Close

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 109
  1. #41
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 791

    Domyślnie

    W kalendarzu prawie nie będzie zdjęć gdzie będzie jakies rozmycie. Krajobrazy królują. Robisz zdjęcia z rozmyciem, ale inni robą wszystko ostre. Albo sport i tu czas jest wazny. Kazdy potrzebuje czegos innego.
    Zresztą .. to zupełnie nie o to chodzi.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #42
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Jacek co Ci po parametrach z exifa jak nie bedziesz wiedzial nic o filtrach (np. set od Lee) i postprocessie (chyba, ze takie info tez dorzucicie do kalendarza )... Dla mnie moze byc samo imie i nazwisko, wazne zeby dni sie zgadzaly

  3. #43
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 791

    Domyślnie

    Mi nic. Ale ja nie myślę o sobie.
    Jak sobie tak swobodnie dyskutujemy to... Po co komu nazwisko autora? Zdjęcie się liczy, a nie to, kto to zrobił. Tytuł tez niepotrzebny. Aparat - niepotrzebny. Obiektyw - też niby po co? Skoro domnknięty krajobraz (takie zdjęcia będa dominować) zrobi się denkiem od słoika. Po co ludzie podają na jakim filmie (analog) robią zdjęcia, skoro w postprocesie można zasymulować analoga z cyfry? Te pytania sa oczywiście tylko prowokacją z mojej strony.

    Wszystko można kwestionować. Tylko z tego wychodzi narzekanie. Jedne chce tego, a tamten innego (portertowiec mówi po co czas, a sportowiec - czas to podstawa). Może dość tych egoizmów?
    Dajmy komplet info. Z takiego samego powodu dla jakiego nikon i inni podają w swoich materiałach - by być solidnym i rzetelnym, dbać o szczegóły.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #44

    Domyślnie

    ... i w poprzednich (nie pamiętam czy we wszystkich) kalendarzach były parametry z EXIF podawane, więc w sumie żeby zachować tradycję, to mogłyby one zostać

  5. #45

    Domyślnie

    I jeszcze odległość. Przecież nie można pominąć tak ważnego parametru.
    Zatem niech wszyscy podadzą odległość (w metrach i stopach) na jaką AF nastawił szkło, szczególnie 14 mm z nałożonym ND przy F!6.
    To nie wszystko. Na zdjęciu koniecznie musi być zaznaczony punkt, na który ostrzono - w końcu to forum techniczne.
    Kwestia, jakim znaczkiem ten punkt zostanie zaznaczony... może logo Nikoniarzy?
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Po co komu nazwisko autora? Zdjęcie się liczy, a nie to, kto to zrobił.
    nazwisko autora jest niezbedne chocby przez szacunek dla wykonujacego, o zwyklym wymogu ustawy o prawie autorskim nie wspomne. i to by bylo na tyle. reszta to widzimisie wydawcy (jak powie ze tlo ma byc w zolte kwiatki to bedzie w zolte kwiatki) i szukanie dziury w calym - bo cala reszta naprawde jest zbedna - chyba ze dla promocji marki.
    wspomniane przez Ciebie publikacje Nikona sluza wlasnie wspomnianej promocji sprzetu przez dobre zdjecia - na zasadzie zobaczcie co mozna zrobic naszymi aparatami obiektywami itp.
    a w tym kalendarzu chodzi raczej o "zobaczcie jakie zaj..ste zdjecia robia ludkowie z forum nikona.
    Dajmy komplet info. Z takiego samego powodu dla jakiego nikon i inni podają w swoich materiałach - by być solidnym i rzetelnym, dbać o szczegóły.
    podajmy w takim razie rowniez uzyte w PS filtry, warunki atmosferyczne panujace danego dnia oraz co jadl na sniadanie fotograf - to nawet bardziej istotne informacje niz uzyty obiektyw
    Ostatnio edytowane przez sailor ; 04-11-2013 o 19:30
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  7. #47

    Domyślnie

    Jak dla mnie to wystarczy podpisanie autora plus tytuł pod zdjęciem, cała reszta jest zbędna - to jest kalendarz a nie książka jak zrobić dobre zdjęcie.

  8. #48

    Domyślnie

    Mogą to być dowolne zdjęcia, czy tak jak w wiadomości dostałem te z Best2012?

    Bo niestety mój serwer się zmienił i nie wiem czym wygrałem sport 2012 (a chętnie bym podesłał)

  9. #49
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 791

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tommy Zobacz posta
    Mogą to być dowolne zdjęcia, czy tak jak w wiadomości dostałem te z Best2012?
    Dowolne. Każdy może wysłać zdjęcia. Nie musza być z The best. Zerknij w regulamin.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #50
    Oszczędny w słowach Awatar nightbird
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    Katowice/Zielona Góra
    Posty
    82

    Domyślnie cmyki i exify

    Cześć,
    mnie się wydaje, że Nikon zamieszcza parametry ekspozycji w celach edukacyjno-reklamowych, natomiast kalendarz jest rodzajem galerii, a do nauki ma służyć forum W każdym razie kierowałbym się estetyką kalendarza - czasem przydaje się dodatkowa treść, choć zwykle jest jej za dużo.

    Co do CMYKa - ctrl+y daje jakieś pojęcie ale ważne jaki profil ustawimy dla CMYK - inaczej będzie dla Fogry, zwykle trochę gorzej dla Euroscale, a zupełnie blado (i bez sensu w tym wypadku) gdy wybierzemy jakiś "uncoated".

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •