Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Jaki Obiektyw?

  1. #21

    Domyślnie

    Jakbym miał na tej podstawie kupować, to bym na T nawet nie spojrzał.
    Niezła zachęta

  2. #22

    Domyślnie

    Gdyżalbowiemponieważ Tamron w tej wersji jest świetnym optycznie obiektywem i żaden Nikkor 80-200 poza AF-S nie jest godzien wąchać mu smrodu ze skarpet. Dla mnie na DX był troszkę przydługi i na miejscu @assadam zainteresowałabym się Tokiną 50-135f2.8, która też jest bardzo dobra optycznie, też w cenie do 1500zł, jest ekwiwalentem 70-200f2.8 i nawet dostępna na Allegro.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Don_Sulco Zobacz posta
    Co Wy z tym Tamronem???
    Damiankck te sample a zwłaszcza fotki z imprezy u emerytów są delikatnie mówiąc !@#$%^&* (może jedno było ostre)
    I niech "assadam" określi się co chce fotografować to będzie łatwiej coś podpasować...
    Ogólnie to Kolej w Krajobrazie i Nietylko Motoryzacja.Głównie to czyli Obiekty Ruchome.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lena&TheShadow Zobacz posta
    Gdyżalbowiemponieważ Tamron w tej wersji jest świetnym optycznie obiektywem i żaden Nikkor 80-200 poza AF-S nie jest godzien wąchać mu smrodu ze skarpet. .
    Bez urazy ale co Ty opowiadasz???
    Porównywałeś obrazek z T70-200/2.8 i np N80-200/2.8 ED N???
    Oprócz ostrości jest jeszcze coś takiego jak np. AF, bokeh, kontrast, oddanie kolorów i ogólnie "plastyka obrazu"
    D700, N80-200/2.8D ED N, S50/1.4, T28-75, SB700

  5. #25

    Domyślnie

    taka rozmowa o niczym...niech kolega kupi 18-200(jakiejkolwiek firmy)...zobaczy jakich ogniskowych używa i potem świadomie zabierze się za kupowanie szkieł...
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez assadam Zobacz posta
    Ogólnie to Kolej w Krajobrazie i Nietylko Motoryzacja.Głównie to czyli Obiekty Ruchome.
    Jak mają to być obiekty ruchome, to niestety wybór się znacznie zmniejsza.
    55-200VR, 55-300VR, starszy Tamron 70-200/2.8 mają powolny i mało celny AF.
    Tamron jest bardzo ostrym szkłem, ale użyteczny raczej przy statycznych scenach.

    Zostają Nikkor 70-300VR i Tamron 70-300 VC USD. Nikkor troszkę lepszy, ale nie na tyle aby do niego tylko dopłacać.



    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    Porównując nowe zapewne nie zauważy, ale po kilku latach użytkowania, moim zdaniem, na pewno na minus dla Tamrona. Ale to moje przypuszczenia - nie miałem 70-300 ani N ani T.
    Tak się składa, że to na razie na N70-300VR jest znacznie więcej narzekań na wytrzymałość niż na Tamrona... Co prawda Tamron jest tylko 3 lata na rynku, ale Nikkory również i nowe się rozsypują.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    ...Tak się składa, że to na razie na N70-300VR jest znacznie więcej narzekań na wytrzymałość niż na Tamrona... Co prawda Tamron jest tylko 3 lata na rynku, ale Nikkory również i nowe się rozsypują.
    Możesz to rozwinąć i podać źródła? Serio pytam, bo mnie to zaciekawiło.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    Możesz to rozwinąć i podać źródła? Serio pytam, bo mnie to zaciekawiło.
    No dokładnie.Również proszę o rozwinięcie.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Tak się składa, że to na razie na N70-300VR jest znacznie więcej narzekań na wytrzymałość niż na Tamrona... Co prawda Tamron jest tylko 3 lata na rynku, ale Nikkory również i nowe się rozsypują.
    Ciekawe stwierdzenie...
    Ja użytkowałem ten obiektyw przez prawie 4 lata i nic... zupełnie nic się z nim nie działo... ale pewnie miałem pecha
    Pozdr.
    D700, N80-200/2.8D ED N, S50/1.4, T28-75, SB700

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    Jakbym miał na tej podstawie kupować, to bym na T nawet nie spojrzał.
    Niezła zachęta
    dlatego nazwałem to sampelki, pokazałem tutaj konkretnie dla d90, ale w siecie jest dużo więcej z innych puszek, na co też zwróciłem uwagę
    w tym wypadku widać, że wszystkie zdjęcia są mało miarodajne bo od kiepskiego fotografa.
    NIKON

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •