Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie Sigma DL vs Sigma APO

    Czesc.
    Witam na forum, to moj pierwszy post a D70 mam od 5 dni.
    Zastanawiam sie nad teleobiektywem.
    Jestem w 70% zdecydowany na
    Sigme 70-300mm f/4-5,6 DL Macro Super II. O tym obiektywie bylo dosc
    duzo kb tekstu na tym forum. I chyba wypada niezle.
    Moje pytanie tyczy sie roznicy miedzy tym szklem a
    Sigma 70-300mm f/4-5,6 APO Macro Super II.
    Duzych roznic miedzy APO i DL nie widze, poza cena.
    Wiec tak naprawde jaka jest ta roznica i czy warto dokladac 235 zeta.
    D80 | N 18-70 | T 17-50 2.8 | N 80-200 2.8 | N 24 2.8 | N 50 1.8D | SB800 | oraz inne klamoty |
    Zapraszam tekus.net | ŁÓDZKA GRUPA FOTOGRAFICZNA KORAB

  2. #2

    Domyślnie

    Witam na forum Tekusie. Juz zmykam i daje pole do popisu dla innych i w temacie

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj.

    Jesli wierzyc testom to wersja bez APO wypada znacznie gorzej

    wg. PhotoZone
    Sigma AF 4.0-5.6 70-300mm APO Macro Super 3.21 (2) = average
    Sigma AF 4.0-5.6 70-300mm DL Macro Super 2.17 (2) = poor
    Jednak osobiscie uzywam wersji DL i jestem z niej bardzo zadowolony
    Pozdrawiam
    Tomek


  4. #4

    Domyślnie

    No wlasnie, wiec chyba jednak warto doplacic te 275 zeta za APO, w sumie to nie majatek.
    Zastanawiam sie jesio nad Nikkorem AF 70-300mm f/4,5-5,6G
    Ale pewnie bardzo wielu posiadaczy de-siedemdziesiatki ma lub mialo podobny dylemat.
    Badz tu madry i pisz wiersze
    Pozdrowionka.
    D80 | N 18-70 | T 17-50 2.8 | N 80-200 2.8 | N 24 2.8 | N 50 1.8D | SB800 | oraz inne klamoty |
    Zapraszam tekus.net | ŁÓDZKA GRUPA FOTOGRAFICZNA KORAB

  5. #5

    Domyślnie

    Zalezy jaka jest cena wyjsciowa, jesli 300 zl za DL to 275 dodatkowo da mi drugi obiektyw

    Ale tak na powaznie. Wersja APO ma duzo bardziej pochlebne opinie, jesli mozesz bierz APO.
    Pozdrawiam
    Tomek


  6. #6

    Domyślnie

    Też będę w jakiejś tam przyszłości kupował coś dłuższego. Mój wybór padł zdecydowanie na APO. Rozważałem jeszcze zwykłą Sigmę DL, bo taniej ale przegrała z uwagi na to, ze jednak soczewki apochromatyczne dają ciutkę lepszą jakość. Nikon też przegrał z uwagi na manie tylko 1 soczewki LD i nie manie trybu makro. Ostatnio Sigmę APO nówkę można już kupić za 999 PLN, więc chyba się skuszę. Może jakiś św Mikołaj mi przyniesie Trzeba będzie napisać kartkę do Świętego.

  7. #7

    Domyślnie

    Zatem: stawiam na Sigme APO.
    Dzieki za pomoc.
    D80 | N 18-70 | T 17-50 2.8 | N 80-200 2.8 | N 24 2.8 | N 50 1.8D | SB800 | oraz inne klamoty |
    Zapraszam tekus.net | ŁÓDZKA GRUPA FOTOGRAFICZNA KORAB

  8. #8

    Domyślnie

    Sigme DL, nie testowalem - wystarczyla mi opinia z internetu wiec sobie odpusilem,
    testowalem samemu Sigme i Nikkor'a G i wg mnie Sigma wypadala lepiej

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,

    a ja Ci jeszcze do tego zamącę:
    Też miałem dylemat jakie dłuższe szkło wybrać. Bawiłem się tanim Nikkorem 70-300 G ale mi nie pasował. Na pełnej lufie raz robił dobre zdjęcia a raz mydlane. Ale czego w końcu wymagać od plastikowego szkła za 600,- zł i w dodatku metkowanego Nikonem (mimo że dla Nikona robi go Tamron). Goglowałem, pytałem i stanęło, że muszę zakupić stary pancerny Nikkor 75-300. Tyle, że nigdzie nie mogłem ustrzelić go za rozsądną kasę, a próbowałem ze dwa miesiące. W związku z tym dokonałem zakupu używanego Nikkora 70-210/4, rzadko spotykanego, bardzo dobrze ocenianego w klasie amatorskiej (stałe dobre światło). Zakupiłem go używanego za niecałe 130 USD czyli poniżej 500,- zł.

    No to życzę miłego zakupu.
    Pozdrawiam
    Piotr
    fotoklamoty i ... koty

  10. #10
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Zastanawiam sie jesio nad Nikkorem AF 70-300mm f/4,5-5,6G
    A moze przemyslisz AF 70-210 D 4-5.6 ? Mozna dostac go bardzo tanio a to na prawde porzadne szkielko. Kilka przykladowych fotek z tego obiektywu masz tu :
    Kod:
    Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.
    70-300G zarowno pod wzgledem mechaniki jak i optyki daleko do tego szkielka...no ale to taka modna teraz ogniskowa

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •