Close

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 109 z 109
  1. #101

    Domyślnie

    No to czyli moje fotki nie doszły bo przyszedł jakiś mail zwrotny ale go nie czytałem hehe Pozdro

  2. #102

    Domyślnie

    Sam kalendarz forumowiczów to bardzo fajna inicjatywa ale warto się wsłuchać w obecne głosy nie po to aby oceniać obecną inicjatywę, ale po to aby było lepiej następnym razem.
    Moje uwagi to:
    1) zgłaszanie zdjęć ściśle określone przez regulamin
    2) selekcja zdjęć pod względem regulaminu a nie oceny moderatorów i dopuszczenie zdjęć do głosowania jeśli przeszły wymogi regulaminu
    3) głosowanie 3 etapowe co pozwoli faktycznie forumowiczom mieć wpływ na wybór zdjęć, takie jakby kolejne eliminacje trzykrotne które dość dobrze wyeliminują słabe foty ale to faktycznie forumowicze będą mieli na to wpływ
    I etap wrzucone wszystkie zdjęcie które przeszły regulamin i poddanie głosowaniu
    II etap głosowanie i druga eliminacja
    III etap ostateczne głosowanie
    4) za każdym razem głosowanie na 12 zdjęć ( czyli tyle ile będzie w kalendarzu)
    I nie obawiajcie się o to że forumowicze się pogubią, jak ktoś będzie chciał zagłosować to wie jak to zrobić, a z wybraniem fot też nie jest problem, każdy wie co mu się podoba, ale faktycznie wtedy w większym stopniu to forumowicze zdecydują o wyborze
    To takie moje propozycje do przemyślenia
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 11-11-2013 o 12:56
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  3. #103

    Domyślnie

    Jednak jestem tego samego zdania co sea21. Nie wyobrażam sobie bym miał wybierać 12 zdjęć z 250. Wiem co mi się podoba, ale szkoda byłoby mi czasu na przeglądanie wszystkich by wybrać te najładniejsze.
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  4. #104

    Domyślnie

    Oczywiście to jeszcze zależy od tego ilu forumowiczów w takie głosowania się "bawi", bo może jest ich tak mało że szkoda gadki
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  5. #105

    Domyślnie

    zacytuje sam siebie bo napisałem złym wątku

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez fomag Zobacz posta
    --------------------------------------------------------------------
    Nadesłaliście prawie 280 zdjęć. Ok 10 zdjęć zostało odrzuconych na etapie nawet odczytu emaila gdyż w sposób rażący były niezgodne z regulaminem (rozmiary, ilości, formaty itp).

    Część ze zdjęć (ok. 10%) wymagała poprawy z powodu najczęściej złych proporcji.
    Kilkanaście odpadło z uwagi na zły wygląd w CMYK, a część wymagała zatwierdzenia przez autora co do reprezentacji kolorów w CMYK'u. Niektóre zdjęcia były piękne, jednak zawierały sporo odcieni niebieskiego lub zielonego, który był istotny dla zdjęcia jako całości ale po wydruku wyglądałoby to bardzo blado/słabo czy po prostu zupełnie inaczej.
    Kilka zdjęć miało problemy z krzywym horyzontem, niektóre przeostrzone, niektóre zostały trochę "zepsute" podczas obróbki bo autor "chciał za dobrze" zdaje się.

    GTK oceniało ostro i krytycznie nadesłane zdjęcia nad częścią ubolewając, że fotografia piękna jednak nie nadaje się do wydruku/kalendarza.
    Gdzie niezgodności nie były duże staraliśmy się pisać PW do użytkowników aby sprawdzili/poprawili plik.

    Do głosowania dopuszczono ostatecznie 43 zdjęcia.

    Niestety fizycznie nie jesteśmy w stanie zrobić raportu / opisu wszystkich zdjęć dlaczego nie zostały dopuszczone do kalenadarza. To zbyt dużo pracy i zbyt dużo emocji. Musicie zaufać GTK, które włożyło w to swój czas, trudn i profesjonalizm.

    jeśli mam być szczery to MZ "wybór" zdjęć przez GTK całkowicie wypacza idee zdjęć kalendarza użytkowników
    nie mam na myśli tutaj faktu że moje zdjęcia się nie "dostały" (bo po tym jak widziałem jakie zdjęcia wysłali inni to nawet nie liczyłem że któreś będzie w kalendarzu) ale sam fakt że zdjęcia są robione przez użytkowników i wybierane przez użytkowników.

    co do selekcji zdjęć przez GTK to nigdy nie była ona aż taka restrykcyjna, 43 z 280? Rly?
    teraz to naprawdę wygląda tak jakby GTK wybierało kalendarz dla siebie (ale ze względu na to że znam ludzi w GTK ufam że tak nie jest). o fakt że ludzie będą mieli trudniejszy wybór jeśli będzie dużo zdjęć racze bym się nie martwił. doskonałym przykładem są "top roku" gdzie zdjęć jest bardzo dużo a zawsze głosujących jest sporo.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  6. #106

    Domyślnie

    Nie wiem o co chodzi w tej całej dyskusji.... W zeszłym roku kalendarz był bodajże wybierany z the best of. Poprzednim razem chyba brałem udział i zostałem odrzucony przez GTK. Moim zdaniem nic się nie zmieniło. Zawsze była jakaś preselekcja. Jak zobaczyłem, że kalendarz jest z the best of....to wtedy dowiedziałem się, że w ogóle taka kategoria jest i można tam zdjęcia wrzucać Wrzuciłem i w sumie co z tego.... To tak jakby teraz narzekać, że kalendarz jest tylko kolorowy, a ja np lubię zdjęcia czarno-białe.... Z drugiej strony dla mnie idealny kalendarz to byłby czarnobiały, aktowy i w kwadracie .....no i co teraz, obrażam się na cały świat i chcę zmienić regulamin..... no bez jaj. Jakby tak każdemu dać możliwość wysłania zdjęć i z wszystkich możliwych moglibyśmy wybierać, zarówno kolorowych, czarnobiałych, pionowych, poziomych (bo niby dlaczego ktoś za mnie ma decydować że to poziom a nie kwadrat, czy pion, skoro to kalendarz dla Forumowiczów...)
    Chcecie swój kalendarz to sobie wydrukujcie. Ja jestem zachwycony tym co widzę, nie myślałem, że jest tyle świetnych fotografów krajobrazu i architektury na tym forum!
    To będzie bardzo fajny kolorowy egzemplarz....

  7. #107

    Domyślnie

    Nie wiem o co bicie piany?
    Zamiast cieszyć się, że wróciła zabawa (podkreślam ZABAWA ) w zgłaszanie, głosowanie itd. to pretensje...
    W zeszłym roku to dopiero był niewypał. Nie mówię to o formie B&W bo to akurat wcale złe nie było ale o tym, że ktoś wybrał 12 zdjęć, nie było żadnego głosowania itd. Potem było wielkie halo bo się nie sprzedało tak jak było planowane.
    Nie ze wszystkim się zgodzę ale bez przesady. Jest kilka rzeczy, nad którymi może warto się zastanowić przy następnym - bo mam nadzieję, że za rok (może trochę wcześniej bo jak zwykle trochę późno się za to zabieramy) wrócimy do tematu
    1) Selekcja zdjęć przez GTK. Ja tu problemu nie widzę. Zakładam, że zajmują się tym osoby, które mają pewien zmysł artystyczny i potrafią odróżnić bardzo dobre zdjęcia od tych "troszkę" gorszych Ja jeszcze kilku poddanych do głosowania bym nie dopuścił.. Nie wyobrażam sobie wybierania z 250-300 zdjęć czy robienie kilku etapów selekcji/głosowań. Jedno głosowanie na najlepsze podesłane/wybrane.
    2) Głosowanie - tu akurat dopuściłbym możliwość głosowania na max 12 zdjęć czyli komplet. Jeśli podoba ci się mniej zdjęć to głosuj tylko na nie. Skoro robimy Nasz kalendarz to niech każdy "zaproponuje" przez głosowanie swój wymarzony. W tym roku chętnie zagłosowałbym jeszcze na przynajmniej 3-4 zdjęcia a tak miałem spore problemy z podjęciem decyzji.
    3) potwierdzenie o przyjęciu maila/zdjęć przez GTK. Tu akurat fajnie by było żeby nawet jakiś automat dawał info zwrotne - dostaliśmy - dziękujemy. To czy prace dostaną się do grona wybrańców to już inna sprawa.
    4) Zdjęcia B&W. Dlaczego są tak bardzo dyskryminowane? Nie mówię, żeby od razu robić tak jak w zeszłym roku ale co by się stało gdybyśmy dopuścili do formy mieszanej? Można pomyśleć o ograniczeniu typu "liczba zdjęć czarno białych nie może przekroczyć 3,6" lub coś w tym stylu. To, czy i ile ich trafi do kalendarza ustalimy MY na podstawie głosowania

    Jest pewnie wiele innych rzeczy, które można poprawić ale mz mamy bardzo fajną inicjatywę/zabawę z tym kalendarzem i nie psujmy tego.
    Ostatnio edytowane przez Badol ; 11-11-2013 o 21:13
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  8. #108

    Domyślnie

    O ile dobrze zrozumiałem, to dyskryminacja B&W jest czysto techniczna i wynika z obranej techniki druku/możliwości drukarni/obawy przed kosztami (niepotrzebne skreślić).
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  9. #109

    Domyślnie

    Dziękuję nickt i Badol. Za dyskusję, merytorykę, dobre słowo motywujące i uwagi. Dokładnie czytam i zrobię podsumowanie po wydaniu kalendarza 2014 aby odświeżyć sobie to gdzieś w sierpniu kiedy zapuścimy dyskusję o metodzie zabawy, a zabawa powinna wystartować już we wrześniu, aby ok 10 listopada kalendarz był już wydrukowany.
    Na końcu wszystko będzie dobrze... a jak nie jest dobrze, to znaczy, że to nie koniec!

    Proszę przeczytaj Regulamin.
    Polityka Prywatności forum
    Informacje dot. reklamy na forum

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •