Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wywołanie starego filmu

    Witam
    Poszukuję osoby lub labu, który podejmie się wywołania starego filmu.
    Film znalazłem w rodzinnym skrzynkowym aparacie. Podejrzewam, że film był naświetlany 30 -40 lat temu, jak nie dalej.
    O ile da się tak wiekowy film wywołać proszę o jakieś namiary. Najchętniej w Warszawie.

    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jakiego konkretnie filmu? Różnie się woła.

  3. #3

    Domyślnie

    Konkretnie to nie wiem. Na papierze jest końcówka nazwy, papier jest urwany w połowie nazwy filmu ....tlone.

  4. #4

    Domyślnie

    Tutaj ktoś miał podobny problem:

    http://www.apug.org/forums/forum37/1...m-develop.html

    PS w języku Szekspira

  5. #5

    Domyślnie

    Zrób chociaż zdjęcie tej rolki (ale nie fleszem!) i pokaż. Można spróbować przewinąć w ciemni do początku, może tam zachowała się jakaś informacja.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez p.przybylski1 Zobacz posta
    O ile da się tak wiekowy film wywołać proszę o jakieś namiary. Najchętniej w Warszawie.
    Obraz utajony ma tendencję do zanikania wraz z upływem czasu. Ponadto emulsja to żelatyna, więc przechowywana w nieodpowiednich warunkach ulega biodegradacji (bakterie).
    Pytaj na Prostej w sklepie czarno-białe.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Obraz utajony ma tendencję do zanikania wraz z upływem czasu. Ponadto emulsja to żelatyna, więc przechowywana w nieodpowiednich warunkach ulega biodegradacji (bakterie).
    Pytaj na Prostej w sklepie czarno-białe.pl
    Zaniosłem film do sklepu czarno-białe.pl. Obsługa jak i efekt końcowy zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Rolka filmu naświetlana była mniej więcej 47 lat temu. Nie leżała nigdy w lodówce a zdjęcia wyglądają jak zrobione wczoraj. Z 12 zdjęć wyszło 8.

    Dziękuję i pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •