Close

Strona 169 z 179 PierwszyPierwszy ... 69119159167168169170171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 681 do 1 690 z 1784
  1. #1681

    Domyślnie

    Wszystkim dziękuję za odpowiedzi

    Cytat Zamieszczone przez rafałm Zobacz posta
    :
    -nie zawsze załączająca się stabilizacja
    -kilkakrotne zawieszenie się AF
    -napuchnięta guma pierścienia ZOOM-u
    Przeprowadzone czynności w serwisie:
    -wymiana zespołu styków
    -aktualizacja oprogramowania
    -inspekcja końcowa
    Oczywiście guma nie została wymieniona czy chociaż podklejona. I nawet brak wyjaśnienia czy to podlega gwarancji czy też nie.
    Guma u mnie też nie została podklejona, ale szkło właśnie wczoraj pojechało do Gdańska i wypisałam wszystkie 3 objawy, dokładnie te, o których Ty piszesz. Dodam, że u mnie AF zawiesza się w każdych warunkach świetlnych, również doskonałych.
    Ja mam takie zdjęcia, ale na czasach rzędu 1/800.

    Cytat Zamieszczone przez pet333r Zobacz posta
    Ze stabilizacją chyba problemów nie miałem, za to z AF już tak i mimo, że był w zeszłym roku w serwisie na aktualizacji to dalej my się zdarza. No i od tego ciągłego kręcenia też guma zaczęła się odklejać i trochę uszczelka między tubusem a pierścieniem od zoomu wychodzi.
    U mnie to samo. Po raz drugi szkło pojechało do serwisu i jak dalej to się będzie powtarzać, będę próbowała odstąpić od umowy. Gdybym fotografowała pomniki, przebolałabym zacinający się AF, ale zanim ósmy-dziesiąty raz przemontuję szkło, ptaka przed obiektywem już nie mam.

    Cytat Zamieszczone przez MilekS Zobacz posta
    No proszę, jednak Tamron to Tamron, chyba trochę mu brakuje do jakości czołowych producentów.
    No, właśnie... Powoli rozglądam się za szkłem do makro i mimo rewelacyjnych opinii/wyników w testach jestem tak zrażona do marki, że nie wiem czy nie pójdę w Sigmę 105, mimo iż ponoć jest gorsza (choć akurat na oko laika jakim jestem obrazek daje ładny).

    Cytat Zamieszczone przez Pet5 Zobacz posta
    Mój tami kupiony dwa lata wstecz też niedawno był w serwisie i wydaje się, że jest OK. Tak czy siak poważnie zastanawiam się nad przejściem
    na Sigmę Sport choć jest prawie kilogram cięższa. Czy też macie taki dylemat ? N200-500 to dla mnie za krótko.
    Ja - gdyby nie konieczność spłacania Tamrona - chyba poszłabym w Nikkora, bo podchód z Sigmą, w dodatku w damskim wykonaniu... Nie ma mowy Choć im bardziej nie lubię Tamrona, tym bardziej się do niego przekonuję (przyzwyczajam się do jego obrazka, ale nie mogę znieść notorycznego blokowania AF i praktycznie braku mozliwości złapania autofokusem ptaka lecącego na tle traw czy drezw, podczas gdy kolega wNikkorze na tych samych ustawieniach nie ma z tym problemu).

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Sigma S i Nikkor mają lepszą stabilizację tak po prostu(...) 500mm to wcale nie jest za krótko, tak na prawdę rzadko się zdarza żeby warunki pozwalały wykorzystać 100% z tych 500-600mm, bo termika (falowanie powietrza) nie pozwala na to.
    Pierwsze podejrzewałam, choć czasami mam wrażenie, że stabilizacja w ogóle nie działa jak należy i zgłosiłam to serwisowi, a co do 500mm... Też zdziwiłam się tym stwierdzeniem, zwłaszcza że często fotografuję na 300-400mm i gdybym tylko dysponowała środkami, kupiłabym tę nową, malutką 300-tkę. Jak wygram w lotto, to będzie mój pierwszy zakup

  2. #1682

    Domyślnie

    Ja, jako nie-posiadacz rzeczonego Tamrona, mogę tylko dodać, Sigma Sport też u mnie ma czasami problemy z AF. Ale problem dotyczy tylko skrajnych punktów AF. Wynika to zapewne z "ciemności" szkła (sprawdzałem w tych samych warunkach szkło ze światłem 5.6 i działało ok). Sam mechanizm AF konkretnego modelu aparatu też ma tu znaczenie (to samo szkło może różnie z różnymi modelami aparatów).
    Co do wydajności stabilizacji, warto też popracować nad techniką fotografowania. Jeśli nie ma konieczności zmiany ogniskowej w trakcie robienia serii zdjęć, warto zmienić punkt podparcia obiektywu. Taki drobny trick, a może przynieść naprawdę spore korzyści. Ja generalnie nie trzymam szkła za pierścień zmiany ogniskowej. Staram się zawsze podpierać je dłonią jak najbliżej wylotu. Tu przykładowe foto znalezione gdzieś w sieci obrazujące tą technikę:


    Pozycja w lekkim rozkroku, odchylony lekko do tyłu tułów, żeby zniwelować położenie środka ciężkości, wstrzymanie oddechu przed naciśnięciem spustu migawki - te drobne rzeczy pozwalają naprawdę uzyskać sporo lepsze efekty przy foceniu na dłuższych czasach. Ja stosuję tą technikę nawet przy foceniu 70-200

    PS. Różnica w obrazku przy foceniu dalej położonych obiektów pomiędzy 500 i 600mm jest naprawdę mniejsza niż by się to na początku mogło wydawać.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  3. #1683

    Domyślnie

    Błąd w na zdjęciu polega na tym, że łokieć powinien być podparty.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #1684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    Błąd w na zdjęciu polega na tym, że łokieć powinien być podparty.
    Ja właśnie trzymam sprzęt podobnie, ale ze względu na to, że mam słabe ramiona, podpieram łokieć, a raczej zapieram się , o tułów. Czyli kwestia nieprawidłowego trzymania sprzętu raczej odpada.
    Szkło pojechało do serwisu, zobaczymy czy uda im się coś zdziałać.

  5. #1685

    Domyślnie

    witam, czy jest na sali posiadacz tego Tamrona zamieszkujący w zachodniopomorskim lub blisko granicy tego województwa? jeśli tak, poproszę o PW. Dziękuję

  6. #1686

    Domyślnie

    Ktoś wie co może być zmienione w wersji G2 jeśli plotka się potwierdzi ?

    http://photorumors.com/2016/08/31/ta...for-photokina/
    D5100 + N16-85 + N70-300VR + N35/1.8
    D7200 + S18-35/1,8 + S10/2,8 + N18-55 (AF-P) + N70-300 (AF-P) +SB400

  7. #1687

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michaelius Zobacz posta
    Ktoś wie co może być zmienione w wersji G2 jeśli plotka się potwierdzi ?

    http://photorumors.com/2016/08/31/ta...for-photokina/
    Tyle, co w 90 VC. Głównie współpraca z TAP Console.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #1688

    Domyślnie

    Wiadomo kiedy będzie w sklepach?

    Ps. Czy w D7200 działają wszystkie punkty AF z Tamronem (foto lotnicza)?

  9. #1689

  10. #1690

    Domyślnie

    Tamron z podpietym konwerterem x2 na dx da się osiągnąć ponad 1800 mm - robi wrażenie.
    Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
    Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
    Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC

Strona 169 z 179 PierwszyPierwszy ... 69119159167168169170171 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •