Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Sigma 10-20 - zdjęcia przykładowe

    Witam
    Od pewnego czasu waham się pomiędzy zakupem lampy a sigmy 10-20 ze zmiennym światłem. Obie rzeczy są mi potrzebne i nie wiem na co się zdecydować w pierwszej kolejności. W dziale teleobiektywy jest kilka wątków ze zdjęciami przykładowymi z 85-tek więc podążając tym samym tropem chciałbym prosić (jeśli nie stanowi to problemu) posiadaczy owych sigm o wrzucanie do tego wątku przykładowych fotek z tego szkiełka. Bardzo ułatwi mi to wybór (nie tylko podejrzewam mi). Z góry bardzo dziękuje.
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

  2. #2
    D700 + MB-D10 | N16-35 f4 | N35 1.8G DX | N50 f1.8G | N55 f3.5 | N85 f1.8G | T70-300 f4.0-5.6 USD | N80-200 f2.8D ED | N300 f2.8D AF-S

  3. #3

    Domyślnie

    Proszę moje dwa, szczegóły masz w exif-ach.
    1.
    2.
    "Gdy jestem głodny, otwieram lodówkę, nie odmawiam, gdy proszą na wódkę"

  4. #4

    Domyślnie

    Moje dwa ze Sigmy 10-20 ze zmiennym światłem.

    3. 10mm


    4. 10mm


  5. #5

    Domyślnie

    Cały czas rośnie we mnie przekonanie że lampa musi ustapić tej sigmie...
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

  6. #6

    Domyślnie

    zależy co fotografujesz. Ja osobiście sigmy nie mam, a lampy mam nawet dwie.. i czasem jest za mało..
    Najlepiej mieć obie rzeczy.
    NIKON

  7. #7

    Domyślnie

    Fotografuję dla przyjemności zatem znajduję się niemal w każdej sytuacji a co za tym idzie fajnie byłoby mieć szkła z każdego zakresu. Mam:

    70-300VR gdybym chciał coś z dalszej odległości,
    35 1.8 i 50 1.8 klasyczną
    85 1.8 gdybym chciał coś sportretować

    Ostatnio dużo chodzę po opuszczonych budynkach, muzeach a także fajne krajobrazy mijam i brakuje mi szerokiego kąta - dlatego pomyślałem o sigmie 10-20.
    Stąd moja prośba o sample.
    Często też brakuje światła i lampa także chodzi mi po głowie nie ukrywam. Niestety fundusze w tym roku pozwola na zakup jednej z tych rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez Fortaigne ; 10-11-2013 o 14:21
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

  8. #8

    Domyślnie

    no do pełnego pokrycia ewidentnie brakuje Ci czegoś szerokiego.
    Będąc na Twoim miejscu, czyli bez presji, nikt Cię nie pogoni jak zrobisz nieoświetlone zdjęcie, kupiłbym szkło. Lampa może zaczekać.
    Gdybyś jednak zaczął fotografować np imprezy lub jakiś reportaż wtedy błyskotka będzie niezbędna!

    pozdrawiam
    NIKON

  9. #9

    Domyślnie

    ja moge dodac ze od biedy, jezeli scena na to pozwala, a krajobrazowa czesto na to pozwala,czy tam jakas opuszczona budowla, zawsze mozna zmontowac panorame z 3 pionowych kadrow.



    edit:
    teraz spojrzalem ze najkrotszy koniec u Ciebie to 35mm
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

  10. #10

    Domyślnie

    wiesz...w każdej sytuacji można sobie poradzić. Idąc tym tokiem tele też niepotrzebne bo można podejśc kilkadziesiąt metrów nogami Chodzi o to że skoro sa szkła to po co sie gimnastykować i kombinowac robiąc 3 kadry i bawić się w sklejanie skoro jest taka piękna sigma
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •