Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Krakowski Rynek

  1. #1

    Domyślnie Krakowski Rynek

    Panorama Krakowskiego Rynku.

    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie wygląda to dobrze, zdeformowałeś budynki, dodatkowo szczyt wieży ratuszowej jest ukryty w smolistym cieniu; sukiennice też przydałoby się wyrwać z nieciekawej szarości .

  3. #3

    Domyślnie

    Mnie z kolei nawet się podoba. Sam pomysł nie jest zły. Co do "technikaliów" - owszem- można się zgodzić z powyższym. Czerni trochę zbyt wiele...
    NIKON

  4. #4

    Domyślnie

    Z reguły w panoramach montowanych z wielu zdjęć budynki się deformują, poza tym było pochmurno deszczowo więc wiele rzeczy wpadło w cień. Nie wszystko można wydostać a to co się dało wydostałem z tego cienia.
    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

  5. #5

    Domyślnie

    Zdjęcia składające się na panoramę wykonałeś z tego samego miejsca czy przemieszczałeś się je robiąc zachowując za każdym razem taką samą odległość do sukiennic (przy tej samej ogniskowej) ? W tym ostatnim przypadku niezależnie od tego, w jakim programie łączyłeś panoramę sukiennice nie powinny tak spuchnąć.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie, własnie wszystkie zostały wykonane z tego samego miejsca, aparat stał na statywie. Ale wypróbuje twoja metodę jak tylko będę z aparatem na rynku.
    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tol2di Zobacz posta
    Z reguły w panoramach montowanych z wielu zdjęć budynki się deformują, poza tym było pochmurno deszczowo więc wiele rzeczy wpadło w cień. Nie wszystko można wydostać a to co się dało wydostałem z tego cienia.
    Deformowania budynków - Dune już podał sposób, aby się nie krzywiły.

    Cienie i czernie - skoro i tak już robisz ze statywu to jaki problem zrobić 2-3 zdjęcia z różnicą 1-3 EV, a później zrobić z nich HDR czy DRI i dopiero to łączyć w panoramę ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Mnie się bardzo podoba jak zagrało niebo z sukiennicami
    Fuji

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tol2di Zobacz posta
    Nie, własnie wszystkie zostały wykonane z tego samego miejsca, aparat stał na statywie. (...)
    Hm, program powinien tę dystorsję skorygować. W jakim programie robiłeś panoramę i na jakiej ogniskowej ?

  10. #10

    Domyślnie

    A po co mam robić HDR i DRI skoro tego nie chciałem, coś ostatnio się wszyscy zawzięli na te cienie, tak miało być czyli smoliście !

    Ogniskowa 18 mm program Hugin, i do tego jeden z niewielu do panoram na MacOS
    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •