Close

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 139
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez remos Zobacz posta
    A nie lepiej jakiegoś Appla?
    "budżet max 3500 PLN brutto" -czyli Apple odpada.

  2. #22
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Apple mają gwarancję NBD?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    "budżet max 3500 PLN brutto" -czyli Apple odpada.
    niekoniecznie:

    Mac mini quad-core i7 2.3GHz/4GB/1TB/HD Graphics
    Kod: C0211484 P/N: MD388PL/A
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

  4. #24
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Dobra, i jak padnie, to co? Zgłoszenie, czekanie, wysyłka kurierem, czekanie, powrót komputera po 2 tygodniach?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Dobra, i jak padnie, to co? Zgłoszenie, czekanie, wysyłka kurierem, czekanie, powrót komputera po 2 tygodniach?
    No nie wiem, co trzeba by zapytać w jakimś iSpoocie jak jest realizowana gwarancja Appla.
    Dell też będzie dobrym rozwiązaniem, tylko upewnij się czy dany model ma faktycznie gwarancje On site jeżeli na tym Ci zależy.

    Natomiast appla wrzuciłem celem zainteresowania w kontekście, że to już nie tak drogo a być może w foto można na appla przejść.
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

  6. #26

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać kolejnego tematu, więc się podłączę.

    Powiedzcie drodzy co sądzicie na temat takiego poleasingowego sprzętu: http://kompik24.pl/pl/p/DELL-Precisi...X580-Win-7/554

    Zastosowanie to głównie LR i CC. Co myślicie o sprzęcie poleasingowym z 12msc gwarancją?
    Zupełnie wypadłem z rynku komputerów kilka ładnych lat temu i kompletnie się nie znam. Poradźcie proszę

    Czy taki sprzęt jak powyżej będzie wystarczający do obróbki i magazynowania zdjęć czy w ogóle nie zawracać sobie nim głowy. Co w granicach 2 tyś byście złożyli/polecili?
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  7. #27

    Domyślnie

    100 wejść od wczorajszego wieczora i nikt nic nie napisze?

    Panowie, proszę pomóżcie trochę
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  8. #28
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Taki sprzęt, to zawsze kot w worku, ale jeśli ktoś bierze za to odpowiedzialność na rok, to można rozważyć.

    Próbowałbym jednak negocjować cenę.
    Medice, cura te ipsum.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misher Zobacz posta
    100 wejść od wczorajszego wieczora i nikt nic nie napisze?

    Panowie, proszę pomóżcie trochę
    Prawda jest taka, że kupujesz na wstępie dojechany sprzęt biurowy. Ile przy dzisiejszych czasach może on potrzymać? Wiadomo, jest to loteria, tak jak napisał kolega powyżej. Same parametry bez rewelacji, procesor od serwerowni wcale nie jest jakiś mega szybki w Windowsie.

    Ponadto, obecnie panuje trend, że blaszaki coraz wolniej wprowadzają nowinki i są coraz tańsze (w porównaniu ze swoimi 'złotymi latami' - coraz więcej ludzi woli laptopy). Za ~2000zł za samą skrzynkę można złożyć coś naprawdę fajnego - i posiadającego gwarancję.

    Priorytety moim zdaniem, jeśli chodzi o PS:

    1. Dysk SSD - tu nie ma absolutnie dyskusji
    2. Szybka pamięć RAM dobrej firmy, można pomyśleć nad jakimiś systemami typu dual itd, wszystko co potencjalnie przyspieszy jej działanie. O tym się czesto zapomina, że ilość się liczy tylko do pewnego stopnia. Nie miałem sytuacji, żeby się photoshop rozwalił w ramie na wiecej niż 3 GB. 8GB ramu w zupełności styka, za to dobrze dopłacić za szybki ram.
    3. Procesor - nie znam się na ten moment, warto jednak rozważyć AMD bo oni zawsze mieli te procesory jednak tańsze w porównaniu z Intelem
    4. Grafika - o ile nie pracujesz w programach 3d to wydaje mi się nie ma aż takiego parcia. Warto zwrócić uwagę, żeby szyna dostępu do pamięci była dosyć porządna (256 bit + najlepiej), same zegary ile w jakiej cenie można dostać.
    5. Płyta główna - z obsługą USB 3.0. Zwrocić uwagę na taktowanie szyny dla procka i ramu i dobrać tak żeby ze sobą grały (pytać w sklepie albo kogoś kto się dobrze na tym zna). Czasami też warto dołożyć do dobrej firmy, bo z własnego doświadczenia wiem, że zdarzają się takie cyrki że karta albo proc się grzeją, a to płyta jest skopana. Nie mówiąc już o psujących się co chwilę myszkach itd.
    6. Zasilacz - byle nie no name bo można słono zapłacić

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plan3s Zobacz posta
    Prawda jest taka, że kupujesz na wstępie dojechany sprzęt biurowy. Ile przy dzisiejszych czasach może on potrzymać? Wiadomo, jest to loteria, tak jak napisał kolega powyżej. Same parametry bez rewelacji, procesor od serwerowni wcale nie jest jakiś mega szybki w Windowsie.

    Ponadto, obecnie panuje trend, że blaszaki coraz wolniej wprowadzają nowinki i są coraz tańsze (w porównaniu ze swoimi 'złotymi latami' - coraz więcej ludzi woli laptopy). Za ~2000zł za samą skrzynkę można złożyć coś naprawdę fajnego - i posiadającego gwarancję.

    Priorytety moim zdaniem, jeśli chodzi o PS:

    1. Dysk SSD - tu nie ma absolutnie dyskusji
    2. Szybka pamięć RAM dobrej firmy, można pomyśleć nad jakimiś systemami typu dual itd, wszystko co potencjalnie przyspieszy jej działanie. O tym się czesto zapomina, że ilość się liczy tylko do pewnego stopnia. Nie miałem sytuacji, żeby się photoshop rozwalił w ramie na wiecej niż 3 GB. 8GB ramu w zupełności styka, za to dobrze dopłacić za szybki ram.
    3. Procesor - nie znam się na ten moment, warto jednak rozważyć AMD bo oni zawsze mieli te procesory jednak tańsze w porównaniu z Intelem
    4. Grafika - o ile nie pracujesz w programach 3d to wydaje mi się nie ma aż takiego parcia. Warto zwrócić uwagę, żeby szyna dostępu do pamięci była dosyć porządna (256 bit + najlepiej), same zegary ile w jakiej cenie można dostać.
    5. Płyta główna - z obsługą USB 3.0. Zwrocić uwagę na taktowanie szyny dla procka i ramu i dobrać tak żeby ze sobą grały (pytać w sklepie albo kogoś kto się dobrze na tym zna). Czasami też warto dołożyć do dobrej firmy, bo z własnego doświadczenia wiem, że zdarzają się takie cyrki że karta albo proc się grzeją, a to płyta jest skopana. Nie mówiąc już o psujących się co chwilę myszkach itd.
    6. Zasilacz - byle nie no name bo można słono zapłacić
    plan3s wielkie dzięki za komentarz! Rzuciłeś trochę światła na moją sprawę. Jaki zestaw w związku z tym byście polecili w granicach 2k. Oczywiście jeżeli będzie to 2,5K to też jakoś przełknę.

    Wielkie dzięki z góry!
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •