Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: D7100 i HDMI

  1. #1

    Domyślnie D7100 i HDMI

    Mam takie pytanie o HDMI w D7100. W D90 po podłączeniu do TV przez HDMI przesyłał obraz zamiast na LCD (ciemność) na TV. Dawało to taką możliwość, że można było sobie zrobić zdjęcie w trybie Live View widząc mniej więcej gdzie się jest itd. (powiedzmy robimy sobie pamiątkową fotkę z rodzinką). Nie było to jakieś specjalnie wygodne bo wiadomo jak w nikonach działa LV, no ale było. W D7100 po podłączeniu HDMI zamienia się mi się w przeglądarkę zawartości karty SD o małych możliwościach... można to jakoś zmienić? Spodziewałbym się, że bardziej wypasiony brat D90 da radę wyświetlić obraz na dwa źródła TV i LCD, byłoby to wygodne robiąc zdjęcia i nie musieć pokazywać co chwilę "jak wyszło". Ale chyba konstruktor poszedł w innym tokiem rozumowania i uznał tego za sensowne. Można jakoś to zmienić, że po podłączeniu przewodu HDMI widzimy obraz z LCD na monitorze/TV np. w trybie LV?
    "Od życia bez łez, do łez nad życiem swoim"

  2. #2

    Domyślnie

    W menu ustawień aparatu, w opcji HDMI wyłącz sterowanie urządzeniem.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    96

    Domyślnie

    Kup sobie karte Eye-fi i podłącz laptop albo komputer po bluetoothie. Działa kosmicznie dobrze, zrzusa zdjęcia na bieżąco. Ja mam tak podłączonego do sesji studyjnych iPada i jestem zachwycony a zarazem akurzony, że tak długo z tego nie korzystałem
    D810, D600, D7100, D300s, N[80-400VR AF-s, 80-200 AF-D, N50 1,4G AF-s,105 2 DC, 60 2,8 AF-D mikro, 105 2,8 AF-D mikro, 10-24 AF-s DX, 17-35 AF-s, 24-70 AF-s], 2xSB-700

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arek71 Zobacz posta
    Kup sobie karte Eye-fi i podłącz laptop albo komputer po bluetoothie. Działa kosmicznie dobrze, zrzusa zdjęcia na bieżąco. Ja mam tak podłączonego do sesji studyjnych iPada i jestem zachwycony a zarazem akurzony, że tak długo z tego nie korzystałem
    A co to ma wspólnego z wyświetlaniem obrazu z aparatu w trybie LV na TV, o to chodziło w założonym wątku.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #5

    Domyślnie

    To nie ma nic wspólnego ale widać "czasami człowiek musi, inaczej się udusi"))

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arek71 Zobacz posta
    Kup sobie karte Eye-fi i podłącz laptop albo komputer po bluetoothie. Działa kosmicznie dobrze, zrzusa zdjęcia na bieżąco. Ja mam tak podłączonego do sesji studyjnych iPada i jestem zachwycony a zarazem akurzony, że tak długo z tego nie korzystałem
    Wielkie dzięki za cenną podpowiedź

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •