Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: 85 mm na co ?

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Nie wydawało ci się. Ten taron daje GO dwukrotnie mniejsza na 150mm i f2.8 niż nikon 85mm przy f1.8.
    Z takiej samej odległości, tak?

  2. #12

    Domyślnie

    Mając 85tkę i 135tkę na f2.8 przy takim samym kadrze będziesz miał niemalże taką samą głębie ostrości.
    Ale w przypadku 85tki drzewo, które będzie w tle powiedzmy, że będzie w 2/3 w kadrze.
    Z 135 będzie tego drzewa już mniej i będzie ono wyglądało na bardziej rozmyte.

    I chyba nie kilka a dobrych kilkanaście kroków więcej zrobić musiał będziesz :P

    Osobiście myślę, że fajniej jakbyś zainwestował w jaśniejsze szkło, jeśli chcesz mieć lepsze rozmycie i ogniskowa Ci pasuje. Z dłuższych szkieł masz tylko 100/2 oraz 135/2. Nie jestem pewien czy na DX to się aż tak opłaca. Ewentualnie zacznij może wybierać takie sceny do zdjęć, żeby tło było daleko i rozmycie automatycznie będzie jakościowo lepsze.
    Naucz się czytać

  3. #13

    Domyślnie

    no niżej niż 1.8 które mam ciężko będzie mi zejść. Przy szkle 1.4 wielkiej róznicy nie uświadczę. Coz kolejne body będzie fx
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fortaigne Zobacz posta
    no niżej niż 1.8 które mam ciężko będzie mi zejść. Przy szkle 1.4 wielkiej róznicy nie uświadczę.
    Zdziwiłbyś się Głębia głębia, ale obrazek będzie zupełnie inny. Najlepiej FX + 85 1.4 Ale faktycznie lepiej zmienić korpus na fx najpierw niż szkło na 1.4 - przynajmniej ja bym tak zmieniał.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •