Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Warszawa/Gocław
    Posty
    183

    Domyślnie D200 - serwis - gumy

    Witam,

    Wie ktoś może ile kosztuje wymiana kompletu gum w D200? w serwisie?
    Od dwóch dni próbuje się tego dowiedzieć u źródła i nie mogę, przez telefon kazali przysłać maila, na którego nie odpisali, jak pojechałem osobiście to facet przyjmujący sprzęt do serwisu z głowy policzył że około 300zł. Podobno nie mogą sprawdzić dokładnie, bo muszą otworzyć zlecenie serwisowe, jak powiedziałem Panu, żeby w takim razie otwierał to chciał przyjąć sprzęt, ale ja najpierw chciałbym znać cenę

    Na ebayu są komplety takich gum za $28-$30. (chyba nie oryginalne)
    są też za około $45 oryginalne (według tego co podaje sprzedawca)

    na stronie parts.nikonusa.com kosztuja około $40, ale chyba nie ma wysyłki poza stany.

    Może ktoś kupował te gumy na ebayu i może sie wypowiedzieć nt ich jakości ?

  2. #2

    Domyślnie

    Podając numer seryjny do otwarcia zlecenia nie oznacza, że automatycznie godzisz się na naprawę. Dostaniesz pierw kosztorys.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Warszawa/Gocław
    Posty
    183

    Domyślnie

    Tak, też sądziłem.

    Ale jak powiedziałem, że nie chcę sprzętu dziś zostawiać, to Pan przestał stukać w komputerek, i z głowy mi podał te 300zł. Może dlatego że byłao 5 minut do zamknięcia. Jutro ich przycisnę telefonicznie i zadzwonię do serwisu Fuji, może gumy do S5 będą tańsze niż do D200.

    Przejrzałem forum i wiem, że nie jestem sam z odklejonymi/spuchniętymi gumami. Może ktoś kupił te z ebaya (zdecydowanie tańsze) i się wypowie.

  4. #4

    Domyślnie

    Gumy w D200 dokładnie wymieniał dark, co opisywał w jednym z wątków

    http://forum.nikoniarze.pl/showpost....86&postcount=5

    Ja ostatnio zamawiałem z ebay gumę pod kciuk do d80, i według mnie ładnie to wyszło. Zamawiałem gumę z taśmą 3M.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Warszawa/Gocław
    Posty
    183

    Domyślnie

    Rozumiem, że ta guma którą zamówiłeś z ebaya była należytej jakości?

    Widziałem post kolegi Dark, ale nie można do niego wysłać pw, stąd nadzieja, że się odezwie i poda namiar na sprzedawcę gum które kupił.
    Ostatnio edytowane przez YaPKnn ; 15-11-2013 o 00:05

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, była w porządku według mnie. Na razie mam ją na puszce miesiąc, trzyma się bardzo dobrze. Zobaczymy jak się będzie dalej sprawkować

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Warszawa/Gocław
    Posty
    183

    Domyślnie

    Dzięki, za info.

  8. #8

    Domyślnie

    Odpisałem już na maila, ale i odpiszę na forum, coby pozostawić informację szerszemu gronu.

    Gumy zamówiłem z HK. Razem z przesyłką kosztowały mnie niecałe 100zł (ale dużo zależy od aktualnego kursu, jak patrzę na kwotę przelewu to było 87zł). Przesyłka przeszła bez cła i tym podobnych "zabaw".

    Wykonanie świetne, nawet lepsze od zamawianych jednocześnie do D700 (gdzie musiałem ciut popracować skalpelem). Przyklejane są na własne taśmy, ale sprzedawca dorzucił mi jeszcze klej i dwustronną taśmę 3M. Taśmę użyłem w delikatniejszych, newralgicznych miejscach, gdzie istnieje ryzyko odklejenia, a nie chcę aby wyciekł mi klej. Klej dałem głównie na większych powierzchniach, zwłaszcza tam, gdzie ręka może najmocniej się pocić. Całość roboty wykonałem w ok. 30 minut. Aparat wygląda jak nowy. Jedyna trudność, to wepchnięcie tych "dzyndzli" przy przyciskach Fn i podglądu GO. Wszystko trzeba dokładnie wpasować. Można sobie pomóc pęsetą.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Warszawa/Gocław
    Posty
    183

    Domyślnie

    Jeszcze raz wielkie dzięki za info.

    BTW Nieznacznie podrożały u sprzedawcy którego sugerowałeś kosztują $37.

    ale można znaleźć u innych od $28, podejrzewam, że dokładnie ten sam towar.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Warszawa/Gocław
    Posty
    183

    Domyślnie

    Dzwoniłem do serwisu Fuji. Gumy z wymiana kosztują 184zł, ale:

    1) nie można ich kupić trzeba przyjechać z aparatem
    2) nie wymienią w Nikonie.



    W serwisie Nikona wreszcie się doprosiłem o troszkę dokładniejszą wycenę, i kosztuje to 220-230 zł.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •