Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Pomnik

  1. #1

    Domyślnie Pomnik

    Witam
    Chciałbym się dowiedzieć czy wszystko ok jest podczas focenia takiego typu rzeczy. Czy dobrze to robię. Co powinienem zmienić?

    Ostatnio edytowane przez zolton ; 14-11-2013 o 03:09
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  2. #2

    Domyślnie

    Yoda nods with agreement: "wszystko ok jest"
    MTFBWY
    Ostatnio edytowane przez dominikpl72 ; 14-11-2013 o 10:01
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  3. #3

    Domyślnie

    czym świeciłeś ?
    trochę gratów

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez farell Zobacz posta
    czym świeciłeś ?
    Zwykłe latarki ledowe. Jedna punktowa z jedną żarówką a druga rozproszeniowa z kilkoma żarówkami.
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  5. #5

    Domyślnie

    każdy sposób (świecenia - dobry) a dla czystości formy usunąłbym te brązowe zafarby u góry
    D5k/N18-105VR/N70-300VR/N85makro/S10-20/4-5,6/Di622MII

  6. #6

    Domyślnie

    jeśli możesz panować nad światłem w jakikolwiek sposób (miałeś własne źródła więc mogłeś) staraj się przemyśleć co chcesz na focie uzyskać, czy ma to być dramatyzm ... światłem punktowym trzeba było doświetlić to na czym Ci zależało nie wiem np. twarz, krzyż, (a nie dół pomnika czyli nic) a rozproszonym dać bardziej z boku by podkreślić cienie.
    Ogólnie rzecz biorąc mając światło ciągłe przed cyknięciem zdjęcia widzisz efekt więc staraj się przed taką "sesją" poprzemieszczać latareczki w różne miejsca - parę kombinacji i sam zobaczysz że można ciekawiej nawet jak na pomnik.
    trochę gratów

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez farell Zobacz posta
    jeśli możesz panować nad światłem w jakikolwiek sposób (miałeś własne źródła więc mogłeś) staraj się przemyśleć co chcesz na focie uzyskać, czy ma to być dramatyzm ... światłem punktowym trzeba było doświetlić to na czym Ci zależało nie wiem np. twarz, krzyż, (a nie dół pomnika czyli nic) a rozproszonym dać bardziej z boku by podkreślić cienie.
    Ogólnie rzecz biorąc mając światło ciągłe przed cyknięciem zdjęcia widzisz efekt więc staraj się przed taką "sesją" poprzemieszczać latareczki w różne miejsca - parę kombinacji i sam zobaczysz że można ciekawiej nawet jak na pomnik.
    Latarkami świeciliśmy z różnych stron podczas jednego czasu naświetlenia. Punktowym kolega świecił i jakoś mi tak umknęło prześwietlenie środka. Dopiero zaczynam z tym zabawę i dlatego proszę o cenne wskazówki takie jak Twoje.
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •