje mi trochę bieli w tym zdjęciu. Czy to skan z jakiegoś analoga?
    ad. 2 Nie podoba mi się ta żółta dominanta i zlanie kolorystyczne włosów ze zbożem

    ale ogólnie spoko

  3. #3

    Domyślnie

    Pierwsze zdjęcie zostało lekko przygaszone, stąd ten brak bieli i czerni, bardzo lubię taki styl. Dzięki za uwagi, w dużej mierze trafne

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grandmoff Zobacz posta
    Pierwsze zdjęcie zostało lekko przygaszone, stąd ten brak bieli i czerni, bardzo lubię taki styl. Dzięki za uwagi, w dużej mierze trafne
    W tym wydaniu to nie styl, a dodatkowe odciągnięcie uwagi od modelki. 2 zresztą to samo, zlałeś zdjęcie w jedną paćkę, źle się to odbiera.

    1 mogła być ciaśniej, z twarzą w centrum, bądź też szerzej przy podobnym kadrze. Dobrze cięte z góry, ten skośny horyzont nie przeszkadza, dużo więcej Ci o tym nie napiszę, bo po prostu PP dobił to zdjęcie kompletnie.
    2 znowu trudno się do czegoś odwołać. Niby jest uśmiech na twarzy, a ja jednak radości płynącej z tego zdjęcia nie widzę, na dodatek zamknięte na siłę oczy, nie zmysłowo, ale wymuszenie, nie wiem jak to określić. Profil twarzy, ja tego nie czuję, wolałbym skos w stronę obiektywu i szerszy kadr, aby uchwycić tą rękę chociaż do łokcia.
    D90 || N18-105 || N35 2.0D || N50 1.4D || J135 3.5

  5. #5

    Domyślnie

    OK, dzięki, przyjmuję do wiadomości. Dorzucam jeszcze jedno licząc na kolejne rady

    3.

  6. #6

    Domyślnie

    tutaj dominanta mi nie przeszkadza, robi wrażenie efektu zamierzonego i nawet fajnie to się komponuje. Co do modelki - raczej nie powinno się robić ujęcia twarzy od dołu. To rzadko daje dobry efekt. Poza tym odnoszę wrażenie że modelka zupełnie nie wie co zrobić z dłońmi a już napewno z lewą. A to ty powinieneś o to zadbać żeby wiedziała no i wyraz twarzy zupełnie nienaturalny. Nie ma w nim ani radości ani smutku ani zadumy ani seksu, no żadnych emocji, szkoda...
    pozdrawiam
    pozdrawiam
    Marcin
    D300s, RB67

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •