Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie akumulator do d5200

    To moj pierwszy post zatem witam Wszystkich.
    Mam pytanie do znawcow tematu zasilan . Otoz niedawno kupilem D5200 i naturalnie dokupilem zamienny akumulator .
    Wybor padl na Hähnel HL-EL14 , niestety chyba popelnilem blad . Ten akumulator nie ma zamiaru naladowac sie w oryginalnej ladowarce . Sprzedawca zapewnial ,ze bedzie pasowal . Czytajac w necie takowej pewnosci juz nie mam (na stronie Hähnela obslugiwane wersje koncza sie na 5100) . Czy ktos orientuje sie czy ten akumulatorek moze dzioalac z D5200 ? Jesli nie to czym rozni sie od En-El 14 ?

  2. #2

    Domyślnie

    D5100 i D5200 mają ten sam akumulator. Jak nie działa, szczególnie w ładowarce, to akumulator padnięty.
    A tak przy okazji - nie warto Hahnela, czy Phottixa, bo niczym nie różnią się one od tych najtańszych, a kosztują prawie 2x tyle.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz. Musze przyznac ,ze popadlem w mala irytacje - wywalilem paragon ,stracilem 150 zeta - no trudno przezyje - zamowilem nastepny ,mam nadzieje ,ze bedzie dobry...

  4. #4

    Domyślnie

    Ja kupiłem FotoAmigo - to to samo co inne tanie tylko brandowane przez firmę z Wrocławia - koszt chyba 60zł. Długo jej nie testowałem, ale 3 ładowania na przemian z oryginałem w czasie jednego wesela (D5100 jako kamera). Nie zauważyłem większych problemów. Jeden mały minus - trochę szybciej się wyłącza, a dokładniej to szybciej spada z jednej kreski do zera. Jednak miałem wrażenie że wytrzymuje trochę dłużej niż oryginał.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •