Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Sigma A 30mm 1.4 czy Nikkor 35mm 1.8

    Cześć!

    Czytałem i czytałem różne opinie o tych dwóch cudach z tematu jednak żaden z testów jak i żadna opinia nie dały mi jasnej odpowiedzi - co wybrać.

    Z mojego punktu widzenia, Sigma > Nikkor, ponieważ jest szersza. Jednak komentarze wskazują pod tym kątem na Nikkora - węższy ale tańszy ( Nikkor 720zł versus Sigma 1920zł + polar).

    Dlaczego szersza Sigma? Ano dla tego, że często i gęsto strzelam krajobrazy, widoki, panoramy i osobiście wolę szersze obiektywy. Miałem 35kę kolegi na urlopie w Norwegii i szczerze powiedziawszy nie powaliła mnie ona (właśnie z powodu szerokości).

    W chwili obecnej (prócz kitowego 18-105) posiadam również sigmę 10-20 f/4-5.6 jednakże ona przy dalekich krajobrazach dystorsja jest bardzo odczuwalna - testy pokazały że 30mm od sigmy dystorsję ma mniejszą a co za tym idzie "funkcjonalna" powierzchnia zdjęcia jest większa.

    Proszę Was o radę - co byście polecili bądź wybrali, może jest jakiś inny obiektyw (do 2.k) który byłby lepszy.

    Patrzałem jeszcze na Samyanga 16mm f/2 i 24mm f/1.4 - przy czym ten drugi to koszt 2.5k, jednak jeśli miałby być lepszy...

  2. #2

    Domyślnie

    Różnica między 30 a 35mm jest niewielka, jeśli chcesz fotografować krajobrazy poszedłbym raczej w coś szerokiego i nie koniecznie aż tak jasnego jak sigma. Sigma na f1.4 jest całkiem niezła tworzy piękne obrazy, nikkor też ma swoje zalety o cenie nie wspominam .
    W życiu piękne są tylko chwile
    Blog

  3. #3

    Domyślnie

    Patrzę jeszcze na Samyang 16mm f/2.0 ED AS UMC CS (cena lepsza, 1600zł) ew. - patrzę również pod kątem przyszłego kupienia FXa (oczywiście, nie za rok, może dwa, może trzy a może nigdy).
    Nikon D7000 | Sigma 10-20mm f/4-5.6 | Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikexcr Zobacz posta
    Patrzę jeszcze na Samyang 16mm f/2.0 ED AS UMC CS (cena lepsza, 1600zł) ew. - patrzę również pod kątem przyszłego kupienia FXa (oczywiście, nie za rok, może dwa, może trzy a może nigdy).
    Miej na uwadze to, że Samyang nie ma autofocusa. Chociaż przy tej ogniskowej to jest malutka niedogodność tylko.

  5. #5

    Domyślnie

    Raczej strzelam nieruchome obiekty, albo w powolnym ruchu więc to nie jest problem.
    Nikon D7000 | Sigma 10-20mm f/4-5.6 | Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6

  6. #6

    Domyślnie

    Na tapecie mam jeszcze Nikkor AF-S 28 mm f/1,8G który jest szerszy na DX od wspomnianej sigmy A 30mm, jakieś opinie?
    Nikon D7000 | Sigma 10-20mm f/4-5.6 | Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6

  7. #7

    Domyślnie

    opinia i jest taka że sam nie wiesz czego chcesz.... Stara sigma 30/1.4 - szukaj taką która będzie dobrze dogadywała się z puchą pod kątem AF, nikkor też wymaga selekcji, ale jest tani (niestety N zasysa wszystko jak odkurzacz). Sigmę z oznaczeniem A raczej mało osób ma.., najlepiej samemu sprawdzić w sklepie i tutaj o obrazek bym się nie martwił. O 28/1.8 masz naprawdę spory wątek 'ślubniacy' przetestowali na 10tą stronę (jak będziesz mieć farta, to może dorwiesz 28/1.4, ale to nie kosztuje 2 tysi). Sigma ogólnie daje ciekawszy obrazek. Jeżeli chcesz trochę czasu być na dx, to ja bym brał 30kę chociażby dla innego rysowania niż obiektywy nikona..
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikexcr Zobacz posta
    Na tapecie mam jeszcze Nikkor AF-S 28 mm f/1,8G który jest szerszy na DX od wspomnianej sigmy A 30mm, jakieś opinie?
    Szczerze mówiąc jego jedyną zaletą jest to, że można go podpiąć pod FX.

    Ale ja uwielbiam jechać po tym szkle, więc traktuj to z przymrużeniem oka.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plan3s Zobacz posta
    Szczerze mówiąc jego jedyną zaletą jest to, że można go podpiąć pod FX.

    Ale ja uwielbiam jechać po tym szkle, więc traktuj to z przymrużeniem oka.
    A czemu lubisz po nim jeździć? Co ma takiego w sobie, że go darzysz taką "sympatią"?
    Nikon D7000 | Sigma 10-20mm f/4-5.6 | Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •