Close

Strona 1 z 40 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 398
  1. #1

    Domyślnie Nikon D800 lub D610 vs Canon eos 6D?

    mam zagwozdke ktory sprzet wybrac:

    d610 (7000zl) + N24-70 2.8 (5800) = 12800 zl

    6d (6300) + 24-70 2.8 II USM (6900) = 13200 zl

    po Nikonie wiem czego moge sie spodziewac, uzywalem do tej pory d600/d7100, ale majac takie srodki czlowiek zastanawia sie i szuka czegos lepszego dla tego co juz jest dobre wiem ze odpowiedzi moga byc troche stronnicze, ale warto zapytac moze ktos ma jakies doswiadczenie w korzystaniu z obu systemow. Czy poza gps/wifi canon posiada jakies cechy, dzieki ktorym warto go zakupic? Sprzet bedzie wykorzystywany komercyjnie, glownie sluby. Kwestie ceny, ze wzgledu na jej mala roznice zostawmy w spokoju. zakladamy ze z wyposazenia zostala mi porzadna torba, cala reszte trzeba kupic.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dalu Zobacz posta
    mam zagwozdke ktory sprzet wybrac:

    d610 (7000zl) + N24-70 2.8 (5800) = 12800 zl

    6d (6300) + 24-70 2.8 II USM (6900) = 13200 zl

    po Nikonie wiem czego moge sie spodziewac, uzywalem do tej pory d600/d7100, ale majac takie srodki czlowiek zastanawia sie i szuka czegos lepszego dla tego co juz jest dobre wiem ze odpowiedzi moga byc troche stronnicze, ale warto zapytac moze ktos ma jakies doswiadczenie w korzystaniu z obu systemow. Czy poza gps/wifi canon posiada jakies cechy, dzieki ktorym warto go zakupic? Sprzet bedzie wykorzystywany komercyjnie, glownie sluby. Kwestie ceny, ze wzgledu na jej mala roznice zostawmy w spokoju. zakladamy ze z wyposazenia zostala mi porzadna torba, cala reszte trzeba kupic.
    To porównywalny sprzęt i większych różnic w jakości obrazu nie będzie. D610 ma lepszy AF niż w Canonie. Dopiero 5d markIII doczekał się w końcu porządnego AFa
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #3

    Domyślnie

    TUTAJ masz obiektywne i bardzo dobre porównanie.
    Jeśli chcesz "robić" śluby to zdecydowanie body FF z porządnym AF i ergonomią

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    ... D610 ma lepszy AF niż w Canonie. Dopiero 5d markIII doczekał się w końcu porządnego AFa
    owszem
    pod względem AF ( boczne, bo centralny jest bardzo dobry) 6D plasuje się pomędzy 5D II a 5DIII
    iso i balans bieli spisuje sie równie bardzo dobrze, w stosunku do 5DII usuneli nadmiar czerwonego
    rozłożenie pól jest takie samo powierzchniowo,
    jesli by sie okazało że potrzeba wspacia dla AF możesz to zrobić na 2 sposoby:
    - z pozycji body wyłączyć błysk w lampie i działa samo wspomaganie dla 6D
    - lub lżejsza wersja kupujesz ST-E2 ( lub nowszy ST-E3) i jak dobrze pamiętam wspoganie AF działa do 20m, to tylko jedna z funkcji tego transmitera https://www.google.com/search?q=cano...h=784#imgdii=_
    o szkle nic nie dodam bo II wersja jest bardzo dobra, tylko brać
    o nikonie jest już sporo napisane w bliźniaczych wątkach
    ja tylko napisze,że jest zniesmaczony ilością wpadek, dlatego sam zmieniłem i mam to co mam
    jedyną rzeczą którą bym się najbardziej obawiał to to czy dany egzeplarz lampy SB będzie współpracowała z D610, wg mnie nadal spory problem dla serwisu, u mnie nie dało sie tego wyeliminować
    sama matryca i jej możliwości w D600/610 są bardzo duże i generują bardzo dobry obrazek
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

  5. #5

    Domyślnie

    tez mam podobny dylemat, i postanowilem ze kupie 6d, bawilem sie korpusem kolegi i baardzo mi przypasowal, ale nei ukrywam ze bralem pod uwage rowniez filmowanie
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  6. #6
    sv
    Gość

    Domyślnie

    24-70/2,8 II Canona jest w tej chwili tańszy o 1025,- zł
    http://www.canon.pl/cashback/

  7. #7

    Domyślnie

    A czy nie brałeś pod uwagę d800+ tamron 24-70 ok 13000 ?
    Wydaje się być równie dobrym jeżeli nie lepszym rozwiązaniem.
    D800 ma najlepszy af, a myślę, że detalu też Ci nie zabraknie.
    Sam myślę nad tym tamronem.
    Ma niezłe opinie chyba 5 lat gwarancji stabilizację i w połączeniu z d800 powinien pracować super.

  8. #8

    Domyślnie

    Porównanie 6D i 610D jest takie:
    EOS 6D:
    - świetnie działający AF i to nawet przy małej ilości światła, ale tylko na centralnym i tylko pojedynczym. AI-Serve (AF-C) nie działa.
    - niskie szumy - wizualnie minimalnie lepiej niż 600D
    przeciw:
    - brak lampy wbudowanej, więc bez 2 lamp nie wyzwolisz zdalnie
    - kiepski AF przy LV (choć jest opcja "szybkiego" zwykłego fazowego, ale po zamknięciu migawki i opuszczeniu lustra)

    D600/D610:
    - dobry AF i użyteczne boczne punkty, choć trochę słabiej niż w 6D
    - działa AF-C
    - w D610 lepszy AWB
    - całkiem dobrze działa AF przy LV
    - ma wbudowaną lampę
    przeciw:
    - trochę gorsze kolory - gównie skóry - niż w Canonie.
    - trochę wolniejszy AF niż 6D (ogólnie Nikon ma wolniejszy AF niż Canon - jeśli chodzi o szkła z własnym napędem)
    - więcej nie znajduję.

    Wg. mnie to EOS 6D jest lepszy jeśli chodzi o bardzo małą GO i pracę ze statycznymi zdjęciami. Gdy w grę wchodzi dynamiczna scena i potrzeba użycia AF-C - zapomnij o 6D, jest dokładnie tak jak to opisał Fatman:
    http://rafalglebowski.pl/blog/testy/...hmmm-lubie-to/
    czyli nie działa, nawet na statycznych scenach.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi, za linki, wlasnie o takiej pomocy potrzebowalem, odpowiadajac na kilka pytan: d800+tamron, bralem pod uwage ta puszke, ale nie z tym obiektywem, uzywalem kilku obiektywow tej firmy i zawsze byly jakies problemy np. wolny i piszczacy AF, moze cos w najnowszych modelach zmienili. A na d800+systemowe szklo po prostu w tej chwili mnie nie stac.
    Podana cena za obiektyw canonowski juz uwzglednia ten cashback, dzieki ten akcji w ogole zaczalem sie zastanawiac nad kupnem tego systemu - no to i sposob w jaki Nikon zaczal traktowac klientow :/ , - bo w "normalnych" cenach, kwoty jakie nalezy wydac za szkla troche "zabijaja". Patrzac takze na oferte obiektywow pod canona, nie moge namierzyc czegos porownywalnego z szerokim N12-24, jest tam cos podobnego?

  10. #10

    Domyślnie

    17-40L f4 lub 16-35L II f2.8
    Chyba chodziło o 14-24, taki jest w planach, obadamy
    Ostatnio edytowane przez tmk_t ; 19-11-2013 o 10:55
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

Strona 1 z 40 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •