Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    17

    Exclamation D3100 zablokowane opcje "Picture Control" i inne ?

    Witam

    W "Opcjach Fotografowania" 2 od góry mam 2,5,6,7 przed ostatnia i ostatnia opcje zablokowana pisze mi gdy klikam ze przy biezacych ustawieniach jest to niemożliwe ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    podKraków
    Posty
    104

    Domyślnie

    nie chcę być nietaktowny, ale... często instrukcja aparatu rozwiewa problemy. Sprawdzałeś, czy i w tym przypadku dałaby radę?
    aparat i towarzysze patrząco - błyskający. W szufladzie wiekowy A400

  3. #3

    Domyślnie

    Nie tyle możliwe, co tak ma być. Skoro używasz trybu automatycznego, to co chcesz zmieniać ?? Zmień tryb, to się odblokują.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    17

    Domyślnie

    z Osobą którą ustawiam aparat też ma w AUTO i ma wszystko ON

  5. #5

    Domyślnie

    To zmień sobie aparat.
    z instrukcji:
    Aparat oferuje sześć gotowych ustawień Picture Control. W trybach P, S, A i M można wybrać
    ustawienie Picture Control odpowiednie do charakteru fotografowanego obiektu lub typu
    scenerii (w innych trybach aparat wybiera ustawienie Picture Control automatycznie).
    Tak więc nie wiem jak to możliwe, że aparat działa inaczej niż to przewidział Nikon.. no chyba, że do jego aparatu dostał się wirus...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    17

    Domyślnie

    ok dziekuje

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    17

    Domyślnie

    Jeszcze pytanko mam czemu w Trybie Manual gdy zmieniam F moge tylko zejsc do F5.6 a chce do 2 ?

  8. #8

    Domyślnie

    Bo to zależy od obiektywu jakim dysponujesz. Ty zapewne masz tzw obiektyw kitowy 18-55 lub 18-105, który dysponuje światłem 4.5-5.6. Jeśłi chcesz 2 to musisz zmienić obiektyw na jaśniejszy (np 35 1.8G).

  9. #9

    Domyślnie

    Jaki masz obiektyw? Bo tak, w Twoim toku "rozumowania" można zadać pytanie, dlaczego nie można zejść do f:0,8 ..... - to zależy od obiektywu!
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź

    Jeszcze mam takie pytanie do was czy istnieje jakaś lista ustawień aparatu do poszczególnych zdjęć (sytuacji).
    Ustawienia przysłony ,F oraz ISO + dodatkowe opcje ?
    Nie mam za bardzo czasu się bawić szukać i kombinować a za jakiś czas wyjeżdżam i chciałbym pamiętać simple ustawienia pod różne okoliczności ?

    tak przy okazji szybki tutorial przez tego pana

    http://www.youtube.com/user/JaredPol...ch?query=D3100
    Ostatnio edytowane przez stiV ; 08-11-2013 o 15:04

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •